Kas sekantis Kruonyje po „Google“ ir „Amazon“?

Kruonio pramoninis parkas – daugiau nei 75 ha plotą apimanti teritorija. Tai vieta laukianti pasaulio technologijų milžinų investicijų. Dauguma mūsų apie jį pirmą kartą išgirdo, kai šis parkas buvo pristatytas kaip potenciali vietovė „Tesla Gigafactory“ projektui. Tačiau bent jau kol kas konkrečių investuotojų jis nesulaukia.

Vyriausybė prieš savaitę posėdyje patvirtino pakeistą detalųjį pramoninio parko Kruonio HAE teritorijoje vystymo planą – leistinas 15 metrų pastatų aukštis padidintas iki 35 metrų. Tai sudaro sąlygas būsimiems investuotojams geriau išnaudoti teritoriją. Dar metų pradžioje rinkoje buvo spekuliacijų, kad šis siūlymas orientuotas į konkretų investuotoją. Koks milžinas ruošiasi investuoti mūsų krašte?

Dar prieš 2009 m. krizę „Google“ atstovai lankėsi Kruonyje, Lietuva tuo metu buvo šio milžino potencialių investavimo vietų sąraše. Tačiau tuomet susimovė tuometinė Kauno apskrities valdžia – klerkai rėžė, kad tokios investicijos jiems nereikalingos. Vėliau buvo kalbama, kad net ir „Amazon“ milžinas savo duomenų centrą gali steigti Kruonyje, dėl to buvo sutarti vizitai. Tačiau šios derybos vėliau irgi žlugo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *