Kiek sporto centre likę sporto?

Kaišiadoryse veikia ganėtinai įdomi savivaldybės įstaiga – Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centras. Šios įstaigos sukūrimo peripetijos užkliuvo net ir LR Vyriausybei. Vyriausybės atstovas regione jau ne vieną kartą Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai siuntė raštus reikalaujant atstatyti „status quo“ po neteisėto trijų įstaigų sujungimo. Tačiau tai yra juridinės ir teisinės detalės.Kyla klausimų, kiek ši įstaiga yra naudinga sporto bendruomenei? Tiksliau, kiek sporto centre yra likę sporto?

Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro nuostatuose teigiama, kad centro paskirtis – teikti paslaugas neformaliojo vaikų švietimo, suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi, švietimo pagalbos srityse, centralizuotai atlikti biudžetinių įstaigų, kurių savininkė yra Savivaldybė, bendrąsias funkcijas. Nuostatų antrame skyriuje teigiama, kad pagrindinė Centro švietimo veiklos rūšis – sportinis ir rekreacinis švietimas. O taip pat ir sportinė veikla. Vienas iš pagrindinių šios įstaigos veiklos tikslų – įgyvendinti Savivaldybės kūno kultūros ir sporto politiką, rengti fizinio aktyvumo ir sporto plėtros projektus. Tačiau realus dėmesys sportui, pasirodo, mažėja. Ypač suaugusiųjų.

Elementarūs pavyzdžiai – kaišiadoriškiai anksčiau dalyvaudavo „Žalgiriadose“, puoselėjančiuose neprofesionalų suaugusiųjų sportą. Sportininkai vykdavo į praktiškai daugumos kultivuojamų sporto šakų varžybas. Tiesa, bėgant metams apimtys mažėjo. O šiais metais rengtose sporto draugijos „Žalgiris“ žiemos varžybose, nebuvo registruota nė viena komanda iš Kaišiadorių. Tai patvirtino ir Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ generalinis sekretorius V. Nėnius. Jis išreiškė nuostabą, kad kažkada iš Kaišiadorių atvykdavo daug sportininkų, o dabartinės tendencijos iliustruoja suaugusiųjų sporto „mirtį“ mūsų savivaldybėse. Generalinis sekretorius pastebėjo, kad šioje srityje, kituose rajonuose situacija yra geresnė, ten vietos valdžia ir analogiški sporto centrai suaugusiųjų sportui skiria gerokai daugiau dėmesio.

Tačiau stebėtis esama situacija nėra ko, kai žinai Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro raidos evoliuciją. Visų darytų reformų ir LR Vyriausybei užkliuvusių pakeitimų tikslas – sukurti infrastruktūrą politiniams darbams. Tuo tarpu sportas liko tik pavadinime ir jau kažkelintame prioritetų plane.

O tradicijų būta. Kaišiadorys užaugino daug čempionų, kaišiadoriškių krepšinio komanda kadaise buvo LKAL Lietuvos čempionais. Bet dabar švietimo ir sporto paslaugų centrui paprasčiau perimti švietimo įstaigų buhalterijas po savo sparnu, o ne puoselėti sportą.

6 thoughts on “Kiek sporto centre likę sporto?

 • 2020 vasario 1 at 15:49
  Permalink

  Devyni amatai, dešimtas badas…

  Reply
 • 2020 sausio 31 at 17:55
  Permalink

  Pažiūrėjus į rajono valdininkus iš karto matosi, kad jiems iki sporto gerokai toliau nei iki mėnulio, dauguma jų pilvoti, kad net savo birkos be veidrodžio nemato, kiti paliegę it kuinai, o ypač meras.

  Reply
 • 2020 sausio 31 at 15:26
  Permalink

  Keli metai tokio vadovavimo, ir išvis teliks tik bėgimo varžybos Kaišiadoryse, ir tai pora per metus. Rkl komandą, kuri burta iš mūsu krašto gyventojų, tesiog apsurdas. Kol keli kaišiadoriškiai trina suola, sportininkai atvykę iš kitų miestų, keliasi savo kainas ir vyksta rungtyniauti kitur. Papraščiausiu renginių nėra, normalių krepšinio, futbolo, ar tinklinio turnyrų išvis nelike. Kaimo bendruomenės sugeba suorganizuot per metus kažką, o kaišiadoriu rajonas ne. Tai apie ka mes kalbam.

  Reply
  • 2020 sausio 31 at 16:38
   Permalink

   Kčstai, bus bėgimo varžybos iš Kaišiadorių į kitus rajonus jei dar tokia valdžia čia siautės 😉

   Reply
 • 2020 sausio 31 at 14:29
  Permalink

  … nes direktorius paslaugoms vadovauja, o ne sporto mokyklai…

  Reply
 • 2020 sausio 31 at 12:51
  Permalink

  Kaišiadoryse sparčiai populiarėja sporto šaka – pinigų plovimas. Šiame sporte neabejotinai pranašiausia konservatorių komanda su komandos lyderiu V. Tomkui, bet nepasiduoti stiangiasi ir socdemai vedami A. Radvilos. Pinigų plovimo varžybose arbitras L. Matkevičienės.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *