Kaišiadoryse – opozicijos, kaip politinio žanro, saulėlydis?

Kam reikalinga opozicija, jei visa savivaldybės taryba, kairieji ir dešinieji, sąžiningi ir nelabai, žali ar raudoni, galėtų draugiškai susivienyti Tėvynės ir krašto labui? Dirbtų, darytų naudingus darbus, o pats administravimo procesas bei sprendimų priėmimas būtų greitesnis bei efektyvesnis. Skamba keistai? Gal. Bet tame būtų logikos.

Opozicija (lot. oppositio – prieštaravimas, priešprieša), politinė grupė, siekianti įgyvendinti alternatyvią vyraujančiai nuomonei nuostatą ar politinę programą. Opozicijos dalyvavimas politiniame procese − demokratinės valstybės vienas svarbiausių požymių. Nesvarbu, ar parlamente, ar savivaldoje. Tiesa, Kaišiadorių krašte opozicija praktiškai išstumta iš politikos ir tevaidina tik marginalinį, na gerai, teorinį vaidmenį. Ir nesvarbu, ar opozicija čia išstumta oponentų, ar pati pasirinko prisitaikymo bei pataikavimo kelią. Kaip teorinis, bet visiškai neveiksnus derinys. Opozicijos problema yra ta, kad jos politikai visiškai nesirūpina „sarginio šuns“ pareigomis ir per mažai dėmesio skiria alternatyvos tam, kas dabar daroma, formulavimui viešojoje veikloje. Tačiau kaip tu gali formuluoti alternatyvą viešojoje veikloje, jei jokios veiklos nevykdai, o tik atlieki statisto rolę?

Ką veikia Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos opzicinis sparnas. Vienas garbus tarybos narys, kairiųjų vedlys ir verslininkas, Tarybos posėdžiuose nesirodo – politinę potenciją jam pakirto ligos, jis pasiteisinti gali nedarbingumo pažymomis. Naujos politinės jėgos šviesulys Kaišiadoryse, buvęs liberalas Karolis Petkevičius, nors ir jaunas bei sportiškas, po nedarbingumo tarybos posėdžius pradėjo lankyti tik dabar. Nors jį pasiligojusį, nedarbingumo laikotarpiu, žmonės matė besišypsantį ir Kauno prekybos centruose, ir Palangoje. Opozicionieriai liberalai irgi ne ką geresni – toks vaizdas, kad jiems reikėtų būrėjos paslaugų, kad praregėtų savo politiniuose matymuose. Pasimetimas akivaizdus. Tyla ir nebylus pritarimas. Kaip ir nežinojimas savo siekių. Gal jiems reikėtų mandatus perduoti kitiems savo partiečiams, kurie dar turi vizijų? Na o du žalieji ne valstiečiai prie tarybos posėdžių stalo sėdi it vargani ir nelaukti svečiai, kažkur stalo kamputyje. Ten, kur kamera pasisuka tik tuomet, kai epizodiškai prakalba Ceslevičius ar Gerulaitienė. Bet bendrame kontekste – tai tik balsas tyruose. Nekonstruktyvu.

Todėl Kaišiadorims derėtų padaryti demokratijos eksperimentą – jei jau opozicija tokia, kur penkis metus nieko nepadaro, demonstruoja savo neįgalumą bei neveiksnumą, tai kodėl gi jai neprisijungus prie valdančiųjų. Darykime viską vienbalsiai, kaip senais „sovietūchos“ laikais. Pokyčiai mūsų miestelyje vyktų greičiau ir efektyviau. Tiesa, tik vadinamaisiais „odkatais“ reikėtų dalintis gausesniai vieningų valdančiųjų grupei. Bet gal pabandyti verta?

8 thoughts on “Kaišiadoryse – opozicijos, kaip politinio žanro, saulėlydis?

 • 2019 spalio 1 at 20:17
  Permalink

  Duok durniams kelią, tai tie į rajono tarybą nueina.

  Reply
 • 2019 spalio 1 at 19:14
  Permalink

  POLYTINĖ PORNOGRAFIJA KAIŠIADORIŲ SAVIBLEDOJE
  Sakoma, kad meilės be sekso nebūna, net ir meilės savo kraštui. Tai gal todėl rajono valdančioji dauguma kaip tik išmanydama ir per visus įmanomus galus pi… Kaišiadorių kraštą ir opziciją? Valdantieji kaifuoja, o opzicija suserga, o rinkėjai tik dejuoja. Rajoninė žiniasklaida jau skelbia apie opozicijos saulėlydį, nors ir nebuvo dar jokio saulėtekio.

  Reply
 • 2019 spalio 1 at 18:41
  Permalink

  Jau tik nestumkit nei ant mero, nei ant administracijos dėl otkatų, nes rajono valdžia dirba tikrai sąžiningai – perka butą už 40000 eu, parduoda už 16000 eu, asocialiems šildymus įrengia už 12000 eu ir t.t. Tai ar ne rinkėjų labui rajono valdžia dirba?

  Reply
 • 2019 spalio 1 at 18:25
  Permalink

  Kadangi straipsnio autoriaus informatorius, neįvardintas kairiųjų vedlys ir verslininkas, piknaudžiaudamas nedarbingumu, nesilanko tarybos posėdžiuose, bet verslą suka, tai gal straipsnio autoriaus ir informacija pasenusi, kad K.Petkevičius yra liberalas? Mūsų žiniomis, tai Karolukas jau seniai paliko masiulininkus ir perėjo į Šiknašiaus laisvų piderastų partiją.

  Reply
 • 2019 spalio 1 at 18:17
  Permalink

  Koks dar gali būti opozicijos saulėlydis kai nebuvo jokio saulėtekio? 😀

  Reply
 • 2019 spalio 1 at 18:04
  Permalink

  Keista, kad straipsnio autorius įvardina liberalų atstovą K.Petkevičių, bet neįvardina kairiųjų nei partijos, nei jų lyderio. Kodėl neįvardinta socialdemokratai ir jų vadas A.Radvila? Gal straipsnio autorius bijo fizinio susidorojimo?

  Reply
 • 2019 spalio 1 at 18:00
  Permalink

  Ne tik opozicija, bet aplamai visa taryba nėra verti nė skatiko, mano pagarba tik vieninteliam merui V.Tomkui.

  Reply
  • 2019 spalio 2 at 8:35
   Permalink

   O už ką pagarba tam merui V.Tomkui? Kad vienas asilas suardė visą fauną?

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *