Lenino idėjos Kaišiadoryse vėl gyvos?

Kaišiadorių rajono gyventojus neramina valdžios užmačios, kurių cinizmas savo polėkiais yra panašesnis ne į XXI a. Europos valstybėje daromus darbus, o į laukinę Rusiją po revoliucijos. Tuometinis Spalio perversmas į apyvartą įnešė Lenino paskelbtą lozungą „Visa valdžia taryboms“. Realybėje jis virto lozungu „atimti ir padalinti“. Kažkas panašaus gali vykti ir dabartiniame Kaišiadorių krašto gyvenime.

Kaišiadorių krašto ūkininkus ir Zūbiškių bendruomenę neramina Kaišiadorių rajono savivaldybės pozicija nederinant detaliojo plano. Bendrojo plano eskizuose atsirado įspūdingo dydžio teritorija pavadinta „Plyno lauko investicijų arealu“. Kas žino, gal ten bus planuojama statyti oro uostą, gal ten įsikurs kokia nors didžiąjam verslui naudinga laisvoji ekonominė zona. Tačiau labai panašu, kad šio „Plyno lauko investicijų arealo“ ribos buvo braižomos aklai ir neįsigilinant, taip sakant vadovaujantis principu „iš lemputės“.

Minėto arealo teritorijoje, kurio ribos braižomos žemėlapiuose, gausu dirbamų ir derlingų žemių. Ten dirba daug mūsų krašto ūkininkų, jie yra sukūrę daug darbo vietų, jie kuria mūsų rajono bendrąjį produktą. Tuo tarpu naujo ūkinio komercinio vieneto sukūrimas, pastatymas ir paleidimas galimas tik tokioje teritorijoje, kurioje iki tol nebuvo vykdoma jokia veikla ir nebuvo sukurta jos infrastruktūra. Bet kažkodėl valdžia taikosi į 12 000 hektarų teritoriją. Svarbiausia, kad dar nėra pasakyta kam, kokiam tikslui. Principas toks – dabar paimsime žemę, o paskui sugalvosime kam.

Tad kyla mintys, kad Bendrojo plano reikalai – nešvarus biznis, kur gali kyšoti ir valdžios žmonių interesų ausys. Jei atsirastų naujų didelių investicijų – atsirastų ir galimybės atsiriekti sau ganėtinai gardžią pyrago dalį. Dalį, kuriai yra sukurtas bendrinės kalbos žodyne dar nenaudojamas terminas „odkatas“. O kai pakvimpa pinigais, pagundos leidžia pamiršti ir viešąjį interesą. Žinoma, tai hipotetinė prielaidų grandinė. Bet kodėl Kaišiadorių rajono savivaldybės mero aplinka taip skubotai griebiasi Bendrojo plano temos, o teritorijų ribas braižo skubotai r nesitaikstydama su bendruomenėmis? Ir kodėl vėl kartojamasi? Nes Bendrasis planas buvo parengtas ir anksčiau, dar 2012 metais, tuomet mokesčių mokėtojams jis kainavo milijoną tuometinių litų. Dabar vėl mokama toliau, tik jau eurais. Bendrasis planas tampa korupcine idėja įsisavinant pinigus.  Kur nukentėtų paprastų vietos žmonių interesai. Todėl čia reikalų turės Valstybės kontrolės institucija, kuri pagal rengiamą medžiagą turės išsiaiškinti, ar naujasis Bendrasis planas neužkrėstas korupcinės idėjos.

Tuo tarpu ūkininkai ir vietos žmonės šioje situacijoje jaučiasi paprasčiausiai kvailinami. Todėl jie surinko net 17 lapų parašų ir kreipiasi į merą dėl paaiškinimų. Ir sustoti neketina. Nes jei bendruomenės nebus vieningos – vieną dieną bus galima atimti žemę iš vienų, o kitą kartą jau iš kitų.

9 thoughts on “Lenino idėjos Kaišiadoryse vėl gyvos?

 • 2019 lapkričio 4 at 10:45
  Permalink

  Vis dar kažkam vaidenasi komunizmas su leninu priešakyje.Komunizmo šmėkla persekioja tik lanrzbergistus.O kad kažkas būtų statoma tiesiama kaisiadoriu rajone taį nenorima.aisku pasakiškus pinigu nieks uz žemės neduos.bet kažką reikia aukoti.kaip landsbergis sugriovė kolūkius taip dabar bandoma sugriauti geras idėjas ir planus.kas nori griauti kitu tegul savo ir save susigriauna.

  Reply
  • 2019 lapkričio 12 at 11:26
   Permalink

   Landsbergistai rajone valdžioj, jeigu ką

   Reply
 • 2019 lapkričio 1 at 13:39
  Permalink

  Visi komentarai vieno kirpimo ir kvaili, rašomi iš vieno trolinimo taško.

  Reply
 • 2019 lapkričio 1 at 11:45
  Permalink

  Manau, kad nerimauti jums dėl žemės atėmimo grėsmės nederėtų. Žemės taip paprastai atimti ar paiimti valstybės reikmėms niekas negali. Rajono merai, savivaldybių tarybos čia nieko padaryti negali. Ne jų tai kompetencija, ne jų nosiai tai. Tai vyriausybės reiklai. O kad svaičioja meras apie kažkokį Bendrąjį planą su aerodromais ir Naujaisiais Vasiukais – tiki pigi provincijos politiko reklama.

  Tuo tarpu Bendrojo plano gairių brėžėjai, kuriuos samdo savivaldybė, turėtų atsargiau dėlioti linijas ant žemėlapių. Jų elegesį turėtų įatsakingai įvertinti – tai kelia nerimą ir pagrįstą` baimę žmonėms, kurie šiame regione užsidirba iš žemės ūkio.

  Reply
 • 2019 spalio 31 at 6:51
  Permalink

  Labai panašu, kad tai ne Bendrasis planas, o jaunojo mero ir seimūnės Matkevičienės verslo planas.

  Reply
  • 2019 spalio 31 at 6:52
   Permalink

   Negi manote, kad V.Tomkus ir L.Matkevičienė užsiims ūkininkavimu ir tą žemę ars? Gal ta žemė iš buožių atimama mūsų visų būrų naudai? Pastatys eledromą, tai galės žmonės skraidyt į darbą ir namo, nereiks autobusais baladotis.

   Reply
 • 2019 spalio 31 at 6:42
  Permalink

  Nieko keisto, juk Kaišiadorys nuo seno net labai yra komunistinis kraštas – čia augo AMB, po to su visa partorgų svita čia medžiojo, gėrė, uliavojo, pamirojus AMB čia liko kito bolševiko iš Siesikų tarbaklynio Broniaus Brudausko tvaikas. Tą komunistinį tvaiką rajone vis puoselėja tiek seimo narė Laimutė, tiek jaunasis meras.

  Reply
 • 2019 spalio 31 at 6:37
  Permalink

  Labai gerai, bent jau Kaišiadorių savibledoje bus panaikinta baudžiava ir visa valdžia bus atiduota liaudžiai. Beje, o kas bus Lenino vaidmenyje, gal socialdemokratas Radvila?

  Reply
 • 2019 spalio 30 at 12:36
  Permalink

  Dieve, tokių žulikų valdžioje Kaišiadorys dar jokiais laikais nebuvo matę.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *