Ko jūs norite? Atšokite, mes samdome profesionalus

Kaišiadorių rajono savivaldybės salėje lapkričio 6-ą dieną vyko susitikimas su visuomene. Tema jautri – Kaišiadorių Gedimino gatvės reikalai. Nes dalis sprendimų vietos bendruomenei sukėlė daug nepatogumų bei piktų klausimų.

Daugiausiai aistrų sukėlė situacija prie Gedimino gatvės 107-ojo pastato. Kažkodėl aikštelė ten panaikinta. Ten visas kelkraštis jau užsodintas naujaisiais krūmais. Ir tai sukėlė suprantamą ten įsikūrusių verslininkų pykčio bangą, nes situacija jau dabar žlugdo jų verslą. Kaip prekybininkams atsivežti prekes, kaip ateiti iš automobilio pirkėjams? Parkuotis ten ir žengti į šaligatvį – didžiausias iššūkis. Keisčiausia čia vietos valdžios atstovų su meru priešakyje pozicija išgirdus skundus – suprask, kodėl jūs nesikreipėte anksčiau. Galop meras nusipurtė visos atsakomybės pasakydamas, kad darbus vietos valdžia patikėjo samdytiems profesionalams, kurie projektavo ir įgyvendino šiuos pokyčius. Suprask, ko jūs čia norite, ne jūsų čia kompetencijos, tad nekniskite proto.

Tiesa, buitiniame-ūkiniame diskusijos lygmenyje neatsirado vietos konceptualiems, viešąjį interesą atstovaujantiems klausimams. Štai kad ir viso šio projekto priešistorė. Kaišiadorių savivaldybė Gedimino gatvės rekonstrukcijos projekte kažkodėl pasirinko ne 1 800 000 EUR užsiprašiusius rangovus, o brangesnius – darbą pasižadėjusius atlikti už du milijonus. Tiesa, dabar darbų kaštai išaugo iki 2,5 milijono. Kur jie padėti? Tačiau tai jau atskira tema, daugiau politinė, gal net ir korupcinė. Čia reikės prisiminti ir kadais Lietkopsąjungos maklių užgrūdintą ankstesnio administracijos direktoriaus Antano Lukoševičiaus rolę, bei vietos socdemų  lyderio ir konservatorių mero burkavimosi istoriją dalinantis įtaką rajone. Bet tai istorijos vertos kitų institucijų kovojančių su korupcija dėmesio.  

Na o grįžtant prie žemiškų klausimų aiškėja valdžios pozicija savo rinkėjų atvilgiu. Jei meras bei jo aplinka nemato problemos, kad centrinėje miesto gatvėje visa eilė verslo subjektų dėl gatvės rekonstrukcijos patiria didelių ir išlikimui grėsmę keliančių pavojų, gal tai simbolizuoja tam tikrą požiūrį? Kodėl prie didžiųjų parduotuvių ir didelių verslo subjektų aikštelės buvo padarytos “automatuku”, o štai visas būrys smulkesniųjų yra ignoruojamas ar net stumiamas į užribį? Atsiranda netgi prielaida, kad tai galėtų būti nešvari konkurencinės kovos forma, bandant per valdžią smulkesniuosius verslo atstovus išstumti iš centrinės miesto gatvės. Bet kuriuo atveju iš mero aplinkos tono matyti, kad vietos bendruomenės progresas, vietos žmonių gerbūvis, darbo vietos bei ateitis, valdžiai absoliučiai nerūpi. Rinkėjai, ko jūs norite? Juk mes samdome profesionalus. O jūs esate tik vargšai plebėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *