Lietuvos žiniasklaida apie kaišiadorietišką požiūrį į etiką

Apie specifinį Kaišiadorių politikų požiūrį į tarnybinę etiką „Kaišiadorių žinios“ rašė jau ne vieną kartą. Tai, kad mūsų krašto politikams visiškai nusišvilpt ne tik į rinkėjų, bet ir VTEK nuomonę demonstruoja tam tikrą „dzin-budizmo“ lygį. Tad nenuostabu, kad toks elgesys sudomino ne tik mūsų krašto žiniasklaidą. Šįsyk savivaldybės administracijos direktoriaus Mindaugo Nasevičiaus viražus vartantis iš keistos situacijos aprašo „Respublika“ tad šiuo straipsniu dalinamės ir su savo skaitytojais.

____________________________________________________________________________

Viešų ir privačių interesų painiava netrukdo užimti įtakingo posto

Panašu, kad nepriklausoma Lietuva pradeda priminti viduramžių LDK, kai centrinė valdžia gyveno sau, o regionai su vietos valdžia – sau. Nors oficialiai, ir tuometinė, ir dabartinė valstybė yra vienas teritorinis politinis vienetas, praktikoje centrinės ir vietos valdžios vykdoma politika ar požiūris į tuos pačius klausimus smarkiai skiriasi. Ypač tai pastebėtina, kai kalbama apie Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadas.

Direktoriaus pareigos

Pasigilinus į viešai VTEK pateikiamą informaciją, gegužės 30-ąją galima rasti tokį įrašą. Laikinai eidamas Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, M.Nasevičius nesuvaldė interesų konflikto. Tyrimo metu nustatyta, kad Mindaugas Nasevičius 2018 m. spalį savivaldybės tarybos posėdžiui teikė sprendimo projektą, susijusį su Paparčių dominikonų vienuolyno statinių tvarkyba. Projektą inicijavo kaimų bendruomenė „Viltija“, kurios pirmininkė – M.Nasevičiui artimas asmuo. VTEK neturi duomenų, kad M.Nasevičius būtų nusišalinęs.

Nepaisant neigiamos VTEK išvados, birželio 4 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas pradėjo eiti tas pats M.Nasevičius.

Kaišiadorių meras konservatorius Vytenis Tomkus šioje situacijoje jokios problemos neįžvelgė. „Visi dokumentai ir reikiama informacija tarybos nariams buvo pateikta dar prieš posėdį, kuriame buvo sprendžiamas M.Nasevičiaus skyrimo klausimas. Ta tema vyko diskusijos.

Formalaus teisinio pagrindo nepaskirti jo į administracijos direktoriaus pareigas nebuvo. Kita vertus, jeigu kažkas įsitikinę, kad toks sprendimas yra neteisėtas, visada gali kreiptis į teismą“, – sakė miesto meras.

Pašnekovo teigimu, administracijos direktorių reikia paskirti per du mėnesius. „Buvo suplanuotas kitas kandidatas, tačiau jam atsisakius, teko skubiai ieškoti pamainos. Ja ir tapo M.Nasevičius“, – teigė V.Tomkus, užsiminęs, kad VTEK priimdamas sprendimus dažnai apsiriboja formaliu aplinkybių vertinimu.

Tik formalumas

Nieko blogo tame, kad po neigiamos VTEK išvados tapo administracijos direktoriumi, nematė ir pats M.Nasevičius. Jis laikosi pozicijos, jog iš esmės įstatymo nuostatų nepažeidė. „Atlikau tik formalius veiksmus, susijusius su savivaldybės tarybos projekto pateikimu, nes tuo metu nebuvo jokio kito asmens, kuris galėtų atlikti tuos veiksmus“, – „Vakaro žinioms“ teigė politikas, pažymėjęs, jog neturėjo jokio asmeninio privataus intereso, o pateiktu projektu buvo siekiama išskirtinai visuomeninės naudos.

Pasak jo, 2018 m. spalio 26 d. savivaldybės tarybai buvo pateikti ir svarstomi sprendimų projektai, dėl kitų, planuojančių teikti paraiškas ES paramai gauti, kaimo bendruomenių.

„Paraiškas pateikti reikėjo iki lapkričio 5 d., todėl išskyrus vieną bendruomenę iš visų ir nepateikus dėl jos sprendimo projekto, ji būtų netekusi galimybės gauti ES paramą ir taip jai būtų sudarytos žymiai blogesnės sąlygos. Būtina pažymėti ir tai, kad bendruomenės „Viltija“ projektas buvo tęstinis, o bendruomenei techninio projekto parengimui buvo skirtos savivaldybės biudžeto lėšos. Jas bendruomenė turi grąžinti gavusi ES paramą. Nepateikus sprendimo ir bendruomenei negavus paramos, savivaldybės biudžetui būtų padaryta finansinė žala,“ – teigė administracijos direktorius.

VTEK atstovai atkreipė dėmesį į tai kad, esant nederamam valstybės tarnautojo elgesiui, tokio asmens elgesio atitiktį pagrindiniams valstybės tarnautojo principams – atsakomybei, nesavanaudiškumui, sąžiningumui, pagarbai žmogui ir valstybei, skaidrumui ir t.t. – įstatymų numatyta tvarka gali vertinti darbdavys.

Kadangi administracijos direktorius į pareigas skiriamas mero teikimu, išeina, jog M.Nasevičiaus elgesį galėtų vertinti jo kolega konservatorių partijoje, Kaišiadorių meras V.Tomkus.

Nuoroda į originalų šaltinį

7 thoughts on “Lietuvos žiniasklaida apie kaišiadorietišką požiūrį į etiką

 • 2019 4 liepos at 21:25
  Permalink

  Padėsiu p. Skirmantui: 2019-06-27 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje viešai pareiškiau, kad NIEKADA nebuvau susijęs kokiais nors ryšiais ar įsipareigojimais su kokia nors kokios nors šalies specialiąja tarnyba, tame tarpe KGB, FSB, GRU ar kitokia SSSR ar Rusijos slaptąja tarnyba. Niekada nebuvau gavęs pasiūlymo iš šių tarnybų kaip nors bendradarbiauti. Tokie mėginimai BE ĮRODYMŲ apkaltinant žmones tuo, ko jie nėra padarę, mano supratimu yra kgbistiniai.
  Su slaptais dokumentais man nei kas leido, nei kas uždraudė dirbti, todėl, kad aš niekieno NEPRAŠIAU leidimo dirbti su slaptais dokumentais. Dirbti savivaldybės administracijos direktoriumi ar ne, buvo mano sprendimas, susijęs su asmeniniais dalykais, niekaip nesusijusiais su p Skirmanto spėlionėmis.

  Reply
 • 2019 4 liepos at 13:19
  Permalink

  Konservatorius ir valstiečius į valdžią išrinko rinkėjai, o šie susivienijo ir ant rinkėjų by…. dėjo 😀

  Reply
  • 2019 8 liepos at 12:10
   Permalink

   kas ką turėjo, tas tą ir dėjo. Masiuliniai-kaišiadoriniai-žiežmariniai atrodo, jau seniai neturi ką padėti

   Reply
 • 2019 3 liepos at 23:05
  Permalink

  Vakarų Europoj kaip Nasevičius tokiam lochui būtų žopa, tik Lietuvoj visiem pochui.

  Reply
  • 2019 8 liepos at 12:13
   Permalink

   O kam nasevičiui žopa, jeigu jis vedes ir turi sofą

   Reply
 • 2019 3 liepos at 21:07
  Permalink

  Reto įžūlumo bičai ten.Čia berods tas pats Mindaugas, kur kažkada Kaišiadorių
  vyskupijoje buvo pricisirkinęs su kompais. Tuomet tyliai užglaistė skandalą.
  Naglas, naglas vyrukas čia papuolė.

  Reply
 • 2019 3 liepos at 21:04
  Permalink

  Žurnalistai galėtų pasiaiškinti dėl tos kitos kandidatūros į Kaišiadorių
  administracijos direktoriaus pareigas – Kaišiadorių TS-LKD vado Kęstučio Jakelio.
  Juk meras V.Tomkus pradžioj teikė jo kandidatūrą, bet K.Jakeliui yra uždrausta
  dirbti su slaptais dokumentais, nes jis galimai dirbęs KGB. Kad faktai apie galimą
  K.Jakelio ir KGB bendradarbiavimą neišlystų viešumon, gal todėl jis ir atsisakė
  būti renkamas į administracijos direktorius?

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *