Informacija rasta „Facebook“ tinkle

Rinkimų karštinės tiesiojoje kiekvienas politikas nori pasirodyti tik iš pačios geriausios pusės. Kai pakvimpa Seimo nario kėde, garbūs vyrai ir moterys šypsosi visai tautai, krikščioniškai tiesa pagalbos ranką visiems skurstantiems ir nelaimingiems ir, savaime suprantama, vardija visus savo gerus darbus. Pažvelkite į reklaminius stendus ir veidus juose – į politiką nusitaikė veik šventi žmonės. Ar tikrai?

Kaišiadoryse užvirė socialinių tinklų skandalas – „Atspindžių“ laikraščio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje vienas aktyvus kaišiadorietis suabejojo socdemų kandidato Mariaus Muižiniko viešai skleidžiama sėkmės istorija apie pasiekimus versle. Jaunasis ūsuoto medžioklės mėgėjo auklėtinis bet kokia proga stengiasi pabrėžti, koks jis sėkmingas verslininkas. Tačiau aktyvus kaišiadorietis nepatingėjo patikrinti viešai prieinamus duomenis apie M. Muižiniko valdomos įmonės „Žiežmarių gėlės“ finansinę situacija. Svetainėje „Rekvizitai.lt“ kaišiadorietis atrado informaciją, kad jaunojo politiko valdoma įmonė šį rugsėjį vien „Sodrai“ buvo skolinga daugiau nei 36 tūkst. eurų. Dar daugiau, nereikia didelės viešai prieinamo grafiko analizės, kad suvoktum, kad šios problemos yra sisteminės.

„Štai kaip kandidatas į Seimą gerbia valstybę ir jos institucijas. Marius Muižinikas Sodrai skolingas daug pinigų ne vieną mėnesį. Kaip gali žmogus, nesugebantis susitvarkyti savo darže, tvarkytis valstybėje. Nebent savo reikaliukus…“ – taip „Facebook“ erdvėje rašė savo viešomis abejonėmis pasidalinęs kaišiadorietis.

Pozicionuoti save kaip sėkmingą ir tyrą it Dievo ašarą – žanro klasika politinių simpatijų fronte. Tačiau realybė labai dažnai prasilenkia su pažadais. Nes melas Lietuvos politikoje, pasirodo, nėra blogo tono ženklas. Nuo sovietmečio politikai buvo įpratę mulkinti piliečius. Tačiau laikas įneša savas korekcijas – XXI a. pilietinėje visuomenėje akyliems piliečiams talkina viešai prieinama informacija ir socialiniai tinklai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *