Kai šv. Kalėdų simboliu tampa pinigų medis

Gražaus jums šv. Kalėdų laukimo! Šis metas jau prasidėjo. Nes Lietuvos bei viso pasaulio miestų aikštėse jau sužibo šio laikotarpio simboliai – Kalėdų eglės. Tačiau mieli, jaukūs ir kiekvienais metais laukiami išpuošti medžiai visame pasaulyje tampa beprotiškų varžytuvių ir pinigų šaudymo fejerverkais dalimi.

Štai politikos apžvalgininkas Tomas Čyvas bičiuliams skirtame FB poste šįryt rašė „Nagi, miestai ir miesteliai, kurie turi tikras eglutes, o ne iš naftos, pasirodykite 🙂 Praplaukite didmiesčių plastiko makaules.“. Mada Lietuvos miestams matuotis karkasinių eglučių prabanga it nebrendyloms nekuriais organais šiomis dienomis užkliuvo ir apžvalgininkei Faustai Marijai Leščiauskaitei.  „Statome kažkokias eglių konstrukcijas, kur metalo gabalus apdengiame šakomis, ir gauname ką tik nori, tik ne tikrą, gyvą eglę, pinigai į kairę ir į dešinę, juk svarbu pompastika, kad per televizorių parodytų. Matuojamės eglėmis, nes ne visada turime, kuo daugiau matuotis. Niujorkas turi – todėl jo eglė – paprastas, didelis medis, papuoštas lemputėmis ir bumbulais. O pas mus net mažuose miesteliuose pinigai šaudomi į orą. Čia ne svetima piniginė – kiekviena miesto ir šalies piniginė yra mokesčių mokėtojų piniginės.“ – rašo apžvalgininkė.

„Pastatyčiau aš paprastą eglę. Tikrą medį. Papuoščiau jį burbulais, lemputėmis. Ir tą pinigų skirtumą, tarp įmantrios Kalėdų eglės ir paprastos, paaukočiau miesto vardu. Kam tik nori – ligoninėms, vienišiems seneliams, nepritekliuje augantiems vaikams.“. – reziumuoja F.M. Leščiauskaitė.

Šios mintys ganėtinai aktualios mūsų Kaišiadorims. Kažkada čia turėjome aukštą, tikrą eglę. Centrinėje miesto aikštėje. Gyvą žiemą vasarą. Tad puošti ją galima buvo pagal pačias žaliausius ir ekologiškiausius XXI amžiaus supratimus – jokio vartojimo skatinimo, jokių medžių kirtimų, jokių dirbtinių plastikų. Tačiau ši didžiulis ir gražus medis be didelių skrupulų buvo nukirstas. Dėl aikštės rekonstrukcijos? Gal. Bet yra ir kita galima priežastis – juk dabar tai yra puiki galimybė įsisavinti pinigus. O jie Kalėdinių eglių reikaluose byra it iš gausybės rago. Spėkite, kiek mums visiems kainavo miesto aikštėje įkurdinta daili karkasinė eglė?

Šiek tiek informacijos apie tai pasirodė viešojoje erdvėje. „Kaišiadorių aiduose“ publikuotame straipsnyje Kaišiadorių savivaldybės Tarybos narys Virginijus Ceslevičius stebėjosi, kad vien tik šventinės eglės metalinis karkasas mums kainavo 11 tūkstančių eurų! Tik armatūros ir kampuočių konstrukcija! Už tokią sumą galimą nupirkti paprastą, tačiau absoliučiai naują automobilį iš oficialios atstovybės. Už tokią sumą galima visus metus maitinti senelius nedideliuose globos namuose. Ir tai tik dalis visų išleistų lėšų. Dar nėra aišku, kiek kiek eglių buvo nukirsta puošybai reikalingoms šakoms, kiek kainavo žaislai ir blizgučiai, pats jos pastatymas bei papuošimas, šventiniai atidarymai, fejerverkai ir visa kita. Kalbama, kad net 42 tūkstančius. Kai „vaikšto“ tokios sumos – jau gali atsirasti vietos ir vadinamiesiems „odkatams“. Kaip kitaip paaiškinti tokias žvėriškas sumas? Tad džiaukimės šv. Kalėdų laukimu. Ir įsivaizduokime, kiek mums visiems kainavo mūsų miesto puošmena. Ir kiek ji galėjo sušildyti kažkieno kišenes. Nes kaip teigė profesorius prof. Tomas Janeliūnas, dabartinė valdžia yra linkusi tapti paprasčiausiais parazitais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *