Apie socialdemokratijos vertybes, Kaišiadoris ir išlikusį žmoniškumą

Kaišiadorys visuomet buvo itin svarbus Lietuvos socialdemokratų forpostas tarp Vilniaus ir Kauno. Prisiminkime kad ir amžiams virš mūsų miesto pasmerktą vaidentis Algirdo Mykolo Brazausko vėlę. Tačiau dabar socialdemokratija jau toli gražu ne ta. Unikalus derinys, kai koalicijoje rankomis sukirto visiškai priešingų polių politinės jėgos vietos politinį gyvenimą padarė panašų į antikinės Graikijos komedijos meistrų darbus.

Jaunas, žavus ir kalba ganėtinai stiprus konservatorių meras dabar, panašu, neretai tampa įkaitu vos ne atvirai sprendžiant įtakingo vietos socdemų mecenato reikalus. Tuo tarpu Kaišiadorių savivaldybės administracijos direktorius  Česlovas Neviera beveik nesislėpdamas tarybos posėdžiuose pramušinėja savo boso interesus. Ir dar darbo metu kelia gimtadienio balius, visiškai nusišvilpdamas ne tik ant politinės etikos, bet ir ant elementaraus padorumo. Tam tikruose sluoksniuose net sklando gandai, kad toks elgesys gali būti pagrįstas tik tuo, kad administracijos direktorius jau dabar yra įtikėjęs, kad be didesnės konkurencijos taps kitos kadencijos Kaišiadorių meru. Suprask, taip jis matuojasi būsimas mero regalijas. Tačiau ne viskas taip tamsu. Net tokiame kontekste atsiranda tikrų politikų, kurie laikosi kertinių politinės kairės vertybių.

Stebint praėjusį Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdį kaip gaivaus vėjo gūsis nuskambėjo tarybos nario Marijono Mitkaus išstojimas. Panašu, didelę patirtį vietos politiniame gyvenime turintis savivaldybės tarybos narys rado savyje jėgų tarti žodį prieš totalų vertybių išniekinimą, ištrynusį ribas tarp diametraliai priešingų politinių ideologijų , ir pavertusį Kaišiadorių krašto politinį gyvenimą savotišku svingerių vakarėliu, kur ieškoma naudos tik sau ir savoms interesų grupėms. Šiame posėdyje Marijonas Mitkus, kaipo tikras ir padorus  kairysis, užsistojo už viešąjį interesą. Pretekstas kilusiai diskusijai – Mitkaus pastebėjimas, kad kaišiadoriečiai nuo šios vasaros už šiukšlių išvežimą mokės daugiau, kadangi buvo pasirinktas modelis kaip Vilniuje, kur samdomas privatus verslas. Ne pačiame trumpiausiame pasisakyme išlindo ir daugiau priekaištų, kurie iliustruoja esamos politinės situacijos rajone nuopuolį. Pagarba Marijonui. Jis pasirodė ne tik kaip tikras kairysis, jis čia parodė ir savo žmoniškumą. Jis parodė politinį stuburą. Ir dėkui Dievui, kad Kaišiadoryse dar yra sąžinės nepraradusių tarybos narių..

Nes jei ne tokie žmonės, vietinis politinis gyvenimas taptų panašus į kažkurį iš Dantės pragaro ratų. O gal net paprasčiau.  Visi jie į savivaldybių rinkimus eitų kaip į žūtbūtinį mūšį, darys viską, kad išsaugotų paskutines valdžios užkardas. Visai gali būti, kad net daliai rinkėjų jie pasirodytų kuo nors patrauklūs – gal dėl to, kad tiesiog „nėra už ką balsuoti“, gal vien iš nostalgijos „seniems geriems laikams“, kai pažintys buvo svarbiau už taisykles ar padorumą. Ir be jokios idėjos. Tad Marijono Mitkaus parodyta valia – tai ženklas, kad gal dar ne viskas Kaišiadoryse yra žlugę. Net ir žvelgiant į intrigose skestančią politinę kairę.

 

 

8 komentarai temoje “Apie socialdemokratijos vertybes, Kaišiadoris ir išlikusį žmoniškumą

 • 2018 birželio 12 at 21:38
  Permalink

  Kažkaip pastarojo meto rajono trolių aktualijose nepelnytai pamiršta konservatorių ateitis – savivaldybės administracijos didysis smirdžius ir nevala puzdurnis pavaduotojas Išsižiojėlis Vaicvekauskas?

  Atsakyti
 • 2018 birželio 12 at 21:10
  Permalink

  Ce yra grynai troliu darbas ismest adomena is koncervu

  Atsakyti
 • 2018 birželio 12 at 21:03
  Permalink

  Karšta naujiena apskriejo Lietuvą – iš konservatorių partijos išmestas Mantas Adomėnas, didysis jaunųjų (ir nelabai) Kaišiadorių konservatorių mentorius !!!!! :DDDD Manytina, kad ateina ir Vytenio Tomkaus su Algimantu Janavičium eilė :DDDDD Ir kaip dabar žmonėms į akis pasižiurės Stalaučinskai??? :DDDDDDD

  Atsakyti
 • 2018 birželio 12 at 19:56
  Permalink

  Tikrai, kad likimo nuskriaustas idiotas ir silpnaprotis yra pats autistas Tonkus, taip vadindamas feisbuko komentaruose kita tarybos nari ir jo veiksmus tarybos posedyje. Kaip jis drista sitaip elgtis? Taryba nedelsdama turi imtis jo, kaip tarybos nario ir rajono vadovo, valstybes pareiguno, etikos klausimo. Cia jau buvo perzengtos visos ribos – kometarai uzfiksuoti viesai socialinio tinklo komentaruose – medziaga kaip ant delno.

  Atsakyti
 • 2018 birželio 12 at 9:47
  Permalink

  Kaišiadorių žinioms pliusas, kad paviešina rajono padugnes, bet uždėčiau dar didesnį pliusą jei atrastų kas rajone yra gero, nes pačiam tą padaryt niekaip nepavyksta.

  Atsakyti
 • 2018 birželio 12 at 9:13
  Permalink

  Meras ir administracijos direktorius yra visiški dvasios ubagai, gerai, kad yra bent keli padorūs politikai kaip M.Mitkus, A.Anužis ir T.Vaicekauskas.

  Atsakyti
 • 2018 birželio 11 at 23:08
  Permalink

  Nesuprantame kas čia darosi toj savivaldybėj, viską iššvaisto, išparduoda, o liaudies išmintis byloja, kad pardavęs kumelę birka žemės nesuarsi.

  Atsakyti
 • 2018 birželio 11 at 22:53
  Permalink

  Nėra ir nebuvo Kaišiadoryse, kaip ir visoje Lietuvoje, socialdemokratų. LSDP tai bolševikų šutvė, save vadinantys ir rinkėjus klaidinantys.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *