Kodėl mūsų išrinkta L. Matkevičienė išdavė valstiečius?

Balsavimo LR seime metu dėl rinkimų kartelės nuleidimo iki 3 procentų mūsų išrinkta LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė balsavo prieš savo bendrapartiečių iškeltą pasiūlymą. Tokiu būdu ji eilinį kartą patvirtino, kad seime atstovauja ne rinkėjų interesus ir savo partijos vertybinę liniją, o konservatorių interesus. Tokiame politikės elgesio modelyje, kai atstovaujami kitos politinės jėgos interesai, yra ir ryškus kaišiadorietiškas pėdsakas.

Kaišiadorių valdančioje koalicijoje šioje kadencijoje dirba ganėtinai savita konservatorių bei žaliųjų valstiečių koalicija. Tiesa, daugiau analizuojantys mūsų krašto politinį gyvenimą pastebi, kad valstiečiai Kaišiadoryse tampa konservatorių vasalais. Tendencija tokia, kad čia jie jau tapo tais pačiais konservatoriais, tik su kitos partijos ženkleliu. Tai būdinga ne tik savivaldybės tarybos nariams, bet kaišiadoriečių interesus atstovaujančiai LR Seimo narei, kuri tapo bene sėkmingiausiu vietos kenservatorių pirkiniu.

Prokonservatorišką LR Seimo narės Laimutės Matkevičienės liniją pastarosiomis iliustravo pastarosios politikės elgesys seime. Krentantys valdančiųjų reitingai verčia juos ieškoti būdų kaip vėl sugrįžti į didžiąją politiką. Tačiau balsavimo metu L. Matkevičienė balsavo prieš savo bendrapartiečių iškeltą siūlymą.  Tad kodėl valstiečių neberemia Laimutė Matkevičienė? Kodėl ji nusigręžė nuo politinės jėgos, kuri rėmė jos rinkiminę kampaniją? Toks politikės elgesys patvirtina prielaidą, kad konservatorių ir valstiečių koalicija  Kaišiadoryse verčia seimo narę išsižadėti paramos valstiečiams šalies parlamente. O dėl galimų finansinių interesų Kaišiadorių regione L. Matkevičienė yra priversta atstovauti konservatorių mero V. Tomkaus interesus. Kad ir prasilenkdama su politine etika bei žmogiška sąžine.

Konservatoriškas L. Matkevičienės elgesys akivaizdus nuo pat jos politinio darbo pradžios mūsų krašte. Kai 2016 metų lapkričio 21 dieną šviežiai išrinkta seimo narė atvyko į Kaišiadorių savivaldybę. Tuomet, jei rašyti oficialios ataskaitos žodžiais, meras Vytenis Tomkus pasveikino Seimo narę pradėjus eiti svarbias ir atsakingas pareigas, palinkėjo sėkmės atstovaujant rajono ir rajono gyventojų interesus bei išreiškė viltį, kad bendradarbiavimas bus sėkmingas ir rajonui atneš gerų rezultatų. Ir labai tikėtina, jau tuomet seimo narė su V. Tomkumi tuomet aptarė hipotetinę galimybę būsimoje LEZ sudaryti išskirtines sąlygas savo sūnaus verslui. Panašu, tuomet LR Seimo narė ir pakeitė savo politinį tikėjimą iš žaliai valstietiško į konservatyvų, išduodama jos kelią į politiką finansavusią politinę jėgą. Taip išeitų, kad pasitelkdami asmeninius interesus, konservatoriai per regionų politiką padarė puikų pirkimą – savo interesams pajungė kitos partijos žmogų. Jei perfrazuojant Bibliją, jie įžvalgiai valstiečių gretose surado savąjį Judą.

17 thoughts on “Kodėl mūsų išrinkta L. Matkevičienė išdavė valstiečius?

 • 2020 sausio 22 at 10:55
  Permalink

  Kaip pilietis ir LVŽS rinkėjas noriu pasidalinti su jumis savo pastebėjimais, apie konservatorių manipuliacijas Kaišiadorių rajono savivaldybėje, siekiant eliminuoti LVŽS kaip politinę jėgą šiame regione. Nors Kaišiadorių rajono savivaldybėje LVŽS dirba iš pirmo žvilgsnio ganėtinai sėkmingoje koalicijoje su TS-LKD politikais, tačiau čia daroma viskas, kad būsimuose rinkimuose valstiečių žaliųjų sąjungos politikai čia jau nebūtų konkurentais.
  Kaišiadorių konservatorių sumanymas – padaryti viską, kad ateinančiuose rinkimuose didžioji vietinio valstiečių skyriaus dalis pereitų į konservatorių stovyklą. Dirva tam ruošiama ir per LVŽS seimo narę Laimutę Matkevičienę, ir per vietinius Kaišiadorių rajono valstiečių politikus koalicijoje. Koalicijos partnerių uzurpavimo taktiką čia sėkmingai plėtoja konservatorių partijai priklausantis meras Vytenis Tomkus. O merui visą ilgalaikę strategiją parengė jį konsultuojantis konservatorių strategas Mindaugas Lingė.
  TS-LKD Kaišiadoryse į jūsų bendrapartiečius nusitaikė pasitelkę ne švarią politinę kovą, o manipuliacijas postais ir paramos verslui pažadais. Štai LR Seimo narės L. Matkevičienės sūnui čia neoficialiai jau pažadėtas kabinetas Kaišiadorių pirminės sveikatos priežiūros centre. Nors ir nėra racionalu tokiame regione, čia jau perkama sudėtingų žandikaulio chirurgijos operacijų įranga. Tokiu būdu Kaišiadorių konservatoriai perviliotų ne tik Dalių Matkevičių, bet ir galutinai supančiotų rankas L. Matkevičienei. Tiesa, ši politikė Kaišiadorių regione pastaruoju metu ir taip atstovauja jau ne LVŽS bei jos politinio lyderio Ramūno Karbauskio propaguojamas vertybes, o vietos konservatorių tezes pagardintas M. Lingės išvedžiojimais. Veikiami ir kiti valstiečių frakcijos politikai Kaišiadoryse. Štai LVŽS narys Kaišiadorių rajono savivaldybės taryboje Gediminas Janonis pastaruoju metu irgi akivaizdžiai pakeitė visą savo retoriką bei elgseną viešame gyvenime konservatorių naudai. Priežastis – verslo interesas. G. Janoniui perėjus į konservatorių gretas jam pažadėta galimybė vykdyti moksleivių maitinimo verslą. Ir tai tik keli pavyzdžiai, kaip LVŽS politikai Kaišiadorių regione viliojami į vienų iš pagrindinių oponentų stovyklą. Tai bendra tendencija šiame regione – sunaikinti LVŽS skyrių.
  Taip, čia dar yra sąžiningų LVŽS politikų, kurie ištikimi savo partinės idėjoms bei žmogiškumui, bet tokie idėjiniai valstiečiai Kaišiadorių rajone išstumiami į politinės veiklos užribį. Tad prašau Jūsų atkreipti dėmesį susiklosčiusią situaciją Kaišiadoryse. Kitu atveju LVŽS rinkėjams ateinančiuose rinkimuose gali nelikti pasirinkimo, už ką balsuoti. Išgelbėkite vis dar patrauklios LVŽS idėjos plėtrą regionuose, neduokite jos pavogti konservatorių klikai.

  Reply
 • 2020 sausio 20 at 11:54
  Permalink

  Daugumai gyventojų rajono valdžia ir seimas yra cirkas. Jeigu bus uždrausta cirke naudoti gyvūnus, tai ir rajono valdžioje bei seime neliks nei gandrų, nei kregždučių, nei bebrų 😀

  Reply
 • 2020 sausio 20 at 11:32
  Permalink

  Jonai, kur komentaruose putojotės ant pasimetusių liberastų. Kam jūs atstovaujate? Tamstos pagiežoje rėkte rėkia naujos kartos komjaunuoliškų konservatorių retorika, kuria pastarieji stengiasi užmaskuoti savo klystkelius.

  Reply
 • 2020 sausio 20 at 11:08
  Permalink

  Ko pasigendu mūsų bendruomenėje, tai sąmoningumo. Sąmoningo, raiškaus ir atsakingo požiūrio. O ne emocingo, bet tuščio spjaudymosi žodžiais. Sąmoningumas – tai ne visko neigimas, ne konkrečių simpatikų palaikymas ar priešų niekinimas. Bendruomeniškas sąmoningumas – tai gyvenimas su atsakomybe dėl savo krašto. Tik sąmoningas žmogus gali būti pilietišku, tik toks žmogus suvokia, kad jis pats yra valdžios dalis. Šiuo atveju, pilietiškoji valdžia yra kaip išrinktųjų kontrolės įrankis. Savotiškas saugiklis, neleidžiantis išrinktiesiems dirbti prastai ir visokiems niekams leisti mūsų pinigus. Štai skaičiau čia komentarus ir kraipiau pečiais. Dėl smulkmeniškumo ir nekonstruktyvumo. Štai kad ir Jonas, kuris žemiau spjaudėsi ant opozicinių ir rajone praktiškai neveiksnių liberalų. Tai simpatijų ir antipatijų žaidimai. Derėtų žvelgti plačiau. Į daromus darbus. Pažiūrėkime, kad ir į praėjusias žiemos šventes. Turėjome nuostabią eglę, kuria džiaugėsi bendruomenė. Bet kažkodėl pamiršome, kad ji mums visiems kainavo kosminius pinigus. Praslydo pro bendruomenės ausis ir tai, kad kažkur prie miškų ūkio įrengtame socialiniame būste valdžios vyrai nusprendė įrengti šildymo katilą už tokią kainą, kuri nesugundytų net ir pinigų neskaičiuojančių turtuolių. Bet situacijos, kur švaistomi mūsų visų pinigai, kažkodėl nesulaukia konstruktyvaus dėmesio. Tad sąmoningo bei konstruktyvaus požiūrio Kaišiadoryse vis dar trūksta.

  Reply
 • 2020 sausio 17 at 13:18
  Permalink

  Nešmeižkite mano tetos L.Matkevičienės, ji tikrai yra labai geras ir nuoširdus žmogus, visada ištiesiantis pagalbos ranką. Ne vienam iš giminaičiu ir draugų padėjo susirasti gerai apmokamus darbus, beje ir darbdaviai visai kitaip elgiasi nei su kitais darbuotojais kai žino, kad už mūsų stovi gerbiama seimo narė. Mano draugas kada studijavo Vilniuje tai Laimutė leido pagyventi seimo viešbutyje ir imdavo tikrai labai nedidelį nuomos mokestį lyginant su Vilniaus kainomis.

  Reply
  • 2020 sausio 17 at 13:37
   Permalink

   Kokia „šaunuolė“ ta Matkevičienė – pasinaudodama savo tarnybine padėtimi įdarbindavo giminaičius ir draugus, užsidirbinėjo iš valdiško turto (seimo viešbučio). STT ir FNTT nesidomi tokiais dalykais?

   Reply
 • 2020 sausio 17 at 13:12
  Permalink

  Tai jei ji nepritaria savo partijos programai, tuomet jos vieta seime turetu uzimti kitas valstieciu partijos narys.

  Reply
 • 2020 sausio 17 at 10:07
  Permalink

  Ką tik rašėte, jog reikia dalykiškai ir neįžeidžiai diskutuoti. Tačiau ir vėl metate melo ir purvo dozę. Jūsų noras „sukergti“ konservus su valstiečiais yra eilinė patologinės neapykantos konservatoriams išraiška, būdinga vietiniams kaišiadorių liberastams, vadovaujamiems „antibiotiko“, kuris negali susitaikyti su prarasta įtaka vietos politikai.

  Reply
   • 2020 sausio 17 at 12:50
    Permalink

    Tai nuoroda į tų pačių „asilų“ (atsiprašau tikrų asilų) sapaliojimus. Ši fakinė rašliava išeina iš tos pačios pačios subinės į kurią pučia tie patys paškio liberastai.

    Reply
 • 2020 sausio 17 at 9:34
  Permalink

  Na, neturiu komentarų. Stebiuosi, kaip ši avantiūristė pateko į seimą. Gal ten visi tokie?
  NUO TOKIŲ ŽMONIŲ lIETUVA DEGRADUOJA.

  Reply
 • 2020 sausio 17 at 8:48
  Permalink

  O gal L.Matkevičienė ne iš blogos valios balsavo nenaudingai savo partijai, gal ji suklydo, juk klysti žmogiška? Nemanau, kad .L.Matkevičienė žino ir domisi partijos interesais, manau, kad ji politikoje visiškai buka, galimai jai rūpi tik savi interesai. Gal ji net nesidomėjo kaip ir už ką balsuoti reikia, o balsavo, kad tik balsuotų, pavaizduotų seimo narės darbą?

  Reply
 • 2020 sausio 17 at 7:53
  Permalink

  O smalsu kaip į tokį seimo narės L.Matkevičienės akibrokštą reaguoja vicemeras žalias valstietis D.Vilimas? Ar ir jis jau parsidavė vietiniams konservatoriams?

  Reply
 • 2020 sausio 17 at 7:25
  Permalink

  Už tai, kad turime politikoje Laimutę, manau, turime būti „dėkingi“ Vytautui Didžiajam, na ne V.Landsbergiui, o kunigaikščiui, nes jis kažkada į Lietuvą atityso karaimus, kurie buvo puikūs ir ištikimi kariai ir puikūs kibinų kepėjai. Karaimai ir iki šiol Lietuvoje kepa nuostabaus skonio kibinus. Bet va Laima panoro tapt daktarka. Na ne kokia iš jos daktarka buvo, o dar ir sukta bobikė buvo, ne vienas jos kolega ir pacientas skundėsi daktarkos nesąžiningumu ir godumu. Kaip sakoma „apetitas auga bevalgant“, tai prasta daktarka panoro būt politike. Na ir pavyko Laimutei, dabar turim ką turim. Gal ji geriau būtų, kaip ir karaimai, kepusi kibinus, o ne politikon pasukusi?

  Reply
 • 2020 sausio 16 at 22:40
  Permalink

  Šiek tiek nusiskiedėt. Ji balsavo už , o ne prieš. Susimaišėt su rytiniu posėdžiu, kur klausimas buvo ar iš naujo svarstyti.

  Reply
  • 2020 sausio 17 at 7:08
   Permalink

   Mikola, neklaidink rinkėjų ir negink seimūnės, nes visiems akivaizdu, kad jai politiniai interesai visiškai nerūpi, nes Laimutė politinę karjerą pradėjo komunistų, tai yra socdemų partijoje, vėliau tapo žalia valstiete, o dabar į konservatorių gretas bando įsipaišyti.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *