Kaip įsakyti taikos balandžiui?

Dar rugsėjį, po politinių jėgų balansą pakeitusio neeilinio Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kilo audra ir Kaišiadorių socialdemokratų stovykloje. Iškart po šio posėdžio vyko socialdemokratų susirinkimas, kurio metu trys vietos socialdemokratai buvo pašalinti iš partijos. Marius Muižnikas, Vytautas Silvanavičius ir Algimantas Radvila iš socdemų gretų buvo ištrenkti už tai, kad išreiškė savo pilietinę bei politinę nuomonę ir balsavo už susitepusių savivaldybės valdininkų pašalinimą.

Vietos bendruomenė tuomet stebėjosi, kaip galima šitaip “nukirsdinti” už aiškios pilietinės pozicijos išsakymą. Be to, toks senojo raugo Kaišiadorių socialdemokratų elgesio modelis turėjo simbolizuoti viena – vidinę destrukciją ir tradiciškai mūsų krašte stiprios politinės jėgos kracho pradžią. Nes išvarydami tvirtą politinį stuburą turinčius bendrapartiečius jie parodytų, kad pataikauja konservatorių merui. Tad visai nenuostabu, kad gelbėti situacijos ėmėsi LSDP vadai iš sostinės.

LSDP etikos komisijoje sostinėje buvo apsvarstyta situacija Kaišiadorių skyriuje. Supratęs regione kylančias grėsmes Gintautas Paluckas skyriui liepė taikytis. Tad rytoj į Kaišiadoris atvažiuoja vietinės kuopelės pirmininkas Bronius Bradauskas, kurio nurodymu, labai tikėtina, trys aktyvūs Kaišiadorių socdemai buvo ištrenkti iš partijos. Tačiau dabar šis dar komunistinio sukirpimo skyriaus pirmininkas, vykdydamas nurodymą iš Vilniaus, bandys sutaikyti vietos kuopelę.

Tačiau viena yra partijos lyderio nurodymų vykdymas, o kita – vertybiniai dalykai.  Nes valdžią Kaišiadorių skyriuje šiuo metu bando uzurpuoti skyriaus žmonės ir vadai, kurių elgesio modeliai nesikeičia nuo gūdaus sovietmečio, kai kiekvienas pasisakymas turėjo būti derinamas su represinėmis struktūromis. Ir šioms struktūroms būdingus metodus jie dabar ir taiko šalindami iš savo kelio nuomonę turinčius, viešąjį interesą ginančius bendrapartiečius. Nes senieji kadrai yra ir intelektualiai, ir moraliai neįgalūs – vadovaujasi dar bolševikine morale. Kol skyriuje prie vairo stovės seni komunistai, panašu, kelias į taiką nebus toks lengvas.

 

6 thoughts on “Kaip įsakyti taikos balandžiui?

 • 2018 spalio 9 at 8:15
  Permalink

  Tiems, kurie nežino ir nesigaudo: RKP- VKP(b)-TSKP- LKP-LDDP-LSDP toks komunistėlių ransformacijos kelias.Komunistams Andriukaičio, Olekos ir kitų veikėjų pagalba, prisidengus didelės tautos dalies akla meile komunistų lyderiui Algirdui- Mykolui pavyko šią partiją prikelti iš mirtininkų guolio.Todėl skirstyti partijos narius į seno raugo ir turinčius tvirtą politinį stuburą klaidinga ir trumparegiška. Visi jie turi tas pačias komunistiniu raugalu laistomas šaknis. Išskirtinis skiriamasis šios jačeikos bruožas viena sakyti ir žadėti prieš rinkimus ir visiškai kitaip elgti po jų. Jų patronas AMB yra pasakęs :,,Nesvarbu ką sakome prieš rinkimus, svarbu ką darome po jų“. Todėl neturėtų rinkėjų stebinti dalies veikėjų elgesys sulaužant koalicijos sutartį. Keistas straipsnelio autoriaus noras sutartį laužančius parodyti, kaip turinčius tvirtą politinį stuburą.Keičiantys partijas, širstantys dėl asmeninių norų netenkinimo, kerštaujantys-apie kokį tvirtą stuburą eina kalba? Bestuburiai !

  Reply
  • 2018 spalio 9 at 11:53
   Permalink

   stuburiuką rodo tų veikėjų lakstymas per partijas

   Reply
 • 2018 spalio 8 at 20:00
  Permalink

  Trys socialdemokratai ? Kokiam nedašutėliui kilo mintis juos socialdemokatais pavadinti?

  Reply
 • 2018 spalio 8 at 13:24
  Permalink

  Analizė apie karą ir taiką. Bet ne L. Tolstojaus, o vietos komunistų apkasuose. Gerai, kad mūsų mieste dar yra informacijos kanalų, kurie sugeba suvokti situaciją iš esmės. Ir suprasti, kad net ir mano ne patiems mylimiausiems socialdemokratams sovietinis Bradausko kvapelis neša tik blogį. Ech, prajuokino – Bronius taikos balandžiu pavirs 😀

  Reply
 • 2018 spalio 8 at 12:18
  Permalink

  Kokius paukščius G.Paluckas tebeleistų vargu ar jam pavyks išgelbėti LSDP Kaišiadorių skyrių. Išvijus iš partijos jaunesniąją bet maištingą kartą – M.Muižiniką, V.Silvanavičių ir A.Radvilą, šioje partijoje juk liko vien pensininkai, kurių pilitinis saulėlydis jau eina į pabaigą. Kiek pastebiu, tai šios partijos vairą į savo rankas bando perimti A.Radvila, bet tai gresia irgi skyriaus žligimu, nes tada LSDP Kaišiadorių skyrius taps šio verslininku individualia įmone, siekiančia tik naudos jam pačiam. Na, gal būt, dar ir yra viltis išgelbėti LSDP Kaišiadorių skyrių, jei atsikratę senų komunistų ir kgbistų B.Bradausko, A.Anužio, R.Kubiako ir E.Cikanavičiaus, partijos vairą į savo rankas perimtų mokytojas V.Silvanavičius ar Č.Neviera.

  Reply
 • 2018 spalio 8 at 11:45
  Permalink

  Pašalinti trys socialdemokratai? Oi, ką jūs sakote, kažin kuris iš tų pašalintų yra socialdemokratas? A.Radvila tai tikras socialdemonas, o ne socialdemokratas, kuris nori B.Bradauskui atimti garbės piliečio vardą. Juk kiek B.Bradauskas padarė gero ne tik Kaišiadorims, bet ir pačiam A.Radvilai, tik B.Bradausko dėka pas A.Radvilą atsirado pažintys ir ryšiai su įtakingais žmonėmis Lietuvoje, su aukštais teisėsaugos pareigūnais, o dabar A.Radvila slapčia organizuoja atimti iš B.Bradausko garbės piliečio vardą ir perimti visą LSDP Kaišiadorių skyrių į savo rankas.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *