Atviras laiškas žiniasklaidai ir kolegoms

„Kaišiadorių žinios“ gavo Pravieniškių pataisos darbų atvirosios kolonijos vadovo Virginijaus Ceslevičiaus laišką dedikuotą medijų atstovams. Šiame laiške įkalinimo įstaigos vadovas išssako savo pastebėjimus dėl viešumoje daug atgarsių sukėlusio operatyvinio patikrinimo. Tad atviru laišku dalinamės su savo skaitytojais:

 

Gerbiami  žiniasklaidos atstovai, gerbiami kolegos,

Š.m. lapkričio 6d. su trenksmu įvykęs operatyvinis patikrinimas mano vadovaujamoje įkalinimo įstaigoje  – Pravieniškių pataisos darbų atvirojoje kolonijoje –  ne tik sudrebino viešąją erdvę, bet ir užminė daug mįslių apie menamus ar galimus kolonijos  administracijos darbo trūkumus ir pažeidimus.  Šį incidentą išskirtiniu daro  ir ta aplinkybė, kad į šią, kaip įtariu, planinę,  žaibišku greičiu atliktą akciją, sprendžiant pagal tendencingą  jos vykdymo  scenarijų,  nukreiptą prieš Lietuvos mastu niekuo neišskirtinį mano asmenį , asmeniškai  įsitraukė (ar buvo įtrauktas?) vienas pirmųjų Lietuvos politinių asmenų – premjeras S. Skvernelis. Man, kaip buvusiam operatyvininkui, tai  išties daug  pasakantis faktas, iš kurio aš galiu daryti pakankamai plačias ir  esmingas išvadas apie tai, kas vyksta  mūsų  valstybėje, teisėsaugoje ir kalėjimų departamente. Kol kas tik sau. Tačiau jau artimiausiu metu būsiu pasiruošęs savo mintis, paremtas įvykiais ir faktais, pateikti visuomenei.

Kategoriškai nesutinku su man viešai reiškiamais priekaištais. Tai yra noras sukompromituoti mane, mesti šešėlį mano vadovaujamai įstaigai. Šiandien atsakingai pareiškiu, kad turiu realaus ir rimto pagrindo teigti, jog ši akcija turi savo užsakovus. Tai  senas istorines  šaknis bei toli (ir aukštai) siekiančias sąsajas turintis  privataus ir, galiu pasakyti labai aiškiai – nešvaraus verslo interesais pagrįstas užsakymas „nuimti“  mane iš užimamų pareigų. Pašalinti neparankų asmenį – per daug žinantį ir visada trukdžiusį  įgyvendinti juodąsias korumpuoto verslo schemas ,didelėmis apyvartomis ir dideliais pelnais pasižyminčioje , kolonijos vidaus prekybos sistemoje.

 Įdomiausia tai, kad man pačiam daugelį kartų bandant įtikinti kalėjimų departamento vadovybę apie tokių  schemų egzistavimą bei bandant užkirsti kelią jų plėtrai kolonijoje,  mano balsas visada likdavo tyruose, o visos iniciatyvos atsimušdavo į abejingumo  sieną.

  Pats esu atėjęs į šį postą skaidraus konkurso keliu iš operatyvinio darbo srities. Todėl turiu pakankamai profesinės kompetencijos ir operatyvinio darbo patirties tokių atvejų vertinimui ir jų tikrojo motyvo atpažinimui.

 Tokios didelės ir kompleksinės įstaigos, kaip Pravieniškių atviroji kolonija  vadovo atsakomybėje labai platūs barai  su sudėtinga  struktūra. Su savo kolegomis visada dirbau visiško asmeninio pasitikėjimo pagrindu ir jiems deleguodavau daug įvairių funkcijų,  už kurias jie  tiesiogiai atsakingi. Neneigiu ir savo kaip vadovo bendros atsakomybės už visos įstaigos veiklos galutinius rezultatus. Todėl, net ir būdamas nepagrįstai nušalintas nuo pareigų,  konstruktyviai bendradarbiausiu su teisėsauga ir patikrinimą vykdančiais pareigūnais, nes  mano, kaip kolonijos vadovo interesas yra nustatyti kolonijos administracinio darbo galimus trūkumus ir padėti ištaisyti susidariusią nepatenkinamą padėtį. Tačiau, jei  šio tyrimo eigoje ir toliau ryškės tendencingumo mano asmens atžvilgiu požymiai, šį tyrimą vertinsiu kaip susidorojimo su manimi priemonę  bei   kreipsiuosi į teismą ir sieksiu  pareigūno garbės apgynimo bei teisingumo savo atžvilgiu, grąžinant mane į pareigas. Labai noriu tikėtis geros valios ir konstruktyvaus bendradarbiavimo su visomis šio tyrimo šalimis.

Pagarbiai,

Virginijus Ceslevičius

 

 

 

One thought on “Atviras laiškas žiniasklaidai ir kolegoms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *