Apie nostalgiją, sovietmetį ir degtinės stiprumą

Klausimo apie požiūrį į sovietinės okupacijos laikotarpio vertinimą vengia dažnas nostalgiją sovietinei nomenklatūrai jaučiantis politikas. Iš vienos pusės, romantizuoti okupacijos pusamžį padorių žmonių kompanijoje laikoma itin blogo tono ženklu, o kai tai daro politikai – tokios užuominos rinkėjams tiksliai parodo valdžiažmogio geopolitinę orientaciją.

Šiomis dienomis portalas manobalsas.lt darė politikų apklausą, kurios metu kandidatų į LR Seimą teiravosi, ar pastarieji sovietmečio laikotarpyje įžvelgia ir privalumų. Keista, bet jaučiančių nostalgiją okupacijos laikotarpiui buvo. Įdomiausias čia sovietmečio romantizuotojų pasiskirstymas tarp įvairių politinių jėgų.

Šią apklausą savo internetinėje laidoje „Laikykitės ten“ labai vaizdžiai iliustravo Andrius Tapinas. Jis partijų procentinį pasiskirstymą tarp sovietmečio simpatikų ir nekentėjų iliustravo pasitelkdamas alkoholinius gėrimus. Štai net tarp kolūkių griovėjų konservatorių simpatizuojančių okupacijos epochai yra 4 procentai. Pasak Andriaus Tapino, tai tarsi silpnas alus. Na o dabar spėkite, kokiu gėrimu galima iliustruoti socdemų nostalgijos laipsnį? O gi degtine. Nes net 40 proc. apklaustųjų sovietmečio epochoje įžvelgia privalumų. Stokholmo sindromas ar kvailybė? Beje, visą Andriaus Tapino laidą galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *