Meras, ponia Faina ir kaišiadoriečių 20 procentų

Kaišiadorių rajono savivaldybė vėl finansiškai prisidės prie Žiežmarių sinagogos restauravimo darbų. Spalio 26-os dienos tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas „DĖL PRITARIMO PROJEKTUI „ŽIEŽMARIŲ SINAGOGOS PRITAIKYMAS TURIZMO IR KULTŪRINEI VEIKLAI“ PAGAL PRIEMONĘ ,,PARAMA INVESTICIJOMS Į KAIMO KULTŪROS IR GAMTOS PAVELDĄ, KRAŠTOVAIZDĮ“. Pagal jį, Kaišiadorių rajono savivaldybė turėtų prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Priminsime, kad dar 2015 metų vasarą Kaišiadorių savivaldybė sinagogą (tuomet statybinių medžiagų sandėlį)  99 metams, pagal panaudos sutartį perėmė iš žydų bendruomenės. Tuomet buvo teigta, kad turima daugiau nei 100 tūkst. eurų, kuriuos skyrė Kultūros ministerija ir Kaišiadorių savivaldybė. 2016 metais viešoje erdvėje buvo pastebėta, kad iš viso sutvarkyti sinagogą kainuos apie 600 tūkst. eurų, dar apie 300 tūkst. reikės vidaus darbams. Tikslas – pastatą restauruoti, pritaikyti neįgaliesiems,  įrengti ekspoziciją. Kaišiadorių meras tuomet sakė, kad lėšų ieškoma tarptautinėse programose, Europos sąjungos fonduose.

Siekiamybė tikrai žavi – rūpestis istoriniu paveldu. Bet prisiminkime visą priešistorę. Viskas prasidėjo po Vytenio Tomkaus susitikimo su prieštaringai vertinama Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės (LŽB) pirmininke Faina Kukliansky. Pastaroji dalyvavo 2015m. liepos 30 d. Kaišiadorių rajono savivaldybos tarybos posėdyje, kuriam ji padarė įžūloką lobistinį spaudimą. Viešųjų ryšių prasme šis įvykis buvo nušviestas ir spaudoje ir televizijoje. Tačiau dalį išlaidų jau tuomet prisiėmė Kaišiadorių rajono savivaldybė, dalį išlaidų ji prisiima ir 2018 metais.

Gal tai kvepia sąmokslo teorijomis, o gal ir galima įvertinti tai kaip politinį reveransą. Bet Vytenio susibėgimas su ponia Faina Kukliansky galimai turėjo ir kitą, slaptą derybų pusę. Štai 2016 m. balandžio 3-11 dienomis buvo organizuotas Kauno regiono savivaldybių merų ir administracijos direktorių tarptautinio bendradarbiavimo vizitas į Izraelį. Vizite dalyvavo ir Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus ir administracijos direktorius Česlovas Neviera. Gal tai sutapimas, tačiau tam tikruose sluoksniuose sklando kalbos, kad tai galėjo būti mero aplinkos ir ponios iš Lietuvos žydų bendromenės susitarimo dalis. Kas galėtų paneigti, kad meras ten galimai negavo asmeninės dovanos už Kaišiadorių savivaldybės finansavimo dalies Žiežmarių sinagogai pramušimą? Juolab, kad Faina Kukliansky Lietuvoje jau yra pagarsėjusi dėl neskaidrios veiklos ir yra supriešinusi visą Lietuvos žydų bendruomenę.

Lietuvoje jau būta ne vieno žydų bendruomenės protesto dėl F. Kukliansky totalitarizmo ir netinkamo lėšų panaudojimo. Vienas iš tokų protestų vyko šių metų gegužės mėnesį sostinėje. Vilniaus miesto apylinkės teismas pernai gruodį nusprendė, kad F. Kukliansky bendruomenės pirmininke perrinkta neteisėtai, nes rinkimų išvakarėse nepagrįstai apribotas jai oponuojančiai Vilniaus žydų bendruomenei tenkantis balsų skaičius. Be to, Lietuvos žydų bendruomenė su kitomis žydų organizacijomis per Geros valios fondą valdo Lietuvos valstybės suteikiamas lėšas, skirtas kompensuoti už totalitarinių režimų nusavintą žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą. Gegužę proteste dalyvavęs žydas Danielius Lupshitzas tvirtino, kad LŽB tik pasisavina šiuos pinigus ir neskiria pakankamo dėmesio Lietuvos žydų švietimui, kultūrai. Šaltiniai žydų bendruomenė vėliau užsiminė, kad dalis tokių pasisavintų lėšų gali būti skiriamos neskaidriems sandoriams, ir kaip reikiamų valdininkų paskatinimo priemonė.

Žinoma, kol tarnybos neturi tai patvirtinančių pavedimų išklotinių ar bent alkoholinio gėrimo dėžutės, tai yra tik tapyba grėbliu ant vandens, galimų schemų modeliavimas. Tačiau, kaip sakė Lietuvos politikos klasikas, kas galėtų paneigti? Juolab, kai susitinka galimai susitepusi bendruomenės vadovė ir galimai asmeninių interesų turintis rajono meras. Juk sakoma, kad aferistai traukia aferistus. Tai ne kaltinimas, kaltina prokurorai. Tai prielaidos, tačiau jose galima sudėlioti net loginę grandinę. Nes kaip galima pavadinti mero pastangas, kad jo vadovaujama savivaldybė įsipareigotų apmokėti dalį atstatymo darbų.

Juolab, kad metams bėgant šiam projektui reikalingas biudžetas augs, tad didės ir kaišiadoriečių mokama dalis. Tad mere, kiek kainuos mūsų miestui šie jūsų 20 procentų?

„KZ“ redakcija

 

24 thoughts on “Meras, ponia Faina ir kaišiadoriečių 20 procentų

 • 2018 22 lapkričio at 12:10
  Permalink

  Sklinda kalbos, kad galimai meras V.Tomkus ir kai kurie konservatoriai, norėdami įtikti žydams, net apsipjaustymą pasidarė. Apipjaustymo procedūras atliko buvęs administracijos direktorius veterinoras Č.Neviera.

  Reply
 • 2018 31 spalio at 8:48
  Permalink

  Brudauskas nėra seimo narys (tiems, kurie lochai). Tačiau, jis didžiulę įtaką turintis komuniaga.Iki jo radziwilai oi kaip toli.Rajoninio lygio veikėjams labai reikalingi broniuko asmeniniai ryšiai, sprendžiant komercinius, asmeninius ir kitokius santykius.Tik jo dėka maištautojai gražinti atgal į šlovingąsias partijos gretas. Liberastai irgi nebenori iš jo atimti jų pačių suteikto garbės piliečio vardo. Matomai jie visi susieję korupciniais ryšiais.

  Reply
 • 2018 30 spalio at 22:56
  Permalink

  Palikit jūs tą Bradauską ramybėje. Kaišiadorių socdemai su Radvila jį tik dėl prikolo laiko, nes į senelių namus atiduoti kaip ir gaila būtų. Beje ne tiek daug tas Broniaus išlaikymas ir tekainuoja, nes pampersų nusiperka iš seimo nario kanceliarinių lėšų, o dėl senatvinės silpnaprotystės kylančio noro saldainiams, tai Bronių bambonkėm, kad ir pasibaigusiu galiojimu, aprūpina Pasagėlė.

  Reply
 • 2018 30 spalio at 22:27
  Permalink

  Tas urodas, oi, tai yra urėdas S.Trusikauskas tarbaklyniui Broniui iš Siesikų žvėris prie medžių pririšinėja, kad pastarasis girtas drebančiom rankom pasirodytų taiklus medžiotojas.

  Reply
 • 2018 30 spalio at 12:53
  Permalink

  Ne veltui Trusikauskas veltui uredijos lešomis Rumilavičiui prųdą prie Nėries kąse.

  Reply
 • 2018 30 spalio at 7:57
  Permalink

  B.Bradauskas ir jo socdemai tik ir tesugeba maudytis srutose, tad ir kitus stengiasi tom srutom aptaškyti, tai konservatosius ir merą V.Tomkų, tai dabar liberalus ir buvusį merą R.Urmiliavičių. Kada gi Kaišiadorys atsikratys to tarbaklynio iš Siesikų?

  Reply
 • 2018 30 spalio at 0:17
  Permalink

  Rita, cituoju jus: „Už kiek B.Bradauskas nupirko buvusį merą R.Urmiliavičių ir Kaišiadorių liberalus? Šiandien LSDP Kaišiadorių skyriuje lankėsi tarbaklynis iš Siesikų Bronius ir nors Kaišiadorių socdemai nubalsavo, kad kandidatu į merus bus Č.Neviera, tačiau Siesikų Bronius demokratiją ignoruoja ir kandidatu į merus skelbia kažkokį urodą, oi, tai yra urėdą S.Truskauską. O kas keisčiausia, kad Brudausko ir Trusikausko „santuoką“ neva laimina pats R.Urmilavičius su visa savo liberalija.“
  O ką čia priviešinsi, juk rajono spauda yra B.Bradausko kišenėje? Pati V.Šimkūnienė gyrėsi, kad Bradauskas karts nuo karto atitysa kokį kalakutą ar kitokį lauknešėlį, M.Šimkūnas yra neįgalus finansiškai kontroliuoti atspindžius, nes bijo, kad viešumon išlys faktas apie tai, kad A.Radvila V.Šimkūnienę po miškus vežioja.

  Reply
 • 2018 29 spalio at 23:56
  Permalink

  Už kiek B.Bradauskas nupirko buvusį merą R.Urmiliavičių ir Kaišiadorių liberalus? Šiandien LSDP Kaišiadorių skyriuje lankėsi tarbaklynis iš Siesikų Bronius ir nors Kaišiadorių socdemai nubalsavo, kad kandidatu į merus bus Č.Neviera, tačiau Siesikų Bronius demokratiją ignoruoja ir kandidatu į merus skelbia kažkokį urodą, oi, tai yra urėdą S.Truskauską. O kas keisčiausia, kad Brudausko ir Trusikausko „santuoką“ neva laimina pats R.Urmilavičius su visa savo liberalija.

  Reply
 • 2018 27 spalio at 8:06
  Permalink

  Pamfletą parašo vokiečių aviganis, o taksų būrys sutartinai skalija-au-hau-hai-sighhai.

  Reply
 • 2018 26 spalio at 19:15
  Permalink

  Laikas pona Zelvi isvest is savivaldyves su antrankiais pagaliau, gal ateis viena si diena?

  Reply
 • 2018 26 spalio at 11:05
  Permalink

  Perskaitai ir supranti, kad holokausto šmėkla niekur nedingo. Žmonės gerus darbus nori daryti, o ant jų taip šika.Sinagoga visų mūsų paveldas, bet liberastai to nesupranta. Yra ir daugiau ožių, kurie visa gerkle rėkia, jog patys žydai turėtų sinagogą atsistatyti. Gal ir galėtų jeigu iš numirusių prisikeltų. Dauguma komentatorių gal ir nešaudytų, bet sąrašus tai tikrai sudarinėti padėtų. Žiauru.

  Reply
 • 2018 26 spalio at 6:57
  Permalink

  Akivaizdziai rasoma is vieno susiktu naujienu centro. Uz visus projekto pinigus balsavo taryba, kartu ir tie, kurie savo birku neapsipjauste. Nu tokiu fuck news dar negirdejau. Akivaizdu, kad neapykanta darbams be atkato liberastams ne prie sirdies.

  Reply
 • 2018 25 spalio at 21:09
  Permalink

  Kadangi Kaišiadorių konservams vadovauja žydelis K.Jakelis, todėl jis visiems skyriaus nariams įsakė apsipjaustyti byrkas. Drąsiausiems ir pirmiems apsipjausčiusiems V.Tomkui ir A.Janavičiui padovanojo kelionę į Izraelį už drąsą, kadangi Kaišiadorių konservatoriams apipjaustymą atliko veterinaras Č.Neviera, tai ir jį nusityso in Žydiją.

  Reply
 • 2018 25 spalio at 9:51
  Permalink

  Keliavo Izraelin ne tik meras su Neviera. Dar ir Janavičius tuomet paskraidė. Pamoiršot. Sako, kad savivaldybių asociacija tuomet mokėjo. Bet tai iš mūsų visų pinigų gi gaunasi.O odkatus meras tai Vilniuj, prie Beigelių krautuvėlės Pylimo gatvėj galėjo gauti. Ir nors niekas nepagavo uz rankos, bet prielaida verčia pasukti galvą. Gi pačioj pradžioj žydai su Fain priešakyje buvo pažadėję 30 proc. prisidėti. Bet verslios tautos dukra turbūt sustrategavo, kad labiau apsimokėtų valdininkams į kišenę mažesnį procentuką įdėti.

  Reply
  • 2018 25 spalio at 20:52
   Permalink

   Konservai V.Tomkus ir A.Janavičius bolševiką Č.Nevierą po sparnu glaudžia ne kaip politiką, o kaip veterinorą. Kadangi planuojama steigti konservatorių asilų rezervatą saugomą valstybės, tai bus reikalingas tiems konservatorių asilams gyditi ir kastruoti veterinoras, o čia gi yra savas Česiukas. Tik va nesuprantu kodėl tie konservatorių asilai nori įsikurdinti Rumšiškėse ar šalia Žiežmarių sinagogos, kuo jiems netinka K.Jakelio Mūro Strėvininkų pensionatas?

   Reply
 • 2018 25 spalio at 9:39
  Permalink

  Tai gal šalia sinagogos atsiras ir konservatorių asilų rezervatas saugomas valstybės?

  Reply
 • 2018 25 spalio at 9:34
  Permalink

  Sklinda kalbos, kad sinagogoje Radvila žada įkurti krematoriumą, jau užsakyta ir palaikų deginimo krosnis.

  Reply
  • 2018 25 spalio at 9:36
   Permalink

   Kokias čia nesamones apie krematoriumą rašot? Sinagogoje bus įstegti paprasčiausi laidojimo namai „Atjauta“.

   Reply
 • 2018 25 spalio at 9:31
  Permalink

  Ar tik ne dėl to toks dėmesys žydams, kad Kaišiadorrių konservams vadovauja galimai KGB agentas žydelis K.Jakelis? O gal ta sinagoga produktyvi pinigų plovimo mašina? Ne už dyką gi meras V.Tomkus su buvusiu vicemeru A.Janavičiumi po Izraelį keliauja.

  Reply
 • 2018 25 spalio at 9:22
  Permalink

  Atremontuos, o tada ten gal bus įsteigti dar vieni laidojimo namai, priklausantys vienam socdemų maištininkui.

  Reply
 • 2018 25 spalio at 9:09
  Permalink

  Smalsu kas finansavo mero Vytenio Tomkaus ir susikompromitavusio buvusio vicemero Algimanto Janavičiaus keliones į Izraelį?

  Reply
 • 2018 25 spalio at 9:07
  Permalink

  Už tokią sumą galima buvo kiekviename rajone pastatyti po sinagogą, o čia tokia suma vienos remontui.

  Reply
 • 2018 24 spalio at 14:47
  Permalink

  Panevežyje jau buvo reikalas. Dabar Šilutėje su antrankiais išsivedė. Per šitus viesus pirkimus visur. Ateis tarnybos ir į mūsų kaimą, oi ateis 🙂

  Reply
  • 2018 25 spalio at 9:04
   Permalink

   Manau, kad meras teisėsaugoje turi gerą užnugarį, kad yra neliečiamas ir tokius pinigus sugeba pradanginti. Juk buvo prisidirbęs ir Palangos Kredito Unijoje, bet sėdo ne jis, o kitas niekuo dėtas.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *