Asfaltas, kaip politinės kovos koziris

Gerbūvis – puikus rinkiminis pažadas. O geras kelias – puikus gerbūvio simbolis. Atsinaujinus Kaišiadorių centrui dabartinė valdžia užsidėjo rimtą medalį ir, galima sakyti, kad užsitikrino dalies rinkėjų paramą. Tačiau jei žvilgteltume šiek tiek už iščiustyto parodomojo centro vaizdelio, nesunkiai galėtume rasti ir atmestinio valdžios požiūrio pavyzdžių. Ar vietų, kur mūsų visų pinigai leidžiami tam, kad būtų patenkinti lygesnių už lygius įgeidžiai.

Ir tai ne vienetiniai atvejai, o visa sistema. Štai kad ir centrinėje Kaišiadorių gatvėje. Kodėl prie didžiųjų parduotuvių ir didelių verslo subjektų aikštelės buvo padarytos “automatuku”, o štai visas būrys smulkesniųjų yra ignoruojamas ar net stumiamas į užribį? Pavyzdžiui prie Gedimino gatvės 107-ojo pastato, kur yra įsikūrę nemažai smulkaus verslo subjektų aikštelių nebuvo numatyta. Net šaligatvio pašonė čia buvo užsodinta sodinukais. Tuo tarpu visai greta, prie vietos politikui M. Vaicekauskui priklausančio pastato, rekonstruojant gatvę buvo padaryta puiki aikštelė. Be jokių vargų normali aikštelė atsirado ir kiek toliau, prie savivaldybės tarybos nariui A. Radvilai priklausančio raudono mūrinuko. Ir tai tik uogelės, nes kiek toliau nuo Kaišiadorių, infrastruktūra net nesislapstant plėtojama atsižvelgiant ne į vietos gyventojų poreikius, o į valdžiai artimesnių turtingųjų interesus.

Kažkodėl vietoj gyvenamųjų vietovių gatvių su žvyro danga asfaltavimo, Kaišiadorių rajono savivaldybės dauguma tarybos narių pasirinko asfaltuoti kelią į įtakingo ir vieno iš turtingiausio rajono verslininko bei politiko sodybą, kurios šalia tyvuliuoja ežeras, apstatytas raudonais įspėjamaisiais ženklais, kad tai yra jo privati valda. Tai kelias link Kriauciškių, kur stovi savivaldybės tarybos nario A. Radvilos kaimo turizmo sodyba. Galima sakyti, kad dėl šio kelio iš savivaldybės tarybos buvo išspirti Algimantas Janavičius bei Tomas Vaicekauskas – vieni iš nedaugelio politikų, kurie šios situacijos priešistorėje sąžiningai stojo ginti viešojo intereso. Tuomet meras Vytenis Tomkus dėl nešvarių interesų pardavė savo bendrapartiečius. Jei tai skamba neįtikinamai – pažiūrėkite to savivaldybės posėdžio vaizdo įrašą, kur konservatorius meras įnirtingai gynė įtakingo socialdemokrato interesus.

Stasiūnų kaimo Miško gatvės gyventojai dar 2019 m. rugsėjo 13 d. kreipėsi į Savivaldybės merą , tarybą, Savivaldybės bei administracijos direktorių, prašydami imtis reikiamų priemonių, kad Stasiūnų kaime būtų išasfaltuota likusi žvyro dangos Miško gatvės dalis.  Prašymą tuomet pasirašė 23 šios gatvės gyventojai. Jie teigė, kad Savivaldybės administracijos užsakymu 2016 metais buvo atlikta Miško gatvės kapitalinio remonto techninio projekto ekspertizė. Tačiau 2017 metais Savivaldybės administracijai nepavyko tos gatvės kapitalinio remonto darbų, neviršijant skaičiuojamosios darbų kainos (buvo nutrauktos pirkimo procedūros). Pasak gyventojų, nuo to laiko, jokių veiksmų dėl minimos gatvės dalies išasfaltavimo, valdininkai nesiima. Tačiau randa lėšų asfaltuoti kelio fragmentą, tai reikalingą vietos politiko verslui.

Tuo pačiu metu, kai rajono valdžia gavo minėtą Stasiūnų kaimo Miško gatvės gyventojų kreipimąsi, į kurį iki šiol nesiteikia atsakyti, Savivaldybės administracijoje buvo parengtas Savivaldybės tarybos sprendimo projektas „Dėl pritarimo projektui pagal priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama vietiniams keliams“. Šiuo projektu numatyta atlikti kelio Stasiūnai-Kriaučiškės-Rečionys atkarpos iki sankryžos ties įvažiavimu į A. Radvilos sodybą remontą. Čia Savivaldybės administracija privalės padengti visas netinkamas finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinas išlaidas ir tinkamas išlaidas, kurių nepadengia projekto finansavimas. Šis Savivaldybės tarybos sprendimas buvo priimtas 2019 m. rugsėjo 26 d. Taigi, Kaišiadorių rajono miesteliuose daugybės gatvių išasfaltuoti rajono valdžia nesugebėjo per 30 Lietuvos Nepriklausomybės metų, o štai kelią link Savivaldybės tarybos nario sodybos kloja be jokių problemų. Mere, o gal paprasti mokesčių mokėtojai to nenusipelno?

10 thoughts on “Asfaltas, kaip politinės kovos koziris

 • 2020 sausio 9 at 9:19
  Permalink

  Jaronimai, sutinku su Jumis, kad kelius reikia tvarkyti ir kitur. Beja Kriaučiškės prijungtos prie miesto ir šie keliai priklauso ne bendrijai. Tiesiog norėjau pasakyti, kad gaunasi taip, jeigu tavo rajone gyvena politikas tu negali turėti kelio, nors miestas jau dešitmetį žada. Visi dejuojame, kad blogas kelias, bet nieko nedarom, turiu omenyje ir save (nei savivaldos spaudžiam, nei kokiuose projetuose dalyvaujam ir pan.), o kai kažkas to imasi, pilam purvu. Žinoma, šis politikas suinteresuotas dėl šio kelio, bet lygiai taip pat ir daug kitų žmonių, tame tarpe ir aš. Tiesiog ir renkame žmones tuos, kurie geriausiai atstovauja mūsų interesus.

  Reply
  • 2020 sausio 9 at 22:22
   Permalink

   Vaidai, jei tavo kaime negyvena įtakingas politikas tai ir neturi to kelio. Nebūtų ten Radvilos fazendos prie nusavinto Kriaučiškių ežero, tai neturėtumėte ir jūs to kelio. Kitos sodų bendrijos savo lėšom gatves tvarkosi, o SB Sodžius išskirtinė tik tuo, kad jai vadovauja Radvilos žentas. Korupcija akivaizdi. O jūs renkate politikon sukčius, kurie žiūri tik savų interesų.

   Reply
 • 2020 sausio 8 at 23:04
  Permalink

  Šiaip ne vienam Radvilai tas kelias reikalingas, kiek žmonių gyvena SB Sodžius ir pastoviai daugėja. Kelias pastoviai duobėtas, pažliugęs, o pavasarį, vasarą, atsibudus sodininkams, viena mašina paskui kitą važiuoja,nėra kuo kvėpuoti nuo dulkių, bent iš vienos pusės kelias bus, reiktų dar Kriaučiškių g. išasfaltuoti. Labai džiaugiuosi, kad šis politikas ką prieš rinkimus žadėjo tą ir daro.
  Aišku visi nepatenkinti, visiems reikia gero kelio šalia savų namų 🙂

  Reply
  • 2020 sausio 9 at 0:16
   Permalink

   Vaidai, o kuo ta sodų bendrija išskirtinė, kad tik joje reikia klot asfaltą, kuo kitos sodų bendrijos blogesnės? Gal ta SB „Sodžius“ išskirtinė tuo, kad jai vadovauja Radvilos žentas?

   Reply
 • 2020 sausio 8 at 21:13
  Permalink

  Radvilai būtinai reikėjo išasfaltuoti kelią ir jau senai, nes juk jis važinėja iš mokesčių mokėtojų pinigų pirktais automobiliais, kurie turėjo būti ne kaip Radvilos asmeniniai, o kaip taksi automobiliai. Mokesčių mokėtojai nupirko Radvilai automobilius, tai tegu ir kelius išasfaltuoja.

  Reply
 • 2020 sausio 8 at 19:24
  Permalink

  Šiuo metu Radvilas savo kiaušus šildo Jungtiniuose Babajų Emiratuose, gal net ir utytes ten moterims laižo. O kas jo poilsį ten apmoka, ar tik ne mes mokesčių mokėtojai?

  Reply
 • 2020 sausio 8 at 19:02
  Permalink

  Nuostabu mere artėja rinkimai žinosime kaip balsuoti o zadejote padeti paprastiems žmonėms deja …..

  Reply
 • 2020 sausio 8 at 19:01
  Permalink

  Miško g. 2019 m. net pagreideriuot nesugebėjo. Įdomu būtų sužinot, kodėl Miško g. nuo 1 iki 11 namo neasfaltuota, o štai nuo 12 iki 22 namo asfaltas yra. Neatrodo keista?

  Reply
 • 2020 sausio 8 at 15:01
  Permalink

  Žurnalistai – pasitikrinkit faktus:
  “Raudonas namukas” Radvilai nebepriklauso

  Reply
  • 2020 sausio 8 at 19:20
   Permalink

   Lietuvių tauosakoje dažnai minima, kad du broliai protingi, o trečias Jonas. Gal tas raudonas namukas pagal dokumentus ir nepriklauso Radvilai, bet gal priklauso jo ženteliui? Dažnai juk nusikaltėliai savo turtą perrašo giminėms.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *