Kai pajudini raudonuosius medžiotojus

Medžiotojai – savita ir ganėtinai uždara bendruomenė, kuri laikosi savitų tradicijų. Dar gūdžiais sovietiniais laikais medžioklėse susirinkę rimti vyrai ne tik dalindavosi šerniena, bet ir kilnodami taureles krištolinio skaidrumo skysčių priimdavo sprendimus, kuriuos vėliau kabinetuose tik patvirtindavo parašais. Jūsų galite pasiteirauti, kuo susiję mūsų krašto aktualijos ir postsovietinės medžioklės tradicijos. Reikalas tas, kad ilgametis kaišiadoriečių balsų medžiotojas, o dabar tik mūsų socialdemokratų mokytojas ir dvasinis vedlys Bronius Bradauskas medžioklinį šautuvą į rankas stveria gana dažnai. Tad medžioklės temos „Kaišiadorių žinioms“ visai įdomios.

Kažkada „Kaišiadorių žinios“ rašė apie turtingojo socialdemokrato užmačias įteisinti medžioklę su naktinio matymo įranga, nors pasak gamtosaugininkų, tai būtų tolygu brakonieriavimo įteisinimui. Tuomet Broniaus bendraminčiams korta nepaėjo. Na o dabar Lietuvą vėl krečia skandalas, kuris galimai susijęs su raudonųjų medžioklių klanu.

Tikrai taip, valstiečių-žaliųjų lyderis ir jo žavioji partietė blondinė šiomis dienomis susimovė. Sunku politikos naujokams gesinti gaisrus. Galimi meilės romanai, realūs dėdžių-mamų visureigiai – puiki tema skandalui. Tačiau visai tikėtina, kad šio spektaklio užkulisiuose kyšo raudonųjų medžiotojų būrelių ausys. Panašu, kad turtingasis valstietis sugalvojo pajudinti turtingąjį socialdemokratą taikydamasis keisti medžioklę reglamentuojančius įstatymus. Ir labai tikėtina, kad Bronius Bradauskas, kai kažkas pirmą kartą per 26-is metus pasikėsino į šventą medžioklės ritualą, dabar nusiteikęs keršyti.

Pasidalinsime su jumis Ramūno Karbauskio pastebėjimais, kuriuos savo FB paskyroje paviešino naujienų agentūra „BNS Lietuva“. Čia jis dalinasi savo pastebėjimais apie raudonųjų medžiotojų klaną. Atkreipiame dėmesį, kad politiko kalba yra netaisyta.

Šis dalykas, mano įsitikinimu, susijęs su bandymu sustabdyti Seimo narę, sustabdyti tą procesą, kuris Lietuvoje sukels labai dideles bangas. Tai, ko nepadarė per 26 metus Lietuvos politikai, nes dengė medžiotojus aukščiausiam lygyje, jūs puikiai prisimenat praėjusį Seimą, kai medžiotojai spardė ir atidarydavo duris…

– Sukonkretinkit, ką bus siekiama pakeisti?(BNS)

– Bus siekiama, kad žemės savininkai tai pat turėtų teisę į medžioklės plotus, bus siekiama sunorminti tai, ko nepavyko tuos 26 metus sunorminti. Dabar žemės savininkai neturi jokių teisių, dabar viską turi tik būreliai. Tad siekiama sumenkinti Seimo narę, kuri pajudino labai svarbų klausimą. Ir svarbiausia, kad toje vietoje Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas, Aplinkos komiteto pirmininkas ir taip toliau, pasakys kas čia vyksta. Mažeika pirmininkas (Seimo aplinkos apsaugos komiteto – red.) važiavo su Greta Kildišiene į Anykščius ir jis puikiai žino… Mes stebėjome šitą situaciją ir galvojom, kas čia darosi, kodėl šitaip puola šitą Seimo narę ir ignoruoja?

Iš pradžių manėme, kad tai kerštas tų dviejų Leliuko ir Umbrasienės, dabar jau suprantame, kad tai ne tik kerštas tų dviejų žmonių, dabar yra interesas kaip nors sustabdyti tuos pokyčius, kurie atsiras Medžioklės įstatyme, kurie sutvarkys dalykus, kurių niekaip negalėjo sutvarkyti, kol buvo Bradauskas ir visi kiti, kur buvo tiesiog ignoruojamos teisės žmonių, kurie savininkai.

Išties, medžioklių klanas buvo nejudinamas 26-is metus. Tad Bronius, kas labiausiai tikėtina, tokio akibrokšto nedovanos ir kils ginti bičiulių panevėžiečių, nes raudonieji medžiotojai – vieningas ir didžiulis klanas, nepavaldus laikui ir pokyčiams. Nemažai tokių raudonųjų medžiotojų ir tarp mūsų kaišiadorietiškos valdžios vyrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *