Auksinis darbelis: kas nupjaus medį už 900 EUR?

Kai pinigai mėtosi ant žemės – tereikia pasiimti šakes ir juos tvarkingai susisemti. Pinigų dabar turime į valias. Ir kai jų yra daug, atsiranda pagunda jų neskaičiuoti, o švaistyti į kairę ar į dešinę. Taip sakant, „šaudyti fejerverkus“. Čia kaip vaikui, kuris iš taupyklės išsitraukęs šimtą eurų išeina į parduotuvę be tėvų. Tačiau jei taip elgiasi ne vaikai, o administravimo profesionalais save vadinantys žmonės – mažų mažiausiai keista.

Mūsų aprašoma situacija – ne apie švaistomus milijonus. Greičiau tai yra visiška smulkmena, tačiau ji geriausiai iliustruoja dabartines administravimo ir paslaugų pirkimo tendencijas. Štai liepos 11 dienos Kaišiadorių rajono savivaldybės sprendimo dėl biudžeto patikslinimo (jame realiai prireikė užkamšyti atsiradusias finansines skyles) aiškinamajame rašte radome eilutę, kur mus sudomino planuojamos paslaugos kaina. Situacija tokia – Kaišiadorių šventosios Faustinos mokyklos teritorijoje reikia nupjauti ir sutvarkyti medį. Ir tam skiriama 900 Eur. Kai tuo tarpu net ir avarinius medžius pjaunančių įmonių įkainiai yra nuo 20-30 Eur/valandai,  ar 200 Eur už pamainą.

Spėju, atsirastų ne vienas grandininį pjūklą turintis kaišiadoriškis, kuris vienas ar su kompanija mielai apsiimtų atlikti tokį darbą. Juolab, kad žemesnės kvalifikacijos darbininkams Kaišiadoryse tokia suma yra vos ne svajonių alga. Panašu, atsirastų ir tokių, kurie medį mielai „utilizuotų“ malkoms, gal net atlygio neprašydami… Bet esmė visiškai ne tame.

Keisčiausia, kad vietos politikams nekyla jokių klausimų. Už sprendimus balsuoja savivaldybės tarybos nariai. Jie, panašu, visai neskaito paruoštų dokumentų. O gal bijo pasirodyti kvailai užduodami nepatogų klausimą? Keisčiausiai čia atrodo gausaus opozicijos būrio rolė. Juk sėdint opozicijoje patogiausia smagintis keliant audras posėdžių salėje, bet kažkodėl net ir kovingieji opozicionieriai tyli. O kai administravimo procesas neprižiūrimas – atsiranda pagundų neskaičiuoti.

2 thoughts on “Auksinis darbelis: kas nupjaus medį už 900 EUR?

 • 2019 26 liepos at 10:16
  Permalink

  Kodėl valdininkai visur, ne tik šio medžio pjovime, užkelia kainas dešimteriopai? Ar tik tokiu būdu neplauna pinigų?

  Reply
 • 2019 26 liepos at 10:04
  Permalink

  Galiu nupjauti medį , nupjaustyti jo šakas ir kamieną susmulkinti į kaladėles už 100 eu.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *