Apie politinius akligatvius, kultūrą ir takoskyras

Kaip kaišiadorietis ir politikas aš su nemenku susirūpinimu stebiu šių dienų Kaišiadorių politines aktualijas. Man pačiam teko vadovauti savivaldybei. Per kelias savo kadencijas mero kėdėje aš visuomet stengiausi išlaikyti politinį stuburą ir atstovauti mūsų krašto žmonių interesus. Tačiau net ir kritinėse situacijose visuomet laikiausi nuomonės, kad diskusija su oponentais gali padėti išvengti akligatvio. Tokio akligatvio, kuriame dabar atsidūrė šių dienų valdantieji. Ir man neramu, dėl dabartinės situacijos.

Dar prieš keletą metų aš jau prognozavau tokią dabartinės koalicijos baigtį. Tik negalvojau, kad šis politinių skyrybų procesas bus toks skausmingas. Gal tai politinės patirties stoka, tačiau dabar sprendimus priimančių žmonių protus valdo ne logika, o emocijos. Emocijos išties nėra paprastos, įvardinti jas dažnai būna sunku, o kai įvardinti jas sunku, sunku ir apie jas kalbėti. Kai sunku apie emocijas netgi kalbėti – sunku ir tvarkytis jas. Tam reikia daug mokymosi. Savianalizės, įsiklausymo ir politinės kultūros.

Prisipažinsiu, šiuo karštu laikotarpiu, dabartinis rajono meras buvo atvažiavęs pas mane prašyti pagalbos ir patarimo. Atvažiavo pas mane tą pačią dieną, kai savo feisbuko sienoje politinių jėgų rokiruotę Kaišiadorių savivaldybėje įvardino kaip norą grįžti į 2015 metus. Ir savo pasisakyme meras tą laikotarpį įvardino žodžiu „dumblas“. Taip, tarp politinių oponentų visuomet būna takoskyrų. Ir noro save parodyti truputėl geresniu, nei yra iš tikro. Tačiau niekinti ir manipuliuoti – jau yra nepadoru. Kas jau kas, bet meras tikrai žino, kad darbas su dauguma projektų, kurių sėkmę jis bando pateikti kaip savo nuopelną, prasidėjo dar 2006 metais. Nejau tai buvo „dumblas“? Dumblą, pasak mero, aš matau dabar, kai politikai demonstruoja įžvalgos stoką, leidžia sau nevaldyti emocijų, ir vietoje konstruktyvios diskusijos renkasi purvo pilstymą ant oponentų.

Situacija kurią dramatizuoja Vytenis priklauso tik nuo jo pačio. Tikrai taip – reikia pinigų mokykloms, vaikų darželiams, kultūros darbuotojams ir visiems kitiems. Meras taip pat supranta, kur yra problema. Tačiau demonstruoja užsispyrimą, o ne veiksmus. Nes gresiantį finansinį savivaldybės badą bando panaudoti kaip tam tikro šantažo įrankį naujai politinei daugumai. Naujoji Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos dauguma  puikiai supranta, kad reikia priimti šiuos sprendimus. Bet Vytenis elgiasi taip, tarsi būtų pamiršęs demokratinės sanklodos principus, kur sprendimai priimami po skirtingų politinių jėgų diskusijos, o ne vykdant vieno vado valią. Tai politinės retorikos dalis – ji paremta naudingumo ir žalingumo kategorijomis diskusijoje, o tikrai ne užsispyrimu vedančiu į politinį akligatvį. Tik tam reikia patirties, politinės kultūros ir įsiklausymo. Gerbiamas Vyteni, aš labai ilgai dirbu savivaldoje, tad tikrai galėčiau jums padėti išspręsti šią krizę. Palikime emocijas nuošalyje, o diskutuokime ir dirbkime kaip profesionalai.

 

Romualdas Urmilevičius

Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narys

 

32 thoughts on “Apie politinius akligatvius, kultūrą ir takoskyras

 • 2018 spalio 5 at 12:01
  Permalink

  Paskaičius rašlevas ant mero V.Tomkaus facebook sienos, susidaro įspudis, kad dėl susidariusios politinės situacijos rajone yra kalti visi kiti tik ne jis pats ir politinį pasitikėjimą praradę A.Janavičius, Č.Neviera ir T.Vaicekauskas. (Primena R.Pakso verkšlenimus, kad kalta aplinka). Labai gražiai ir beveik įtikinamai meras V.Tomkus fb viską aprašo, kaltę versdamas naujai susiformavusiai tarybos daugumai, o savuosius prilygindamas nekaltom avelėm. Taip, lengva skleist propagandą, kada už savivaldybės lėšas sau samdaisi politikos analitikus, viešųjų ryšių specialistus, žurnalistus tik tam, kad rinkėjų akivaizdoje atrodytūm niekuo dėtas. Bet ar ne meras V.Tomkus kaltas, kad dėl susiklosčiusios politinės situacijos stringa projektai? Ar ne meras V.Tomkus kaltas, kad vis dar nėra paskirti administracijos direktorius, pavaduotojas, vicemeras? Juk tik meras gali teigti kandidatūras šioms pareigoms. Gal merui V.Tomkui laikas nustoti socialiniuose tinkluose verkšlianti krokodilo ašaromis ir skleist tikrovės neatitinkančioą informaciją, o imtis realių darbų. O gal būtų paprasčiau V.Tomkui atsistatydinti iš mero pareigų, jei nesugeba atlikti savo pareigų ir rast kompromisų su rajono taryba?

  Reply
  • 2018 spalio 5 at 17:59
   Permalink

   Na ir puiku zmogu siulo sav.direktorium?

   Reply
 • 2018 spalio 5 at 11:27
  Permalink

  Kad konservatoriai ir socdemai kartu suktų meilės lizdelį Lietuvoje neregėtas ir negirdėtas dalykas, Lietuvoje, bet ne Kaišiadoryse. Kaišiadorys it atskira LT autonomija, kurioje vis dar tvyro sovietinis tvaikas, rajono valdžioje vis dar buvę KGB agentai r visokie kitokie sovietiniai členai. Gaunami atkatai iš įvairių projektų taip susaistė Kaišiadorių konservatorius ir socialdemokratus, kad net mirtis jų nebeišskirs. Ši Kaišiadorių socdemų ir konservų santuoka stipresnė nei bažnytinė. Meras V.Tomkus šioje santuokoje yra jaunoji, o piršlys B.Bradauskas, o liaudies išmintis byloja, kad piršliui pirma naktis

  Reply
  • 2018 spalio 5 at 11:31
   Permalink

   bradauskinių ir masiulinių, rodos, superneišskiriamą meilę išskyrė ne mirtis, o mero rinkimai

   Reply
 • 2018 spalio 4 at 10:08
  Permalink

  Keisti kai kurie komentarai. Matomai jie rašomi iš vieno trolių fabriko. Kvailokas požiūris į rajono valdymo įpatumus. Atleistina neišmanančiam. Jau ką reiškia siūlymas skirti adm. direktoriumi Lukošvičių. Tai veikėjas, kuris direktoriaudamas tiek prisišiko, kad dar ir dabar smirda. Sekretorę pavertė meiluže, senus automobilius pirko dvigubai didesne už rinkos kainą, kelius tiesė link savo sodybos už valdiškus pinigus, leido savivaldybei priklausančiose patalpose veikti nelegaliam ,,pagalvių“ fabrikui, naudodamas valdišką transportą pirkdavo alkoholinius gerimus po darbo (vietinės spaudos medžiaga) ir kt.nuodėmės. Bet tai nerūpi nei Mitkui, nei didžiajam žmonių teisių gynėjui Silvanavičiui

  Reply
  • 2018 spalio 5 at 8:40
   Permalink

   o man tai asmeniškai įspūdingas buvo šmurkšt pas gydytojus be eilės, kai prie durų virš valandos laukė virš 10 žmonių

   Reply
 • 2018 spalio 2 at 21:50
  Permalink

  Kažin kodėl šiais metais Kaišiadoryse mokytojų dienos minėjimas vyks pogrindinis ir į jį meras V.Tomkus slapta kviečia tik tuos mokytojus, kurie lojalūs TS-LKD, na tokius kaip Žaslių seniūno ir laikino administracijos direktoriaus M.Nasevičiaus žmona davatka Daiva Naseviciene.

  Reply
  • 2018 spalio 5 at 11:29
   Permalink

   todėl, kad mokyklas valdo ne konservatoriai o masiulistai ir bradauskininkai

   Reply
 • 2018 spalio 2 at 20:49
  Permalink

  Ar tik ne pats meras V.Tomkus gudriai ir suorganizavo tą trijų muškietininkų – Č.Nevieros, T.Vaicekausko ir A.Janavičiaus atleidimą iš pareigų? Kam vyteniui dalintis atkatus dar su trimis, jei gali juos nugvelbti ir vienas? Nenustebčiau, jei yla išlįstų iš maišo ir viskas paaiškėtų. Niekam nėra paslaptis, kad dar prieš rinkimus V.Tomkus sudarė sutartį su A.Radvila, tai štai Radvila ir pasitarnavo, kad už Č.Nevieros, T.Vaicekausko ir A.Janavičiaus nušalinimą balsuotų ir dalis socialdemokratų bei darbietis K.Meilutis.

  Reply
  • 2018 spalio 2 at 21:47
   Permalink

   Konstantinai, negi manote, kad prieš rinkimus V.Tomkus nežinojo, kad pasirašo sutartį su velniu iš pramogų ir konferencijų centro „Pas Atjautą“? Negi V.Tomkus tikėjosi, kad velnias tarnaus jo V.Tomkaus labui? Neišpildė V.Tomkus to velnio lūkesčių-neišasfaltavo kelio, nesumažino mokesčių laidojimo verslui, tai ir „pardavė“ velnias merą su visa komanda. Kerštingas, oi kerštingas tas velnias iš pramogų ir konferencijų centro „Pas Atjautą“.

   Reply
 • 2018 spalio 2 at 9:06
  Permalink

  O ką gali Vytenis Tomkus atsakyt žiniasklaidai, kad jo patarėjai yra buvęs KGB pareigūnas R.Kubiakas ir politinį pasitikėjimą praradęs T.Vaicekauskas, kad B.Bradauskas vadovauja merui, kad partijai, kurios narys yra ir V.Tomkus, vadovauja galimai buvęs KGB agentas K.Jakelis?

  Reply
  • 2018 spalio 2 at 11:11
   Permalink

   politinis pasitikėjimas nei nei polytinis. žinant kieno pasitikėjimą prarado Vytenis tai ant to pasitikėjimo nusispjaut.

   Reply
 • 2018 spalio 1 at 14:17
  Permalink

  Noriu palinkėti Vyteniui stiprybės, kad atsilaikytų prieš daromą suplanuotą spaudimą ir nepasiduotų organizuojamoms provokacijoms. Vyteni, surask laiko ir parašyk žiniasklaidoje, kokia yra iš tikrųjų susidariusi padėtis, ko jie siekia tokiais veiksmais, o žmonės supranta tave ir palaiko.

  Reply
  • 2018 spalio 2 at 9:02
   Permalink

   Martynai, palinkėk Vyteniui atsikratyti B.Bradausko daromos įtakos ir situacija rajone pasikeis.

   Reply
   • 2018 spalio 2 at 11:13
    Permalink

    seniau rašinėjai, kad klauso A.R., dabar jau, kad B.B. Apsispręsk

    Reply
 • 2018 spalio 1 at 10:07
  Permalink

  Didžiausia pagarba TS-LKD, bet tik ne Kaišiadorių skyriui, nes manau, kad meras V.Tomkus menkina Ts-lkd Kaišiadorių Skyrius autoritetą savo veiksmais, kurie ne vienam mąstančiam piliečiui kelia abejones – mero V.Tomkaus patarėju dirba buvęs komunistas ir KGB darbuotojas R.Kubiakas, kitas patarėjas T.Vaicekauskas praradęs politinį pasitikėjimą. Na ir aplamai, ar merui rajono, kuris turi tik 30279 gyventojus reikalingi net 5 patarėjai? Kažkodėl Elektrėnų ir Trakų savivaldybių merams pakanka turėti po du patarėjus, o V.Tomkui jų reikia net penkių. Vilnius, turėdamas 580000 gyventojų neturi tiek patarėjų, kie Kaišiadorys su 30279 gyventojų. Kam V.Tomkui tiek patarėjų, ar tai nėra bereikalingas lėšų švaistymas, ar neturėtų taryba sumažinti merui biudžeto? Kas sieja V.Tomkų su B.Bradausku? Kas toks yra B.Bradauskas, kad kada nori lankosi mero kabinete? Juk B.Bradauskas nėra nei seimo narys, nei mūsų rajono gyventojas. Net ir rudens šventės metu meras suteikė B.Bradauskui žodį. Ar tik B.Bradauskas nėra tikras, bet pogrindinis rajono vadovas, o V.Tomkus tik marionetė?

  Reply
 • 2018 rugsėjo 26 at 21:04
  Permalink

  Negi R.Urmiliavičius tikisi protan atvest blondiną? Nevarkit, gerb. R.Urmiliavičiau, juk Dzievulis Vyteniu pagailėjo ne tik sąžinės ir proto, bet net ir išvaizdos. Neištaisysit jūs moraliai suluošinto žmogaus.

  Reply
 • 2018 rugsėjo 26 at 20:25
  Permalink

  Juozuk, ir macho orkūnaite, suprantama, kad esate jauno, bet nenusisekusio mero troliai. Negi V.Tomkus nusirito iki tokio žemo lygio, kad imasi padorių žmonių juodinimo? Beje V.Tomkus, it šuo, ištikimai tarnauja B.Bradauskui. Č.Neviera, nors ir išvytas iš pareigų, bet it savo namuose, naudojasi mero V.Tomkaus darbiniu kompiuteriu.

  Reply
 • 2018 rugsėjo 26 at 14:56
  Permalink

  Jo. Bepigu buvo valdyti Urmilevičiui. Suminė dauguma stabili, paremta socdemu ir liberastų šešėlinių vadukų Paaškės ir Brudausko geležine sąjunga, paremta dar likusio valstybės ir savivaldybės turto pasidalinimu bei griežtomis vadovaujančių (ir ne tik) pareigybių dalybomis. Vienas pvz.: Toskanos atsiradimas. Ten galėjo būti puikus muziejus, bet per naktį šis turtas atiteko vienai veikėjų šeimai. Už 1,8 mln LT sužaidus nepralošiamą partiją (visiems po dalį) Sodrai parduotas silikatinių plytų kalno pastatas be vidaus ir išorės įrangos, o Sodros dabar reikia ieškoti Darbo biržoje. Per tą laikotarpį rajono infrastruktūros, mokyklų, darželių, kelių, visuomeninių pastatų ir kitiems projektams įgyvendinti buvo skiriamos šimtamilijoninės (litais) sumos. Pinigai skirti, bet vaizdo nematyt. Gal ir geras žmogelis buvęs meras, bet tarnavo žulikų kompanijai, kuri juo sėkmingai naudojosi. Dabartinė dauguma subyrėjo dėl to, kad kai kuriems veikėjams nepavyko įgyvendinti savo savanaudiškų interesų.

  Reply
  • 2018 rugsėjo 26 at 17:48
   Permalink

   kaip xirštu į rudąją akį

   Reply
 • 2018 rugsėjo 26 at 13:08
  Permalink

  oi kokie puikūs laikai buvo prie masiulistų! viskas švaru- kaip naujagimio gyvenimo istorija. tik atsitiktinai visi mokyklų direktoriai ir pavaduotojai jei ne is socdemikus, tai į masiulistus stengesi evoliucionuoti. ir meras tada valdė Kaišiadoris, priešingai nei žmonės viešai kalbėjo.

  Reply
 • 2018 rugsėjo 26 at 10:06
  Permalink

  Dar tik tapus Vyteniui meru sakiau jam, kad nekask duobės kitiems, nes nespėsi sau išsikasti.

  Reply
  • 2018 rugsėjo 26 at 13:10
   Permalink

   skirmanteli, tai kad i perejunu msiulistų-bradauskininku M ir R duobe ikrito merukas

   Reply
 • 2018 rugsėjo 26 at 9:33
  Permalink

  Tostų pamokos išeinantiems

  „Garbus mero pavaduotojau. Gaila atsisveikinti su jumis. Nes jūs buvote pats geriausias, su jumis buvo taip gera dirbti. Jūs buvote amžinas savivaldybėje. Jūs taip mokėjote elgtis su pinigais, jūs visuomet turėjote viziją mūsų rajono ateičiai. Na ir kas, kad miesto aikštės trinkeles rinkote tris kartus brangesnes, nei rinkos kaina. Bet aikšte dabar, kad ir iš didelės bėdos, gali pražygiuoti net moteris su aukštakulniais. Jūsų genijaus didybę supratau, kai pranašiškame sapne pamatėte du fontanus. Na ir kas, kad jie kainuoja po du tūkstančius eurų kiekvieną mėnesį. Bet savo sapną jus pavertėte realybe. Mes kartu savo darbu ir piliečių pinigais jūsų sapnus pavertėme realybe. Aš brauksiu ašarą matydama, kaip jūs vėl liūdnai karaliausite savo degalinėje, o ne savivaldybės rūmuose. Tačiau jūs amžiams liksite mano širdies mero pavaduotoju. Turto valdymo skyriui buvo garbė materializuoti jūsų beprotiškas vizijas. Ačiū ir sudie.“

  Prisvaičiota pagal Kaišiadorių rajono savivaldybės turto valdymo skyriaus vedėjos Ligitos Pūrienės atsisveikinimo tostą Algimantui Janavičiui.

  O ką, per pagrabą (kad ir politinį) apie velionį nepriimtina kažką nepadoraus pasakoti.

  https://www.facebook.com/kaisdiadorucharlie/

  Reply
 • 2018 rugsėjo 25 at 21:09
  Permalink

  Vytenio kinkos dreba dėl buvusio kino teatro pastato remonto, kuriam skirta beveik 1000 000 eu. Tai ir idiotui aišku, kad už tokią sumą galima pusę Kaišiadorių pastatyti, o čia vieno pastatėlio remontas tiek kainuos. Net neabejotina, kad apie 90 proc šios sumos nusės kažkieno kišenėse, todėl meras ir triedžia britvom, bezda lazdom, kad tik neprarastų riebių atkatų. Juk vien prie prūdų esančio tiltelis mero V.Tomkaus ir jo šutvės dėka tapo auksiniu – tiltelio prastam remontui išleista 18000 eu, kada toks naujas tiltelis vargu ar tekainuotų 1000 eu. Nuo gobšumo merui V.Tomkui smegenai susisuko.

  Reply
  • 2018 rugsėjo 26 at 13:12
   Permalink

   va tau Ritute, meras jau tiltukus stato kaišiukuose?

   Reply
 • 2018 rugsėjo 25 at 20:55
  Permalink

  Pagarba R.Urmiliavičiui ne tik kaip merui, bet ir kaip žmogui. Teko bendrauti kaip profsąjungiečiui su gerb.R.Urmiliavičiumi, tikrai vyko gana kokybiškas socialinis dialogas, sulaukėme iš mero nemažai pagalbos.

  Reply
 • 2018 rugsėjo 25 at 20:47
  Permalink

  Gerbiamieji, nepamirškite, kad rinkėjai meru išrinko mane o ne R.Urmiliavičių, todėl aš sprendžiu kaip turi būti tvarkomas ir valdomas rajonas. Dėkoju buvusiam merui R.Urmiliavičiui už nuomonę, bet tikrai ja nepasinaudosiu, aš esu naujos kartos politikas ir vadovaujuosi visiškai kitais principais, kuriuos įgijau dirbdamas Palangos kredito unijoje, kuriuos man perteikė M.Adomėnas, B.Bradauskas ir k.t. politikai, daug populiaresni nei R.Urmiliavičius. O taryba yra tam, kad pritartų mano nuomonei, o netrukdytų ją įgyvendinti. Kol esu meru aš, tol ir bus rajone įgyvendinamos mano idėjos, o ne kažkieno kitų. Ir man tikrai nėra įdomi dumblų tarybos nuomonė.

  Reply
 • 2018 rugsėjo 25 at 13:12
  Permalink

  Greičiau priimkite daugumos pasiūlymą ir baikite žaisti.

  Reply
  • 2018 rugsėjo 26 at 13:14
   Permalink

   daugumą dar galima nudrožti

   Reply
 • 2018 rugsėjo 25 at 13:10
  Permalink

  Visiškai pritariu tarybos nario požiūriui. Žmogus, kuris rajono žmonėms ,,atidavė“ nemažą savo gyvenimo dalį (beveik 15 metų) puikiai supranta susiklosčiusią situaciją. Tik nesusireikšminęs žmogus gali būti supratingas ir tolerantiškas įvairioms nuomonėms. Visiškai nesvarbu ar politikas yra valdančioje daugumoje ar opozicijoje. Jeigu jis neis į konstruktyvias diskusijas, nepriklausomai nuo skirtingo požiūrio į įvairias problemas, tai rezultatas bus žlugdantis, galintis sukelti netgi dar didesnį chaosą, nei tą, kuris yra dabar. Manau, kad per anksti buvo nuvertintas ankstesnis rajono meras, prie kurio apie tokį ar panašų chaosą niekas net ir neužsimindavo. Ir tai suprantama. Dauguma probleminių klausimų būdavo priimami po karštų ir ilgokų diskusijų su oponentais kalbant ne užsispyrimo, o argumentų ir įtikinėjimo būdu. Ir kalbų apie tam tikrus politinius žaidimus būdavo daug mažiau nei šiuo metu.

  Reply
  • 2018 rugsėjo 26 at 13:15
   Permalink

   ir kam čia taip puiku buvo kaišiadoriuose?

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *