Meras prisiminė rajono miestelius. Gal artėja rinkimai?

Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus savo FB paskyroje netikėtai pažėrė dėmesio mažesniems rajono miesteliams. „Mieli žiežmariečiai ir rumšiškiečiai, Bendraudami su Jumis ir girdėdami pastabas, kad gražiname tik rajono centrą, prieš praėjusius savivaldos rinkimus sakėme, jog mums svarbūs yra visi ir šioje kadencijoje didesnis dėmesys bus skiriamas būtent Žiežmariams, Rumšiškėms, Gudienai.“ – taip savo kreipimąsi pradėjo meras. O toliau jis pakvietė užpildyti anketas ir atsakyti ar žmonės pritaria šių metų planams bei nurodyti prioritetus, kokie darbai gyventojų nuomone yra patys svarbiausi.

Tokį dėmesį meras parodė po viešos gėdos, kai Rumšiškių bendruomenės problemos ir vietos seniūnės neveiksnumas, nesulaukus dėmesio iš rajono valdžios, buvo svarstomas „Kauno dienos“ ir kitų straipsniu pasidalinusių laikraščių puslapiuose. Tiesa, mero komentare po minėtu straipsniu ryžto padėti bendruomenei išspresti problemą dar nebuvo.

Priminsime savo skaitytojams, kad neapsikentę Rumšiškių gyventojai nepatenkinti miestelio seniūnės darbo surinko parašus, taip išreiškė savo nepasitenkinimą ir į rajono valdžią kreipėsi pagalbos, tikėdamiesi įsisenėjusios problemos sprendimo. Tačiau rumšiškėnai teigia, kad iš rajono mero Vytenio Tomkaus nėra jokios reakcijos. Pasak jų susidaro įspūdis, kad merui tai visiškai nerūpi, arba jis yra situacijos įkaitas.

„Seniūną galima atleisti iš pareigų dėl drausmės pažeidimų.  Bendruomenės surinkti parašai nėra pagrindas atleisti seniūną, nes jam galioja valstybės tarnybos įstatymas. Seniūnas nėra tiesiogiai pavaldus merui, o atskaitingas administracijos direktoriui. Tad tiek savivaldybė, tiek gyventojai iš dalies tampa situacijos įkaitais, nes direktorius, neturėdamas rimtų priežasčių, nenorės atleisti seniūno, nes bijos įsivelti į teismus.“ – taip „Kauno dienai“ komentuodamas Rumšiškių bendruomenės situaciją rankas nusiplovė meras V. Tomkus, tuo tarpu jo vadovaujama savivaldybė Rumšiškių seniūnės metiniame vertinime ją įvertino solidžiu „gerai“.

Gal įtakos tokiam savivaldybės vadovų „neįgalumui“ turi politiniai įsipareigojimai? Per rinkimus Vytenis Tomkus savo agitacinius žygius pradėjo nuo Rumšiškių, užsitikrinęs vietos seniūnės parama. Čia jis yra išsakęs ir ne vieną vis dar neišpildytą pažadą Rumšiškių bendruomenei. Tuomet, rinkimų vajaus metu, Rumšiškių seniūnė merui išreiškė paramą, prieš naujus metus net už 3000 eurų suorganizavo koncertą bendruomenei, kur atvykęs meras rėžė ugningą rinkiminę kalbą. Maža to, po koncerto seniūnijoje vyko ir uždaras vakarėlis, kuriame dalyvavo ir rajono politikai. Gal kavinėje „Pas poną“ įvyko tikrasis suokalbis? Tad natūralu, kad savivaldybei pavaldžios valdininkės kompetencijos merui šiame kontekste absoliučiai nerūpi. Juo labiau, kad pastaroji šį pavasarį jau akivaizdžiai ieško politinio užtarimo mero koalicijos partnerių valstiečių stovykloje. Tad nors vietos bendruomenei tokia seniūnė tampa vo ne it penkta koja šuniui, rajono valdžiai ji vis dar politiškai naudinga

Na o tuo tarpu jūs, mielieji miestelių (Rumšiškių, Žiežmarių ir pan. ) gyventojai, tiesiog galite išsakyti savo nuomones apklausoje, kuria taip maloniai savo FB paskyroje pasidalino meras. Pasidžiaukite, kad jis pagaliau rodo bent kažkokį dėmesį jums. Gal ir be didelio nuoširdumo, bet iš pareigos. Juk artėja metas, kai valdžios dėmesio prireiks net ir mažųjų rajono miestelių gyventojams – po truputėl jau prasideda LR Seimo rinkimų kampaniją, kur rajono meras turės išsakyti paramą savo bendrapartiečiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *