Kaišiadorių politika, kaip valdžios uzurpavimo įrankis

Kaišiadoryse jau suformuota valdančioji koalicija – po konservatorių sparnu buvo priglausti „valstiečiai“ ir Č. Nevieros komitetas. Ir tai galima pavadinti konservatorių strategine pergale, nes abi šios politinės jėgos, net ir pakankamai daug balsų surinkę valstiečiai, tapo kukliais konservatorių vasalais be menkiausios žodžio teisės. Žinoma, koalicijos formavimo subtilybės įdomios tik vietiniame politiniame gyvenime besisukantiems žmonėms. Na o visiems kaišiadoriečiams svarbu, ar Kaišiadorims tai duos kažką gero.

Tenka pripažinti, kad tokios politinės tendecijos Kaišiadoryse nieko gero nežada. Ir primena ganėtinai pavojingą demokratijai situaciją, su kuria jau susiduria dalis kitų Lietuvos savivaldybių. Kaip manote, kas bendro tarp Kaišiadorių, Kauno ir Druskininkų? Visose šiose savivaldybės politika tampa vieno asmens įrankiu siekiant nebūtinai bendruomenei naudingų tikslų. Amžinasis Druskininkų caras skalpuojamas dėl Vijūnėlės dvaro, savivaldybėje tvarkosi it savame versle. Kauno Matijošaitis po miesto gelbėtojo ir tvarkytojo kauke slepia ir kitą pasaulį – per pirmąją kadenciją eliminavo bet kokią opoziciją, tad dabar mieste gali tvarkytis be rimtesnių viešojo intereso prievaizdų. Vienas iš pavojaus skambučių – Kauno mero aplinka be didelio vargo galimai performavo žemes saugomose teritorijose, kad tai būtų paranku mero sūnaus verslui.

Tuo tarpu Kaišiadorių merui valdžios uzurpavimas vienose rankose parankus dėl naudos ateityje prižiūrint milžiniškas investicijas. Koalicija Kaišiadoryse realiai buvo sudaryta ne tarp partijų, o tarp dviejų asmenų – V. Tomkaus ir LR Seimo narės L. Matkevičienės. Derinys keistas. Neaišku, ką jiems dabar reikės daryti per Prezidento rinkimus, ką jie palaikys, nes partijų prioritetai tai skirtingi. Bet Seimo narė, žaisdama R. Karbauskio vardu ir darydama nuolatinį spaudimą, konservatoriams tiesiog padovanojo valstiečius. Ir tokiu būdu įsigijo sąjungininką ir savų interesų sargybinį Kaišiadorių laisvojoje ekonominėje zonoje. Ten rimtų interesų turi L. Matkevičienės sūnus Dalius, kuris, pasak gandų, galimai norėtų atvesti į šią LEZ didelę kompaniją. Panašu, planui išdegus, gerai būtų visiems – ir Seimo narės šeimynai, ir Kaišiadorių merui. Tačiau viešojo intereso ir demokratijos vertybėms jau būtų galima groti laidotuvių maršą.

Demokratija laikosi tik dėl to, kad valstybė (kaip ir pati savivalda) yra sudėtingas ir daugialypis organizmas, kur kiekviena valstybės dalis turi pareigą kontroliuoti institucijas, kurios turi galią spręsti. Savivaldai reikalinga opozicija, tam kad ši galėtų kontroliuoti valdančiųjų sprendimus, kuri neleistų praslysti pro akis net menkiausiems politikų ar valdininkų darbeliams. Tad kokia bus opozicija Kaišiadoryse, ar turės bent kažkokius dantis?

24 thoughts on “Kaišiadorių politika, kaip valdžios uzurpavimo įrankis

 • 2019 24 balandžio at 7:53
  Permalink

  Suprantama, kad konservai džiūgauja santuoka su valstiečiais, džiūgaus ir medaus mėnesio malonumais, bet ar atlaikys visą šeimyninį gyvenimą tai abejoju, nes labai jau skirtingi konservų ir valstiečių požiūriai ir interesai. Valstiečiams juk svarbu žemės ūkis, o konservatoriai jį griauna.

  Reply
  • 2019 24 balandžio at 8:43
   Permalink

   na ir keistas ale ,,ūkininko“ komentaras ir požiūris į ,,šeimyninį“ gyvenimą.Darbas taryboje, tai ne tik rūpinimasis ž. ūkiu, bet ir švietimo, kultūros, socialiniai ir kiti reikalai, kurie svarbūs visiems gyventojams. ,,Sugriautame“ žemės ūkyje šiuo metu ūkininkauja, ko gero, vieni turtingiausių Lietuvos žmonių, kurie, manau, nenorėtų vėl grįžti į kolchozus. O gal paprašykite karbauskio, kad surengtų referendumą dėl kolchozinės santvarkos sugrąžinimo.

   Reply
 • 2019 19 balandžio at 8:16
  Permalink

  Konservatorių Trojos arklys gal L.Matkevičienė? Kaip Džiugelis Seime?

  Reply
 • 2019 19 balandžio at 8:12
  Permalink

  P. Matkeviciene daug ”gero” nuveike, budama Elektrenu ligonines vadove.
  Kartu su Niparu (dabartiniu) ligonines direktoriu dare fiktyvius pirkinius (medicinines irangos) ir kitas machinacijas. Del to nukentejo saziningi ligonines darbuotojai, kurie buvo atleisti. Sita “nusipelniusi” gydytoja daugeliui sugadino gyvenima ir as stebiuosi, kaip ji prisiploje prie valstieciu, tiek kartu keisdama partijas.

  Reply
 • 2019 18 balandžio at 20:53
  Permalink

  Siunčiau R.Karbauskiui ir S.Skverneliui, bet kaip supratau, tai jiems px…. „Aš esu Kaišiadorių krašto visuomenininkas ir jūsų rinkėjas. Ir man labai keista dėl destruktyvios veiklos, kurią Kaišiadorių rajone daro jūsų partijos LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė. Tai galima pavadinti kryptinga ardomąja veikla, kurios tikslas – eliminuoti LVŽS iš rajono politinio žemėlapio ir atgrasyti visus rinkėjus.

  LR Seimo narė L. Matkevičienė Kaišiadorių rajone faktiškai atstovauja ne ilgalaikius politinius LVŽS interesus, o visais įmanomais būdais proteguoja koservatorius. L. Matkevičienė visomis įmanomomis jėgomis dirba tik tam, kad Kaišiadorių konservatoriams padėtų paveikti vietinio LVŽS skyriaus politikus ir valstiečių kandidatą į merus Darių Vilimą jungtis į bendrą koaliciją. Teigiama, kad D. Vilimui ji netgi daro spaudimą, kaip savo visuomeniniam konsultantui. Kaip gali Seimo narė formuoti koaliciją savivaldoje? Žmonės to nesupranta.

  Tad valstiečiams Kaišiadorių rajone kyla dvi grėsmės – reputacinė ir tolimesnės politinės perspektyvos. Už valstiečių kandidatus per savivaldos rinkimus Kaišiadorių rajone balsavo tikrai ne konservatorių rinkėjai, tad tokia įvykių galimybė dėl koalicijos pakirstų rinkėjų pasitikėjimą jūsų politine jėga. Na o valstiečiai Kaišiadorių savivaldybės taryboje taptų paprasčiausiais konservatorių vasalais. Politine prasme pavojingiausias dalykas – artėjančiuose Prezidento rinkimuose nusivylę Kaišiadorių rajono rinkėjai nebalsuotų už LVŽS remiamą kandidatą.

  Man sunku įvardinti priežastį, kodėl LR Seimo narė užsiima tokia kenkėjiška veikla. Bet panašu, kad šios L. Matkevičienės manipuliacijos nėra suderintos su partijos vadovybe. Kaišiadorių rajono savivaldybės aplinkos žmonės kalba, kad tokia LR Seimo narės „meilė“ Kaišiadorių konservatoriams ir jų merui Vyteniui Tomkui gali būti padiktuota asmeninių interesų. Viena iš galimų priežasčių – planai dėl Kaišiadorių LEZ, kur įmonę su partneriais norėtų steigti L. Matkevičienės sūnus. Tačiau šiam reikalui L. Matkevičienės aplinkai būtų reikalingas Kaišiadorių rajono mero V. Tomkaus palaikymas. Tad leiskite jūsų paklausti, ar etiška savo asmeninius reikalus tvarkytis partijos reputacijos sąskaita?“

  Reply
 • 2019 18 balandžio at 20:50
  Permalink

  Šita konservatorių ir žalių valstiečių koalicija labai panaši į oralinį seksą. Oralinis seksas būna dvejopas: 1. Kai duodi į burną ir 2. Kai imi į burną. Panašu, kad konservai žaliem valstiečiam šeria ant danties 😀

  Reply
  • 2019 19 balandžio at 16:14
   Permalink

   Jei jie daro tai savo sutarimu koks orkos pakaliku reikalas

   Reply
 • 2019 18 balandžio at 16:04
  Permalink

  Dauguma komentarų yra to paties autoriaus, kuris nesigaudo politikoje, arba atlieka ,,vandens“ drumstėjo vaidmenį. Jeigu tokie protingi, tai galėtumėte pasiūlyti visus tenkinančios koalicijos sudėtį. Rinkėjai, o ne liberastai ar kiti veikėjai, esantys po kilimu, savo balsais sustatė viską į savo vietas, pavesdami rinkimus laimėjusiems teisę vadovauti artimiausius ketverius metus rajonui. Tai labai nepatinka tiems, kurie prieš rinkimus išdavė koalicijos partnerius, visokiais būdais pylė neapykantos sklidinus pamazgų kibirus ant tų, kurie stengėsi vykdyti prieš rinkimus duotus įsipareigojimus. Rinkėjai tai matė ir išrinko tuos, kurie jų neapvylė.

  Reply
  • 2019 18 balandžio at 22:31
   Permalink

   Viktoras teisus, kad negerai išduoti. Šiuo atveju LŽVS išdavė savo rinkėjus, sudarydami koaliciją su konservatoriais.

   Reply
 • 2019 17 balandžio at 19:02
  Permalink

  Kad konservatoriai „prisišika“ visoje Lietuvoje tai niekam, manau, nėra naujiena, bet ar kas tikėjosi, kad „prisišiks“ ir valstiečiai?

  Reply
 • 2019 17 balandžio at 15:21
  Permalink

  Pasirašyta Koalicijos sutartis dėl valdančiosios daugumos sudarymo naujojoje savivaldybės taryboje, tarp TS-LKD, LVŽS ir visuomeninio rinkimų komiteto „Vardan Kaišiadorių krašto“. Bendrai koalicija turės 16 narių savivaldybės taryboje iš 25, visi tikimės dirbti sėkmingai visus keturis metus. Sutarta, kad TS-LKD deleguos savo atstovą į administracijos direktoriaus pareigas, LVŽS – savo atstovus į mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, o komitetas – į mero patarėjo pareigas. Kviečiame 1 proc. sumokėtų mokesčių skirti TS-LKD ir prisidėti prie mūsų idėjų bei veiklos. Beje, paramą Kaišiadorių skyriui gali skirti ir kitų miestų bei rajonų gyventojai, tiktai deklaracijos formoje turėtų nurodyti „Kaišiadorių skyriui“. Jei tikite mūsų idėjomis, skirkite 1% nuo sumokėtų mokesčių TS-LKD. Tai paprasta ir greita – tereikia užpildyti vieną formą čia: http://bit.ly/2UfEo7O.

  Reply
 • 2019 17 balandžio at 14:54
  Permalink

  Rinkėjų reikalas išrinkti kandidatus į rajono valdžią, bet ne rinkėjų reikalas kištis į išrinktos valdžios darbą ir koalicijos sudarymą. Mus išrinko, mumis pasitikėjo ir mes žinom kaip reikia tvarkytis rajone.

  Reply
  • 2019 19 balandžio at 16:16
   Permalink

   Esu valstieciu remejas pritariu koalicijai

   Reply
 • 2019 17 balandžio at 14:51
  Permalink

  Ko čia liberalai putojasi dėl TS-LKD ir LŽVS sąjungos, kurią sugalvojo seimo narė L.Matkevičienė? Gal gerb.seimo narė žalia valstietė žada senatvę leisti konservatoriaus K.Jakelio vadovaujamame Mūro Strėvininkų pensionate, tad ir bando užmegzti artimesnius ryšius.

  Reply
 • 2019 17 balandžio at 14:40
  Permalink

  Šios žalių kolūkiečių ir konservų „šeimos“ laukia nenumaldoma griūtis su lig sekančiais seimo rinkimais. Manau, kad L.Matkevičienė dar nėra visiškai nukvakusi, tad dar suvokia, kad jos kadencija seime yra pirma ir paskutinė, tad stengiasi kiek įmanydama, nors ir neteisėtai, aprūpinti ne tik save, savo vaikus bei esamus anūkus, bet ir tuos anūkus, kurie dar neišsiritę ir yra D.Matkevičiaus kiaušiniuose.

  Reply
 • 2019 17 balandžio at 14:27
  Permalink

  Kad V.Tomkus su Č.Neviera į rinkėjus žvelgia kiaulės akimis tai jau pripratome, bet to tikrai nesitikėjome iš D.Vilimo.

  Reply
  • 2019 19 balandžio at 16:18
   Permalink

   O kieno tos grazios akys? Orkos?

   Reply
 • 2019 17 balandžio at 14:24
  Permalink

  Net S.Skvernelis išsižadėjo LŽVS dėl šios santuokos su konservatoriais 😀

  Reply
 • 2019 17 balandžio at 14:20
  Permalink

  Maniau, kad tiek D.Vilimas, tiek kiti valstiečiai yra protingi ir padorūs žmonės ir atėję į rajono valdžią neleis viešpatauti nei V.Tomkui su konservų šutve, nei Č.Nevierai su bolševikų komitetu, deja klydau.

  Reply
 • 2019 17 balandžio at 14:11
  Permalink

  Iš tokios seimo narės kaip Laimutė Matkevičienė rajonui naudos kaip iš bergdžios karvės. Va kada rajoną seime atstovavo Bronius Bradauskas tai tikrai visi jautėme, kad turime savo atstovą. B.Bradauskas ne tik rajonui davė milžinišką naudą, bet kiekvienam Lietuvos piliečiui ištiesdavo pagalbos ranką.

  Reply
  • 2019 17 balandžio at 14:14
   Permalink

   B.Bradauskas net ir pačiai L.Matkevičienei yra ne kartą ištiesęs pagalbos ranką, o dabar ši net neatsiliepia į B.Bradausko skambučius.

   Reply
 • 2019 17 balandžio at 14:07
  Permalink

  Kažkada teko dirbti su p.L.Matkevičiene kai ji dar buvo vyr.gydytoja, jau ir tada jos pirštai buvo į save lenkti, tad nieko keisto, kad ir dabar ieško naudos tik sau.

  Reply
 • 2019 17 balandžio at 13:42
  Permalink

  Tikėkimės, kad Nevierų Česiuką ir Tomkų Vytenį teisėsauga patupdys už grotų dėl „auksinio“ tiltelio aferų.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *