Nepaaiškinamos darbuotojo privilegijos: už ES pinigus miestui susitvarkė savo kiemą

Kai per gyvenamąjį sklypą tris dešimtmečius driekiasi neišvaizdus ir vaikščioti trukdantis šiluminis vamzdis, atsiradusia proga jo atsikratyti, matyt, pasinaudotų kiekvienas. Kaišiadoryse vykdant šilumos tinklų renovaciją, tokios galimybės nepraleido ir vienas projektu besirūpinančių darbuotojų.

Nors tiek jis, tiek miestelio savivaldybė teigia, jog čia jokio kriminalo nėra, bet darbuotojas savo sklypą sutvarkys už mokesčių mokėtojų pinigus. 2018 m. gegužę Kaišiadorių rajono savivaldybės valdoma „Kaišiadorių šiluma“ pradėjo vykdyti šilumos tinklų modernizavimo darbus. 50 proc. projekto finansuoja Europos Sąjunga, likusius 50 proc. – pati „Kaišiadorių šiluma“. Pirmasis projekto etapas vertas kiek daugiau nei 1,6 mln. eurų.

Pagrindinis projekto tikslas – renovuoti senus antžeminius šilumos perdavimo tinklus 5 km ruože. Vamzdžiai visoje trasoje keičiami naujais, bet pagal planą turi likti antžeminiais ir nebūti užkasami.

Apie 150 metrų vamzdžių ketinama iškelti iš kelių sklypų po šalia esančia gatve. O taip jau sutapo, kad vienas iš sklypų priklauso „Kaišiadorių šilumos“ Šilumos tinklų ir remonto tarnybos viršininkui Sauliui Montrimui. Kaišiadoriškiams kilo klausimų, kodėl vamzdžiai bus šalinami tik nuo vieno sklypo, kai vaizdą darkantys vamzdžiai – visų aplinkinių gyventojų problema, tačiau šis klausimas taip ir liko neatsakytas. Šis kosmetinis pakeitimas mokesčių mokėtojams atsieis mažiausiai 100 tūkst. eurų.

Savaime suprantama, kad pašalinus vamzdžius nuo sklypo, išaugs nekilnojamojo turto ir žemių vertė, pagerės estetinis vaizdas. Galbūt vamzdžiai iš sklypo perkeliami, nes tai gyvybiškai būtina ar turi konkrečia techninę prasmę? Šilumos tinklų modernizavimo planą rengęs įmonės „Enero“ projektų vadovas Vaidas Grinčelaitis portalui teigė, kad logikos tokiame veiksme nėra. „Ypatingos logikos gal ir nėra. Pas mus buvo tokia užduotis, mes darėme pagal užduotį“, – sakė V. Grinčelaitis.

Registrų centras patvirtino, jog pusė minimo sklypo priklauso S. Montrimo žmonai. Tačiau pats S. Montrimas nusikaltimo šioje istorijoje nemato, teigdamas, kad šiluminė trasa nuo jo žemių perkeliama ne be priežasties.

„Šita orinė trasa atsirado prieš 30 metų. Ji buvo paklota sovietiniais laikais, kai buvo patingėta trasą pakeisti esamose vietose, loviuose, kur buvo keliukas. Per tiek metų trasa susidėvėjo, o mes ją atstatome į (buvusią) vietą ir gauname nemažą naudingumą. Esmė ta, kad ten skersgatvis, ten ta trasa nuo senų laikų yra buvusi, o mes juos grąžiname į buvusią vietą. Buvusi laikina trasa pasinaikina ir tiek“, – kalbėjo S. Montrimas.

Paklaustas, ar yra daugiau sklypų, kurių teritorijoje esama estetinį vaizdą darkančių antžeminių vamzdžių, S. Montrimas teigė, kad tokių vietų beveik nėra – jos buvo panaikintos prieš porą metų. Tačiau portalą apie galimai nesąžiningą šilumos tinklų renovaciją informavęs šaltinis pažymi, kad sklypų, ant kurių yra šiluminių vamzdžių, yra ir daugiau, keli jų – kitoje gatvės pusėje nuo S. Montrimo valdų. Tai rodo ir turimos nuotraukos – jose matyti, kad per kitoje gatvės pusėje esančio sklypo namą eina analogiškas vamzdis.Montrimas teigė, kad vamzdis šalinamas ne tik nuo jo, bet ir nuo kaimynų valdų. Tai patvirtina ir techninis projekto planas. Tačiau šaltinio duomenimis, kitaip suprojektuoti plano nebūtų pavykę, todėl tam tikra vamzdžio dalis šalinama ne tik nuo S. Montrimo, bet ir kelių jo kaimynų žemių. Vis dėlto kitoje gatvės pusėje gyvenančių kaimynų valdoje vamzdžiai liks.

Kaišiadorių mero pavaduotojas, atsakingas už „Kaišiadorių šilumos“ veiklą, Algimantas Janavičius taip pat sakosi jokio kriminalo šioje istorijoje neįžvelgiantis. Jis pripažįsta pažįstantis S. Montrimą ir žinantis jo sklypą, sakydamas, kad „Kaišiadorys – didelis kaimas, kur visi vieni kitus pažįsta“.

„Ta šiluminė trasa grįžta į požemį, kur ji ir buvo iki 1985 m. Bet 1985 m., kuomet mūsų valdininkai nesiskaitė nei su žemės savininkais, nei su žeme, tiesti antžemines trasas buvo paprasčiau, nereikėjo kasti, jie nutiesė antžeminę trasą, padarydami vingį, prie namų privedė. Ant tos antžeminės trasos buvo pastatyti garažai, šiluminė trasa dabar yra privačių garažų viduje, ją aptarnauti sudėtinga, nes ten, matyt, kai kas šildosi, o į vidų nepažiūrėsi“, – kalbėjo A. Janavičius.

Mero pavaduotojas pripažįsta, kad Kaišiadoryse esama ir daugiau sklypų, per kuriuos eina šiluminės trasos, tačiau jų ardyti neplanuojama.

„Tada reikia kasti, atsiranda problemos. Šiuo atveju nereikėjo kasti, ji lindo į požemį ir viskas išsisprendė. Jei reikia kasti, atsiranda problemos su žeme, servituto teise ir t.t. Jei žmonės, per kurių kiemus eina antžeminė trasa, pareikš, kad nesutinka, nenori, <…> turės kažkas išspręsti“, – sakė A. Janavičius.

Montrimo ir A. Janavičiaus teiginiai, kad vamzdžiai nuo sklypo šalinami, mat turi būti grąžinti į senąją vagą, prasilenkia su tiesa, pastebi renovacijos rangovams vadovaujantis įmonės „Bright energy“ vadovas Andrius Brazauskas.

Šilumos tinklų renovacijos projektą administruojanti ir už ES paramą projektui atsakinga Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) informavo apie minėtą situaciją nusiskundimų nesulaukusi. „Aukščiau aprašytos projektų veiklos yra įgyvendinamos pagal parengtą techninį projektą, kuris yra patvirtintas teisės aktų nustatyta tvarka, ir kuriam yra gauti statybos leidimai“, – patikino LVPA atstovė Eglė Žemaitienė.

 

Šaltinis: TV3.lt

 

9 thoughts on “Nepaaiškinamos darbuotojo privilegijos: už ES pinigus miestui susitvarkė savo kiemą

 • 2018 rugpjūčio 21 at 22:24
  Permalink

  VISIŠKAI NESUSIJUSIA NATA DAR KARTĄ PRIMENAME, KAD ČESLOVAS TIKRAI NEUŽSIMINĖJA LYTINIAIS SANTYKIAIS SU VYTENIU.

  Reply
  • 2018 rugpjūčio 21 at 23:16
   Permalink

   Kad Česlovas neužsiiminėja lytiniais santykiais gal ir normalu-amžius daro savo, be to turi žmoną ne sex bombą, na bet kad ir Vyteniui jau nebestovi tai tikrai keista, net pats visur giriasi, kad yra jaunas ir energingas it eržilas.

   Reply
 • 2018 rugpjūčio 21 at 10:49
  Permalink

  Šioje situacijoje man pikta ne dėl valdančiųjų. Man pikta dėl opozicijos. Dėl jų visiško neveiklumo. Pažiūrėkime į opozicinius liberalus – akli ir kurti, it tik ką gimę kačiukai. Nemato kas vyksta jų panosėje. Jau vien iš šio epizodo jie galėjo padaryti Kaišiadoryse neblogą politinį spektaklį.

  Jei Kaišiadorių liberalų kuopelę būtų galima įsivaizduoti kaip vyriškį, tai tas pusamžis vyriškis būtų dar nepažinęs moters, nes net ir pasitaikius idealiai progai kukliai nuleidžia akeles ir sprunka į šalį.
  Ką padarė liberalai? Ką jie veikia dabar opozicijoje? Na gerai, dabar bando versti šventąją Kaišiadorių savivaldybės administracijos trejybę. Liberalai, gal geriau atsiimkite tą savo pareiškimą. Nes tokiam reikalui reikia turėti bent šiokius tokius kiaušus, o jų pas jus tikrai nėra.

  O grįžtant prie vamzdžių reikalų, tai padarykite bent patį paprasčiausią darbą – kreipkitės į prokuratūrą. Ir jei vieną dieną prabusite pajutę kad jau turite kiaušus, tai organizuokite interpeliaciją ne trejybei, o aferistui Kaišiadorių merui.

  Reply
 • 2018 rugpjūčio 21 at 10:45
  Permalink

  A.Janavičiau, ar tu, savo kuruojamoje srityje, davei S,Montrimui už valdiškus pinigus susitvarkyti savo asmeninį kiemą, ar tokį bespridelą palaimino ir meras V.Tomkus? Panevėžio merą STT įšsivedė su antrankiais už menkniekius, tai jus, manom, turėtų supūditi kalėjimuose.

  Reply
 • 2018 rugpjūčio 21 at 10:02
  Permalink

  Kodėl opozicija tyli apie daromus nusikaltimus, apie valdančiųjų melą gyventojams?

  Reply
 • 2018 rugpjūčio 21 at 9:54
  Permalink

  Gal rajono valdžia prisipažins kokios pinigų sumos nusės jų asmeninėse kišenėse?

  Reply
 • 2018 rugpjūčio 21 at 9:45
  Permalink

  Kai kurių rajono gyventojų dievinamo vien už tai, kad jaunas kaip eržilas, V.Tomkaus nešvarūs darbeliai. Gal gi praregėsite pagaliau, V.Tomkaus gerbėjai?

  Reply
 • 2018 rugpjūčio 21 at 9:27
  Permalink

  Bet koks nachalas, kaip ir meras V.Tomkus, yra mero pavaduotojas A.Janavičius, visiems meluoja, kad yra Žiežmarių gyventojas, bet iš tikro jis gyvena Elektrėnų savivaldybėje, o tam, kad galėtų eiti mero pavaduotojo pareigas, prisiregistravo pas savo giminaitį Kmieliauską Žiežmariuose. V.Tomkus gyvena Vilniuje, o prisiregistravęs pas savo giminaičius Kaišiadoryse. Gal žulikystė yra konservatorių partijos prioritetas? Ar šie politikai gali dirbti sąžiningai, jei meluoja apie savo gyvenamąją vietą? Va jums ir pavizdys kaip rajono valdžia rūpinasi tik savais, kaip plauna pinigus.

  Reply
 • 2018 rugpjūčio 21 at 9:13
  Permalink

  Na akivaizdu, kad rajoną valdo padugnės konservai.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *