Kodėl savivaldybė už butus moka ¼ brangiau, nei rinkos kaina?

Birželio mėnesio 27 dieną vykusiame Kaišiadorių savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas iš pažiūros elementarus ūkinis klausimas dėl pritarimo pirkti vieną Žiežmariuose esantį trijų kambarių butą Kaišiadorių savivaldybės nuosavybėn. Tam, kad vėliau jį būtų galima panaudoti kaip socialinį būstą. Misija lyg ir pasveikintina – socialiai remtiniems žmonėms tokių būstų visuomet reikia. Tačiau bent truputėl pasigilinus čia kyla ir daug klausimų.

Kiekvienas sandoris – rimtas žingsnis. Juo labiau perkant nekilnojamą turtą. Analizuojama rinka, kaina ir poreikiai. Tačiau kai perkama už mokesčių mokėtojų pinigus – galima dirbti ir atmestiniau. O gal ir ieškant galimos naudos.

Iš kur tokios abejonės? O gi dėl sandorio kainos ir pardavėjo sąsajų su pirkėju, t.y. rajono savivaldybe. Butą savivaldybė pirko iš Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Viditos Jonaitės. O sandorio suma, labai tikėtina, viršija rinkos kainą. Žiežmariuose, Melioratorių g. 3 name esantį butą savivaldybė perka už ganėtinai solidžią 43,5 tūkst. Eur sumą. Tuo tarpu analogiški kiti butai, tuo pačiu laikotarpiu ir toje pačioje gatvėje, buvo pardavinėjami už 33 tūkstančius, dar su derėjimosi galimybe. Parduodamų trijų kambarių butų Žiežmariuose yra ir dabar – specializuotų skelbimų tinklapyje aruodas.lt ir šiandien apžiūrėjome skelbimą, kuriame už 32-u tūkstančius siūlomas toks butas Žaliojoje gatvėje.

Mintys sukasi įvairiausios. Kas galėtų šiuo atveju paneigti, kad nebuvo jokio nešvaraus pardavėjo ir pirkėjo susitarimo? Uždarbio schema būtų elementari – permokos dalimi pardavėjas pasidalintų su suinteresuotais klerkais, visi būtų patenkinti ir uždirbę. Tiesa, mokesčių mokėtojų sąskaita. Tad neveltui šiuo sandoriu jau domisi ir STT.

Bet kuriuo atveju, net jei šiame pirkime nebūtų įžvelgta nusikalstama veikla, erzina valdžios požiūris, kad su mokesčių mokėtojų pinigais galima tvarkytis daug nesukant galvos – nedarant jokios kainų analizės, permokant ketvirtadaliu. Savivaldybės kontrolės komitetas, panašu, turės ką veikti. Keista, kad tokia situacija yra priimtina savivaldybės merui Vyteniui Tomkui, kodėl į tai nereagavo posėdžiui pirmininkavęs Darius Vilimas. Nejau jie nežino, kuo užsiima jų vadovaujami klerkai? O gal nenorėjo to žinoti sąmoningai, dėl kažkokių kitų interesų?

20 thoughts on “Kodėl savivaldybė už butus moka ¼ brangiau, nei rinkos kaina?

 • 2019 liepos 23 at 18:36
  Permalink

  STT turėtų pasidomėti jonaites darbinė veikla. Ten tam biure tokios machinacijas vyksta, kad normalus žmogus nei sapne nesapnavo. 2013 metais rajono spaudoje buvo paskelbti šiurpinantys sav. audito patikrinimo rezultatai, bet deja. Tada ji buvo labai gera drauge Nevieros ir Urmilevičius. Įdomu už kokius pinigus ji pasistatė namą Palomeneje? Jos tas vadovaujamas biuras yra pinigų plovykla. Todėl visiems valdininkams labai gerai.

  Reply
 • 2019 liepos 11 at 21:14
  Permalink

  Kodėl situacijos gyventojams nepaaiškina nei meras V.Tomkus, nei administracijos direktorius M.Nasevičius, nei pati buto pardavėja V. Jonaitė? Kodėl visi tyli šiknas suraukę, negi ir ši afera praeis tyliai ir ramiai be teisėsaugos įsikišimo. Kodėl rajono opozicija tyli?

  Reply
 • 2019 liepos 11 at 21:04
  Permalink

  Esu policijos pareigūnas ir man keista kad niekas iš rajono politikų nesikreipia į teisėsaugą dėl galimo nusikaltimo. D.Vilimas save prieš rinkimus deklaravo kaip labai sąžiningą politiką, seimo narė L.Matkevičienė ir nenustoja kartoti kokia ji sąžininga. Gerbiamieji politikai, tai kur jūsų sąžinė dabar, kad užsimerkiate prieš daromus nusikaltimus, kodėl nesikreipiate į teisėsaugą?

  Reply
 • 2019 liepos 11 at 10:59
  Permalink

  Boba iš ratų – ratams lengviau. Atsipūs namo gyventojai nuo vriednos kaimynės, nes V.Jonaitė kaimynams buvo tikra rakštis subinėj. Bet sakoma: boba laivan, laivas dugnan. Tad užuojauta būsimiems V.Jonaitės kaimynams.

  Reply
 • 2019 liepos 11 at 10:52
  Permalink

  Tą V.Jonaitę jau visi kaimynai pirštais bado dėl to buto pardavimo, bet jei vienodai, juk kiaulės akis turi.

  Reply
 • 2019 liepos 11 at 10:47
  Permalink

  Reiktų savivaldybėje jau oficialiai įsteigt etatą – specialistas korupcijos plėtrai 😀

  Reply
 • 2019 liepos 11 at 10:35
  Permalink

  Rajone yra daug apleistų ir nenaudojamų pastatų, kažin kodėl savivaldybė neremontuoja šitų pastatų ir nedaro juose socialinių būstų, o perka butus iš „savų“ už gerokai didesnes nei rinkos kainas?

  Reply
 • 2019 liepos 10 at 18:41
  Permalink

  Pikta, kad norintiems isigyt nuosava busta sukelia kainas

  Reply
  • 2019 liepos 11 at 10:29
   Permalink

   Pikta, kad valdininkai taip švaisto mokesčių mokėtojų pinigus, kurių dalis nusėda tų valdininkų kišenėse, o teisėsauga nieko nedaro.

   Reply
 • 2019 liepos 10 at 15:59
  Permalink

  Kiek žinau už panašia kaina savivaldybė nupirko buta, esantį Melioratoriu g 4 name, pirmame aukste, kuris priklause Ziezmariu seniunei p. Kerdokienei. Kai tuo tarpu, visiskai neseniai, tame paciame name, sekancioje laiptineje, pilietis buta pirko uz 13 tukst.
  P. S. taip kalba mineto namo gyventojai, manau jie viska zino

  Reply
  • 2019 liepos 10 at 18:37
   Permalink

   As ketiriu kambariu buta uz septynis pardaviau

   Reply
  • 2019 liepos 11 at 10:12
   Permalink

   Norint Kaišiadorių rajone parduoti paprastą butelį už rūmų kainą reikia būti lojaliam rajono valdžiai 😉

   Reply
 • 2019 liepos 10 at 11:47
  Permalink

  Kuo taip ypatingas savivaldybės darbuotojos Viditos Jonaitės butas, kad už jį savivaldybė permokėjo virš 10000 eurų? Gal tas butas koks genetiškai modifikuotas? O gal butų kainos kyla vien dėl to, kad jame ne kartą pirstelėjo koks valdžiažmogis?
  Gal koks nekilnojamo turto vertintojas ar agentas sugebėtų mums paaiškinti dėl ko V.Jonaitės butas vertas gerokai daugiau nei rinkos kaina?

  Reply
 • 2019 liepos 10 at 11:17
  Permalink

  Per praeitą kadenciją meras V.Tomkus su savo šutve galimai savivaldybę skolon įvarė berods iki 5000000 eurų. Kiek kartų padidės savivaldybės skola per šią kadenciją?

  Reply
 • 2019 liepos 10 at 11:14
  Permalink

  STT , kaip ir kiekvienu atveju, nieko nepadarys, jie savų nekliudo. Vidita Jonaitė yra liberalų partijos narė. Ar kas nuteisė Masiulį? Be to V.Jonaitė yra ir artima A.Radvilos bičiulė. Ar A.Radvila buvo nuteistas už korupcinį teisėjų balių, už veiklą Pravieniškių kalėjime, už kitokias machinacinas?

  Reply
 • 2019 liepos 10 at 11:03
  Permalink

  V.Jonaitė britki boba, ji mokėjo visom valdžiom į šikną be muilo sulyst.

  Reply
 • 2019 liepos 10 at 11:00
  Permalink

  Tai jau ir liberastai konservų dūdelėn pučia, ne tik valstiečiai? Tai gi Vidita Jonaitė yra liberalė, maniau opoziciją atstovauja.

  Reply
  • 2019 liepos 10 at 18:39
   Permalink

   Tai tipo gal cia jau vieni perka, o kt parsifuoda?

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *