Naujoji taryba – su naujais veidais ir senais įpročiais

Antrasis naujosios Kaišiadorių savivaldybės tarybos posėdis įvyko balandžio 30 dieną, antradienį. Tai jau eilinis, darbinis tarybos posėdis. Pirmasis, neeilinis, vyko dar šių metų balandžio 18-ą dieną. Pažymėtina, kad po rinkimų Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narių sudėtis gerokai pasikeitė – dabar dirba net 13-a naujų tarybos narių.

Pirmu numeriu šiame posėdyje buvo svarstomas klausimas, dėl Kaišiaodrių rajono savivaldybės mero pavaduotojo skyrimo – juo tapo Darius Vilimas, LVŽS narys. Tiesa, rinkiminėje kovoje pastarasis deklaravo kiek kitokias vertybes, nei Kaišiadorių konservatoriai ir ganėtinai atvirai oponavo jų lyderiui Vyteniui Tomkui. Tačiau sudarius koaliciją abi pusės, panašu, rado bendrų atskaitos taškų. Tačiau iššūkis lieka – ieškant kompromisų, bet likti ištikimiems savo politinėms idėjoms skirtingų politinių pakraipų atstovams koalicijoje nebus lengva. Daugiausia takoskyrų turėtų atsirasti LR Prezidento rinkimų metu, kur abi politinės jėgos palaiko skirtingus kandidatus. Vidinio konflikto čia nebus nebent tuo atveju, jei LVŽS Kaišiadorių skyrius praras politinį stuburą ir realiai taps savotišku vietos konservatorių padaliniu.

Demokratija – tai piliečių valdžia. Tad antrame posėdyje nebuvo apsieita ir be visuomenininkų klausimų. Vietos visuomenininkas Virginijus Valentinavičius jau senokai tapo tam tikra rakštimi Kaišiadorių merui, tad šį kartą konservatoriai net pabandė pastarąjį užtildyti, bandydami prastumti balsavimą, kad klausimų iš salės jau nereikia. Šioje situacijoje savo teisinį išprusimą pademonstravo naujasis tarybos narys V. Ceslevičius, kuris oponavo konservatoriams teigdamas, kad Valentinavičius klausdamas nedaro nieko neteisėto ir elgiasi pilietiškai. Išlaikytą charakterį ir politinę patirtį pademonstravo ir vėl į tarybą patekęs liberalas K. Moroza.

Eilinio posėdžio idilę mažumėl sujaukė ir nepatogūs klausimai. Štai merui buvo priminta Sporto centro reorganizavimo istorija. Juolab, kad gan kategorišką poziciją šiuo klausimu buvo išsakiusi ir Valstybės kontrolės institucija, reikalavusi atstatyti status quo. Na o mero aplinka šiuo atveju pasirinko vilkinimo kelią. Atsakydamas į klausimus meras čia pasirinko išbandytą taktiką ir nusiplovė rankas, sakydamas, kad jo sprendimai anksčiau neužkliuvo aukštesnėms institucijoms. Suprask, jei negauni velnių iš vyresnių prievaizdų, administravimo klaidų darymas nėra jokia nuodėmė. Tad panašu, kad nuobodu naujojoje kadencijoje tikrai nebus. Na o jums, gerbiami „Kaišiadorių žinių“ skaitytojai, rekomenduojame peržiūrėti žemiau patalpintą viso šio posėdžio vaizdo įrašą.

 

 

7 thoughts on “Naujoji taryba – su naujais veidais ir senais įpročiais

 • 2019 gegužės 7 at 23:49
  Permalink

  Kažin koks senų komunistų A.Anužio ir R.Kubiako likimas, gal jau amžiams juos nurašė nuo politikos?

  Reply
 • 2019 gegužės 4 at 1:06
  Permalink

  Nu straipsnio rašeiva įsivaizduoja, kad prezidento rinkimai asmeniškai liečia koaliciją. Pasiūlyčiau išsiblaivius paskaityt dar syki savo pezalystes. Nei vytenio, nei vilimo nei teta,nei brolis nesibolatiruoja

  Reply
  • 2019 gegužės 7 at 22:10
   Permalink

   O karviavagio bobos V.Tomkus neišpi… iš darbo, kad karviavagis V.Tomkų šmeižė?

   Reply
 • 2019 gegužės 3 at 22:56
  Permalink

  Lietuvoje bardakas, teismai vadovaujasi ne įstatymais, o teismų praktika, todėl va tokie lūzeriai kaip Vytenis ir tratina valdiškus pinigus.

  Reply
  • 2019 gegužės 4 at 1:03
   Permalink

   Onegine:
   negi negirdėjai Vytenis laimėjo rinkimus. Bananus susirinko kiti, o dauguma lūzeriu ištarkuoti iš tarybos. Vytenis stiprina pozicijas, o jo priešininkai masiškai bėga iš savo landynių į kitas partijas arba depolitizuojasi.

   Reply
 • 2019 gegužės 3 at 17:26
  Permalink

  Kito posėdžio svarbiausi klausimi:
  1. Garbės pilietės vardo suteikimas seimo narei L.Matkevičienei;
  2. Garbės piliečio vardo atėmimas iš B.Bradausko.

  Reply
  • 2019 gegužės 4 at 1:00
   Permalink

   kt. klausimai
   3. Įteisinti girtų aguročių važinėjimą Gedimino gatve bet kokiu paros metu per Vytenio kadenciją;
   4. Įteisinti morklaižystės kultą.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *