Asfaltas, kaip politinės kovos koziris

Gerbūvis – puikus rinkiminis pažadas. O geras kelias – puikus gerbūvio simbolis. Atsinaujinus Kaišiadorių centrui dabartinė valdžia užsidėjo rimtą medalį ir, galima sakyti, kad užsitikrino dalies rinkėjų paramą. Tačiau jei žvilgteltume šiek tiek už iščiustyto parodomojo centro vaizdelio, nesunkiai galėtume rasti ir atmestinio valdžios požiūrio pavyzdžių. Ar vietų, kur mūsų visų pinigai leidžiami tam, kad būtų patenkinti lygesnių už lygius įgeidžiai.

Ir tai ne vienetiniai atvejai, o visa sistema. Štai kad ir centrinėje Kaišiadorių gatvėje. Kodėl prie didžiųjų parduotuvių ir didelių verslo subjektų aikštelės buvo padarytos “automatuku”, o štai visas būrys smulkesniųjų yra ignoruojamas ar net stumiamas į užribį? Pavyzdžiui prie Gedimino gatvės 107-ojo pastato, kur yra įsikūrę nemažai smulkaus verslo subjektų aikštelių nebuvo numatyta. Net šaligatvio pašonė čia buvo užsodinta sodinukais. Tuo tarpu visai greta, prie vietos politikui M. Vaicekauskui priklausančio pastato, rekonstruojant gatvę buvo padaryta puiki aikštelė. Be jokių vargų normali aikštelė atsirado ir kiek toliau, prie savivaldybės tarybos nariui A. Radvilai priklausančio raudono mūrinuko. Ir tai tik uogelės, nes kiek toliau nuo Kaišiadorių, infrastruktūra net nesislapstant plėtojama atsižvelgiant ne į vietos gyventojų poreikius, o į valdžiai artimesnių turtingųjų interesus.

Kažkodėl vietoj gyvenamųjų vietovių gatvių su žvyro danga asfaltavimo, Kaišiadorių rajono savivaldybės dauguma tarybos narių pasirinko asfaltuoti kelią į įtakingo ir vieno iš turtingiausio rajono verslininko bei politiko sodybą, kurios šalia tyvuliuoja ežeras, apstatytas raudonais įspėjamaisiais ženklais, kad tai yra jo privati valda. Tai kelias link Kriauciškių, kur stovi savivaldybės tarybos nario A. Radvilos kaimo turizmo sodyba. Galima sakyti, kad dėl šio kelio iš savivaldybės tarybos buvo išspirti Algimantas Janavičius bei Tomas Vaicekauskas – vieni iš nedaugelio politikų, kurie šios situacijos priešistorėje sąžiningai stojo ginti viešojo intereso. Tuomet meras Vytenis Tomkus dėl nešvarių interesų pardavė savo bendrapartiečius. Jei tai skamba neįtikinamai – pažiūrėkite to savivaldybės posėdžio vaizdo įrašą, kur konservatorius meras įnirtingai gynė įtakingo socialdemokrato interesus.

Stasiūnų kaimo Miško gatvės gyventojai dar 2019 m. rugsėjo 13 d. kreipėsi į Savivaldybės merą , tarybą, Savivaldybės bei administracijos direktorių, prašydami imtis reikiamų priemonių, kad Stasiūnų kaime būtų išasfaltuota likusi žvyro dangos Miško gatvės dalis.  Prašymą tuomet pasirašė 23 šios gatvės gyventojai. Jie teigė, kad Savivaldybės administracijos užsakymu 2016 metais buvo atlikta Miško gatvės kapitalinio remonto techninio projekto ekspertizė. Tačiau 2017 metais Savivaldybės administracijai nepavyko tos gatvės kapitalinio remonto darbų, neviršijant skaičiuojamosios darbų kainos (buvo nutrauktos pirkimo procedūros). Pasak gyventojų, nuo to laiko, jokių veiksmų dėl minimos gatvės dalies išasfaltavimo, valdininkai nesiima. Tačiau randa lėšų asfaltuoti kelio fragmentą, tai reikalingą vietos politiko verslui.

Tuo pačiu metu, kai rajono valdžia gavo minėtą Stasiūnų kaimo Miško gatvės gyventojų kreipimąsi, į kurį iki šiol nesiteikia atsakyti, Savivaldybės administracijoje buvo parengtas Savivaldybės tarybos sprendimo projektas „Dėl pritarimo projektui pagal priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama vietiniams keliams“. Šiuo projektu numatyta atlikti kelio Stasiūnai-Kriaučiškės-Rečionys atkarpos iki sankryžos ties įvažiavimu į A. Radvilos sodybą remontą. Čia Savivaldybės administracija privalės padengti visas netinkamas finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinas išlaidas ir tinkamas išlaidas, kurių nepadengia projekto finansavimas. Šis Savivaldybės tarybos sprendimas buvo priimtas 2019 m. rugsėjo 26 d. Taigi, Kaišiadorių rajono miesteliuose daugybės gatvių išasfaltuoti rajono valdžia nesugebėjo per 30 Lietuvos Nepriklausomybės metų, o štai kelią link Savivaldybės tarybos nario sodybos kloja be jokių problemų. Mere, o gal paprasti mokesčių mokėtojai to nenusipelno?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *