Kaišiadorių savivaldybė užkliuvo etikos sargams

Sprendimų priėmimo modeliai Kaišiadorių rajono savivaldybės taryboje užkliuvo etikos sargams – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija Kaišiadorių rajono savivaldybei atsiuntė raštą dėl pavedimo atlikti tyrimą.

Trumpa priešistorė. Spalio 26-os dienos Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas projektas „Paparčių dominikonų vienuolyno statinių tvarkyba“ pagal priemonę „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“. Tuomet projektą teikė kaimų bendruomenė „Viltija“, na o siekiamo įgyvendinti projekto vertė siekia 119 216 Eur. Finansavimo šaltiniai: EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos. Savivaldybė prie projekto pasižadėjo prisidėti 20-čia procentų.

Pagal „geriausias“ provincijos tradicijas čia neapseita be giminių ir artimųjų žaidimų. Projektas kažkodėl buvo patikėtas ne Paparčių krašto bendruomenei, o kaimų bendruomenei „Viltija“.  Kuo ši bendruome konkurencingesnė? O tik tuo, kad jai vadovauja bendruomenės pirmininkė Audronė Nėniškienė – M. Nasevičiaus sesuo. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje M. Nasevičius nenusišalino, balsavo ir jo žmona Daiva. Tuo tarpu pagal Lietuvos respublikos vietos savivaldos įstatymą ir laikinasis administracijos direktorius, ir jo žmona, šio klausimo svarstymo metu turėjo nusišalinti. Pagal įstatymą Tarybos narys savivaldybės tarybos posėdyje prieš pradedant svarstyti klausimą, kuris jam sukelia interesų konfliktą, privalo informuoti savivaldybės tarybą apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu savivaldybės taryba nusišalinimą priima, jokia forma nedalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Tačiau Kaišiadorių politikai įžūliai pamynė etikos principus.

Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija, pagal galiojančius LR įstatymus ir teisinę praktiką, dabar yra kaip ir įpareigota atlikti tyrimą. Tačiau panašu, kad vietos politikams tai yra labai nemaloni tema – savivaldybės tarybos Etikos komisija posėdžio skelbti akivaizdžiai dar neskuba.

Pavedimas

7 thoughts on “Kaišiadorių savivaldybė užkliuvo etikos sargams

  • 2019 13 sausio at 23:07
    Permalink

    Kada pagaliau aferistas Zelvys bus isvestas su antrankiais?

    Reply
  • 2018 19 gruodžio at 13:45
    Permalink

    Mano nuomone tai mokytojų streikas tapo konservatorių politine reklama. Nu niekšiškai elgiasi konservai, savo naudai panaudoję mokytojus. Net neabejoju, kad ir tikybos mokytoja D.Nasevičienė mokytojų streiką naudoja konservatorių reklamai, nes nepastebėjau, kad ji bent kada elgtusi etiškai. Tikiuosi bus įvertinta etikos sargų.

    Reply
  • 2018 18 gruodžio at 11:39
    Permalink

    Kaži kaip čia baigsis, bet manau kad jei jau užkliuvo valstybei, tai kaišiadorys neišlaižys šitų davatkų

    Reply
  • 2018 17 gruodžio at 21:53
    Permalink

    Ar gali Naseviiai ten kur pabna neprišikt?

    Reply
  • 2018 17 gruodžio at 20:33
    Permalink

    Kažin kuo tikėjimą dėsto D.Nasevičienė? Velniu, propaganda ir konservatoriais?

    Reply
  • 2018 17 gruodžio at 20:03
    Permalink

    Kaišiadorių konservatoriai, garsėjantys neetiškais veiksmais, Mindaugas ir Daiva Nasevičiai pagaliau užkliuvo etikmat komisijai. Ir ne bet kokiai rajoninei, o Vyriausiajai etikmat komisijai. Jau ne kartą žiniasklaida mirgėjo apie Mindaugo ir Daivos Nasevičių nešvarius darbelius, bet nesulaukė didesnio teisėsaugos dėmesio (gal teisėsaugoje turi „savų“?). Kaip ir dauguma politikierių, taip ir Nasevičiai, naivu tikėtis, kad sulauks pelnyto atpildo už savo griekus, bet gerai kad bent koks morozas iš vietinės rajoninės etikmat komisijos bent pirštuku pagrūmos, kojele patrepsės, niu-niu-niu pasakys/

    Reply
  • 2018 17 gruodžio at 18:23
    Permalink

    O kas čia keisto, kad Mindaugas ir Daiva Nasevičiai nenusišalino nuo balsavimo? Juk ne pirmas kartas kai Nasevičiams bei kitiems konservams etika, padorumas, sąžiningumas, įstatymų paisymas yra svetimi dalykai.

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *