Kaišiadoriečiai nori gyventi moderniame rajono centre

Kaišiadorių laukia didžiulės permainos. Pagal birželio 19 d. vidaus reikalų ministro pasirašytą įsakymą, Kaišiadorių miestas pripažintas tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinta „Integruotų teritorijų vystymo programa“. Čia 2014-2020 m. numatoma kurti ir plėsti nemažai viešųjų objektų, kurių dėka miestas taps patrauklus gyventi, dirbti, vystyti verslą bei paprasčiausiai leisti laisvalaikį. Kaišiadorių rajono savivaldybei skirta apie 13 mln. Lt, iš kurių per 11 mln. – Europos Sąjungos lėšos.  Likusią sumą sudaro Vyriausybės ir rajono savivaldybės investicijos.

„Tiktai patys žmonės gali pasakyti, kas yra svarbiausia gyvenant šiame krašte, todėl juos pakvietėme pareikšti pilietišką nuomonę, kuriuos viešuosius objektus pagal darbo grupės rekomenduotą sąrašą pirmiausia reikia tvarkyti. Dar rugsėjo 22-25 dienomis organizavome viešą apklausą, kurioje dalyvavo 320 gyventojų. Džiugu, kad kaišiadoriečiai buvo patys aktyviausi visame Kauno regione – tai rodo, kad jie labai glaudžiai susiję su savo miestu, rūpinasi jo ateitimi. Žmonės pasiūlė nemažai įdomių variantų, jų nuomonė yra labai svarbi, todėl būtina į ją atsižvelgta rikiuojant visus darbus“, – teigė Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Gružauskas.

parkas

Pagal apklausos rezultatus, dauguma gyventojų pritarė, kad būtų sutvarkyti 3 iš 4 siūlomi objektai. Pasak Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos Ievos Šadurskienės, mieste stinga viešųjų erdvių infrastruktūros, pritaikytos įvairaus amžiaus žmonių, ypač vaikų, mamų su mažyliais ir jaunimo,. rekreaciniams, aktyvaus poilsio ir sveikatos stiprinimo poreikiams. Šią funkciją sėkmingai gali atlikti anapus iškeliavusio Lietuvos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko parkas. Jame pagal jau anksčiau parengtą techninį projektą planuojama įrengti sporto ir aktyvaus poilsio zonas, vaikų žaidimų aikšteles, pasivaikščiojimo takus, atnaujinti fontanus. Jaunimui bus skirta viena suplanuotų erdvių, kurioje bus įrengtas riedėjimo (SKATE) parkas. Pirmieji darbai šiame parke turėtų prasidėti 2015 metais.

i83_gedimino_g

Kitas svarbus kaišiadoriečiams objektas – Gedimino gatvė. Žmonės pageidauja, kad ši pagrindinė miesto arterija būtų sutvarkyta nuo pradžios iki pabaigos. Tačiau Kaišiadorims paskirta pinigų suma nėra tokia didelė, kaip galbūt atrodo iš pirmo žvilgsnio, todėl iš pradžių bus atlikti svarbiausi darbai: įrengtas geras apšvietimas, sutvarkyti šaligatviai. Dėl kitų dalykų bus diskutuojama, tariamasi su gyventojais, kurie norėtų, kad gatvė būtų gražiau apželdinta, šalia jos įrengti dviračių takai. Buvusio kino teatro pastate planuojama įkurti svarbias visiems gyventojams įstaigas: čia jau įsikūrusiai miesto seniūnijai gerą kaimynystę galėtų sudaryti vietos bendruomenė, verslo ir turizmo informacijos centras bei jaunimo centras.

i77_kino_teatras

Dauguma gyventojų mano, kad kol kas nėra būtinybės tvarkyti Savivaldybės centrinės aikštės ir jos prieigų, todėl šis projektas nukeltas į perspektyvą. Rajono savivaldybės meras Romualdas Urmilevičius sutiko su apklausos dalyvių nuomone ir pasiūlė į objektų sąrašą įrašyti Kaišiadorių miesto viešųjų erdvių pritaikymą bendruomenės sveikatinimo veiklai bei poilsiui. Kaišiadoryse pasigendama dviračių takų, taip pat viešųjų vietų, kuriose žmonės galėtų aktyviai leisti laisvalaikį, sveikai pajudėti. Nemažai gyventojų siūlo tvarkyti ir pritaikyti viešam naudojimui Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos stadioną, taip pat atnaujinti paplūdimį ir jame įrengti tinkamas krepšinio bei tinklinio aikšteles, treniruoklius. Atsižvelgdama į tai, darbo grupė nutarė teikti bendrą projektą nauju pavadinimu „Kaišiadorių miesto viešųjų erdvių pritaikymas bendruomenės sveikatinimo veiklai bei poilsiui.“ Tikimasi, kad jį išgryninant kils nemažai diskusijų, kuriose savo nuomones pareikš ir miesto gyventojai.

i30_skulpturu_parkas

„Europos sąjunga ir Lietuvos Vyriausybė prašo į miestą investuoti ne tik tikslines, bet ir papildomas, visas galimas lėšas. Šiomis lėšomis planuojami kiti projektai: nutiesti dviračių takus prie Lomenos ir aplink Girelės tvenkinį. Kaišiadoriečiai mėgsta minti dviračių pedalus, todėl labai svarbu, kad jie netolimoje ateityje galėtų saugiai važinėti mieste ir priemiesčiuose, jausti pasididžiavimą, matydami modernėjantį savo rajono centrą“, – sakė I. Šadurskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *