Idėja miestui už spygliuotos tvoros – prekyba internetu

Pastarosiomis savaitėmis Pravieniškėse buvo neramu – už spygliuotų vėlų administracijos gyvenimas vyko perversmų nuotaikomis. „Kaišiadorių žinios“ tuomet dalinosi su savo skaitytojais Pravieniškių pataisos darbų atvirosios kolonijos vadovo Virginijaus Ceslevičiaus laišku, dedikuotu medijų atstovams. Šiame laiške dabar jau buvęs įkalinimo įstaigos vadovas išsakė savo pastebėjimus dėl viešumoje daug atgarsių sukėlusio operatyvinio patikrinimo.

Buvęs atvirosios kolonijos vadovas buvo užsiminęs, kad pasitraukti iš savo posto turėjo po nutraukto konkurso – esą, tai supykdė galimus parduotuvės kolonijoje nuomotojus. Šią versiją nagrinėjo ir vienas iš Lietuvos internetinės žiniasklaidos lyderių.  Didžiausia intriga šioje „parduotuvių vendetos“ versijoje – kad nutrauktame konkurse figūravo net dvi Kaišiadorių politiko bei verslininko A. Radvilos įmonės.

Kodėl prekybininkams turimi taškai įkalinimo įstaigose yra tarsi medum patepta vieta? Nejau Pravieniškių kaliniai turi didžiausią perkamąją galią Lietuvoje? Gal tuomet čia derėtų pastatyti „Akropolį“? Realybėje verslininkus vilioja tai, kad įkalinimo įstaigose nėra konkurencijos. Niekas nepuola lyginti tavo kainų ar prekių asortimento su gretima parduotuve. Na o pikti liežuviai dar skleidžia apkalbas, kad oficialios kalėjimų parduotuvės gali būti priedangos širma neoficialiai prekybai svaigalais ir kitomis panašiomis gėrybėmis. Tai apkalbos ir gandai, bet kaip sakė Lietuvos politikos klasikas, kas galėtų paneigti tokių schemų egzistavimą?

Tačiau nebūna situacijų be išeities. Pasaulis už spygliuotos vielos gali atsigręžti į internetą. Maisto prekių užsakymas internetu – viena iš idėjų. Vilnius ir Kaunas tuo jau sėkmingai naudojasi, raudoni maisto išvežiotojų sunkvežimiukai nuolat zuja mieste. Ko gi kartą du į dieną iš kokio Kauno nepasiuntus kurjerio su maisto furgonu į Pravieniškes. Paketus įduotų siuntų priėmėjams, pastarieji juos patikrintu ir viskas. O viduje reikėtų tik užsakymo terminalų su ribotu prieinamumu (naudojant vidinį tinklą – intranetą).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *