Ką pasėsi, tą ir pjausi

Lietuvių liaudies patarlė sako „Ką pasėsi, tą ir pjausi“. Nors žemdirbystė tapo mažos dalies lietuvių užsiėmimu, tačiau dauguma puikiai supranta, kad seimo rinkimai taip pat sėjos metas. Kokius politikus išrinksime, tokį derlių (įstatymus) ir turėsime. Tiems, kurie netiki politine sėja, siūlome berti sėklas į asmeninę daržo žemę, nes ruduo ne tik derliaus nuėmimo, bet ir daržovių, skirtų pavasariniam vartojimui, laikas.

Kad pirmasis derlius būtų vykęs, o augalai nežūtų užėjus šalnoms, būtina tiksliai laikytis sėjimo terminų ir sąlygų: vienus augalus sėkite anksčiau, o kitus prieš užšąlant. Žinoma, dirvą suarkite,a jei nedidelis plotelis – sukaskite, iki lapkričio pradžios, nes nežinia, kada gali užšalti. Pasėtas dirvoje sėklas pridenkime durpėmis arba lengvomis žemėmis.

Daržininkai spalio-lapkričio mėnesiais sėja krapus, petražoles, rūgštynes, špinatus, salotas, česnakus, svogūnus, morkas ir burokėlius. Rekomenduojame rinktis žiemines augalų veisles: morkų „Daucuscarota“, špinatų „OlbrzymZimowy“ ir pan.

Tiems, kurie neturite daržo, sėkite į vazonus. Prieskoninių augalų – petražolių, salierų, svogūnų, porų, čiobrelių, bazilikų, mairūnų galima užsiauginti ir ant buto kambario palangės. Būtina sąlyga – saikingas, bet pakankamas laistymas ir iš jūsų virtuvės sklis kvapnių patiekalų aromatas visą žiemą. Turbūt šią akimirką pagalvojote, „nepriklausomai nuo seimo rinkimų rezultatų“. Ir jūs teisūs.

Na, o po antrojo seimo rinkimų turo, išskridus kregždėms į šiltus kraštus, drąsiai sodinkite svogūnines daugiametes gėles – tulpes, narcizus, jacintus. Na, o raudonoms rožėms ir oranžinėms gerberoms ruduo – nepalankus sodinimui metas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *