Kai šv. Kalėdų simboliu tampa pinigų medis

Gražaus jums šv. Kalėdų laukimo! Šis metas jau prasidėjo. Nes Lietuvos bei viso pasaulio miestų aikštėse jau sužibo šio laikotarpio simboliai – Kalėdų eglės. Tačiau mieli, jaukūs ir kiekvienais metais laukiami išpuošti medžiai visame pasaulyje tampa beprotiškų varžytuvių ir pinigų šaudymo fejerverkais dalimi.

Štai politikos apžvalgininkas Tomas Čyvas bičiuliams skirtame FB poste šįryt rašė „Nagi, miestai ir miesteliai, kurie turi tikras eglutes, o ne iš naftos, pasirodykite 🙂 Praplaukite didmiesčių plastiko makaules.“. Mada Lietuvos miestams matuotis karkasinių eglučių prabanga it nebrendyloms nekuriais organais šiomis dienomis užkliuvo ir apžvalgininkei Faustai Marijai Leščiauskaitei.  „Statome kažkokias eglių konstrukcijas, kur metalo gabalus apdengiame šakomis, ir gauname ką tik nori, tik ne tikrą, gyvą eglę, pinigai į kairę ir į dešinę, juk svarbu pompastika, kad per televizorių parodytų. Matuojamės eglėmis, nes ne visada turime, kuo daugiau matuotis. Niujorkas turi – todėl jo eglė – paprastas, didelis medis, papuoštas lemputėmis ir bumbulais. O pas mus net mažuose miesteliuose pinigai šaudomi į orą. Čia ne svetima piniginė – kiekviena miesto ir šalies piniginė yra mokesčių mokėtojų piniginės.“ – rašo apžvalgininkė.

„Pastatyčiau aš paprastą eglę. Tikrą medį. Papuoščiau jį burbulais, lemputėmis. Ir tą pinigų skirtumą, tarp įmantrios Kalėdų eglės ir paprastos, paaukočiau miesto vardu. Kam tik nori – ligoninėms, vienišiems seneliams, nepritekliuje augantiems vaikams.“. – reziumuoja F.M. Leščiauskaitė.

Šios mintys ganėtinai aktualios mūsų Kaišiadorims. Kažkada čia turėjome aukštą, tikrą eglę. Centrinėje miesto aikštėje. Gyvą žiemą vasarą. Tad puošti ją galima buvo pagal pačias žaliausius ir ekologiškiausius XXI amžiaus supratimus – jokio vartojimo skatinimo, jokių medžių kirtimų, jokių dirbtinių plastikų. Tačiau ši didžiulis ir gražus medis be didelių skrupulų buvo nukirstas. Dėl aikštės rekonstrukcijos? Gal. Bet yra ir kita galima priežastis – juk dabar tai yra puiki galimybė įsisavinti pinigus. O jie Kalėdinių eglių reikaluose byra it iš gausybės rago. Spėkite, kiek mums visiems kainavo miesto aikštėje įkurdinta daili karkasinė eglė?

Šiek tiek informacijos apie tai pasirodė viešojoje erdvėje. „Kaišiadorių aiduose“ publikuotame straipsnyje Kaišiadorių savivaldybės Tarybos narys Virginijus Ceslevičius stebėjosi, kad vien tik šventinės eglės metalinis karkasas mums kainavo 11 tūkstančių eurų! Tik armatūros ir kampuočių konstrukcija! Už tokią sumą galimą nupirkti paprastą, tačiau absoliučiai naują automobilį iš oficialios atstovybės. Už tokią sumą galima visus metus maitinti senelius nedideliuose globos namuose. Ir tai tik dalis visų išleistų lėšų. Dar nėra aišku, kiek kiek eglių buvo nukirsta puošybai reikalingoms šakoms, kiek kainavo žaislai ir blizgučiai, pats jos pastatymas bei papuošimas, šventiniai atidarymai, fejerverkai ir visa kita. Kalbama, kad net 42 tūkstančius. Kai „vaikšto“ tokios sumos – jau gali atsirasti vietos ir vadinamiesiems „odkatams“. Kaip kitaip paaiškinti tokias žvėriškas sumas? Tad džiaukimės šv. Kalėdų laukimu. Ir įsivaizduokime, kiek mums visiems kainavo mūsų miesto puošmena. Ir kiek ji galėjo sušildyti kažkieno kišenes. Nes kaip teigė profesorius prof. Tomas Janeliūnas, dabartinė valdžia yra linkusi tapti paprasčiausiais parazitais.

13 thoughts on “Kai šv. Kalėdų simboliu tampa pinigų medis

 • 2019 gruodžio 12 at 23:05
  Permalink

  Beje, o kiek kainuos šios „eglės“ utelizacija?

  Reply
 • 2019 gruodžio 12 at 22:37
  Permalink

  Pernai ir užpernai statytų eglių sąmatos turėjo būti po 12-15 tūkstančių. Savibleda sumokėjo gi 52 ir 55 tūkstančius. Akivaizdi aritmetika – po 40 tūkstančių meras ir miškų ūkis „išsikalėdino“ kaišiadoriečių pinigų po asmenines kišenes.
  Idomu, kiek „išsikalėdino“ šiemet už šį eglišakių vyniotinį?
  Garantuoju, dar save didvyriais laiko, kad ne medį kirto, o tik šakas…
  O ir Kaišiadorys gražėja tik todėl, kad per gatvių rekonstrukcijas galima atplauti daugiausia. Be to, gražėja TIK Gedimino gatvė, (nors buvo dar pakankamai gera), todėl kad vasarą būtų ginkluotiems debilams pažaisti karą ir centrinėje aikštėje eilinį kartą surengti degančio tanko gesinimo pratybas.
  Kitos gi gatvės , pvz Senamiesčio centrinė – Vytauto g., tarybinių laikų gatvės paminklas „saugomas valstybės“. Neduok dieve kas nors ims ir sutaisys…

  Reply
 • 2019 gruodžio 12 at 22:35
  Permalink

  Iškirto gera egle o dabar skalauja pinigus

  Reply
 • 2019 gruodžio 12 at 14:38
  Permalink

  Vicemeras su žmonele vakariniavo pas radvilinį, užgėrė galimai konjekėliu. Gal galėtų vicemerelis pasakyti visuomenei ar susimokėjo už vaišeles ar kaip vienas iš ministrų galimai „skolon“ vaišinasi.

  Reply
 • 2019 gruodžio 12 at 7:33
  Permalink

  Šiemet niekas nešvilpė??? Taip, nes manęs nebuvo. Visus metus kojos į tą vietą nestatysiu. Susprokite su savo reprezentacija, trinkelėmis, centais ir fušetais, padlos.

  Reply
 • 2019 gruodžio 12 at 1:48
  Permalink

  Žinot ką, baisu klausytis tu jūsu biurokratinių dalykų, na papuošė Kaišiadorys ta eglute, (vieniem tinka, kitiem ne, visiem neįtiksi)bet infrastruktūra, miestelis atrodo gražiai, juda į priekį, valio👍juk gražu, ar ne???kodėl rašantys skaičiuoja pinigus, kuriuos leistų taip pat būdami mero vietoje, ar administracijos direktoriaus, ar juo lab Pavasarytes vietoje, juk mes esame lietuviai, ką jūs darytume kitaip🤔 o kas mus išmokė tai daryti??? Tik dabartinis seimas🙈kurie kuria nesąmoningus įstatymus ir palieka skyle piktnaudžiavimui, tad nepykit ant Kaišiadorių savivaldos👍jie tikrai rūpinasi mūsų miestu👍svarbiausia, kad jų nepaveiktu pakistukai tokie kaip Radvila…

  Reply
  • 2019 gruodžio 12 at 1:48
   Permalink

   Per vėlu, nes jau paveikė pakištukas 😉 Beje, pirmuose mero rinkimuose Radvila buvo vienas aktyviausių V.Tomkaus rėmėjų 😉 O dabar už išasfaltuotą kelią turėtų balsuoti taip kaip nori konservai 😉 Beje, o rajono valdžią liaupsini todėl, kad Loreta Matl ten darbuojasi? 😀

   Reply
  • 2019 gruodžio 12 at 17:51
   Permalink

   Raimiui Zaksui idomu kas tu pagal profesija?,kad rasai taip kvailai,iš metaliniu karkasu suvirino ir imitavo egle uz 11.000 euru,iš mokesciu moketoju pinigu tau cia viskas grazu?

   Reply
   • 2019 gruodžio 12 at 22:33
    Permalink

    Zakso bobikė savibledos administracijoje dirba, tai anas ir lendą valdžiai į šikną be muilo 😀

    Reply
 • 2019 gruodžio 11 at 22:42
  Permalink

  Kas buvote Kaišiadoryse eglutės įžiebime gal atkreipėte dėmesį į Kalėdų Senelio raginimą paploti merui V.Tomkui, tai tie plojimai buvo gal tik iš kokių trijų žmonių 😀

  Reply
  • 2019 gruodžio 12 at 0:46
   Permalink

   Viliau, merui V.Tomkui plojo tik seniūnė G.Pavasarytė ir klebonas R.Jurkevičius.

   Reply
   • 2019 gruodžio 12 at 0:49
    Permalink

    Sakote kunigėlis paplojo, vadinasi geras požymis, gaus i delniuką savo daliukę :D…. Ir mano tėviškelė ,gerą – gražią eglutę išsikirto ir rengia dabar eglutės imitacijas žaginy…..

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *