Ar auganti bendruomenė liks be vaikų darželio?

Labai tikėtina, kad nuolat auganti mūsų krašto bendruomenė, kurioje jaunų šeimų skaičius nuolat didėja, gali likti be vaikų darželio – tokia grėsmė iškilo Rumšiškėms.

Reikalas visai paprastas – statinyje pačiame Rumšiškių centre dabar yra darželis, senelių namai ir vaikų dienos centras. Bet šio pastato šeimininkė yra vietos parapija. Kadaise, atgavus nepriklausomybę,  pastatą parapijai vyriausybė skyrė už bažnyčios prarastą turtą sovietmečiu. Tačiau dabar parapijos atstovai pranešė, kad pastatą, kuriame įsikūręs Rumšiškių darželis, jie ruošiasi parduoti. Ir ne šiaip sau, o kilniam tikslui – už gautas lėšas būtų statomi parapijos namai.

Nuosavybės teisė ir šeimininko valia – šventas reikalas. Juolab, kad šį pastatą pirkti gali ir Kaišiadorių savivaldybė. Yra tik vienas mažmožis – tam reikia pusės milijono eurų, kurių Kaišiadorių valdžia neturi. Iš kur Kaišiadorių savivaldybė paims pinigų?

Kaip LRT aiškino mūsų savivaldybės atstovai, pastatui išpirkti pinigų pasikolinti galimybės dabar nėra. Teigiama, kad šiuo atveju nepadės ir  Europos Sąjungos fondai. Vienintelė viltis – gal skirs vyriausybė iš investicijų programos. Tačiau net ir išpirkus pastatą, jam jau reikėtų remonto.

Teigiama, kad dabar Rumšiškių darželį lanko šiek tiek daugiau nei 70 vaikų. Dar tiek pat laukia eilėje. Na o į Rumšiškes atsikrausto vis daugiau jaunų šeimų. Tad Kaišiadorių valdžiai situacija Rumšiškėse turėtų rūpėti. Ar pavyks mūsų savivaldybei rasti pusę milijono?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *