Nuo konstruktyvumo link asmeniškumų

„Kaišiadorių žinios“ gavo laišką, kuriame viena iš V. Giržado mokyklos moksleivių mamų (vardas redakcijai žinomas), dalinasi pastebėjimais apie įtemptą situaciją minėtoje mokykloje. Laiško originalą ji buvo išsiuntusi Lietuvos kariuomenės vadui Vytautui Jonui Žukui. Priežastis – manipuliacijos mokyklos tėvų komitete. Kur, kaip teigiama, tėvystės principai ir rūpesčiai pasitelkiami siekiant patenkinti asmenines ambicijas bei politinius interesus. Tad šiuo laišku dalinamės ir su „Kaišiadorių žinių“ skaitytojais.

___________________________________________________________________________

Gerbiamas Kariuomenės vade,

Rašau jums, kaip moksleivių mama ir kaip valstybės pilietė. Kaip pilietė, kuri supranta, kad kiekvienos profesijos žmonės yra reikalingi mūsų šalies gerovei ir turi būti gerbiami. Tačiau naudoti savo profesiją, net ir kariškio, kaip įnagį manipuliacijose švietimo bendruomenėje, yra ne tik negarbinga, bet ir diskredituoja kariškių bendruomenę.

Mano vaikai mokosi Kaišiadorių V. Giržado progimnazijoje. Ir čia aš susidūriau su manipuliaciniu mechanizmu, kuriame pagrindiniu smuiku griežia kariškis. Žmogus, kuris kario vardą ir garbės supratimą naudoja nesantaikos bendruomenėje kurstymui. Ir kukliu mano supratimu, teršia kario vardą. Na o mokyklos bendruomenė šiame kontekste, vietoje konstruktyvaus darbo, tampa mokyklos direktorės ir ambicingo kariškio konflikto įkaitais. Ir galimai su politinių užsakymų prieskoniu.

Karininkas ir tikrai aukščiausio lygio profesionalas Raimondas Augustis vadovauja tėvų savivaldai, yra Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos Tarybos narys. Dėl savo antipatijų mokyklos vadovei visą savo organizacinį ir įtakos potencialą jis išnaudoja destruktyviai veiklai. Mokyklos bendruomenės susirinkimuose jis žemina progimnazijos taryboje esančius mokytojus, viešai abejoja jų kompetencija, renka tik negatyvią informaciją, viešai demonstruoja telefoninius įrašus su pedagogais. Ir juos bene daro naudodamas specialą techniką. Ir tai sukelia pedagogų baimę. Pokalbiuose jie jaučiasi nejaukiai, užsimena, kad jaučiasi sekami. Šiame konflikte savo teisumą ir nuomonės nepajudinamumą konflikto iniciatorius netiesiogiai grindžia ir kariškio vardu – kur viena iš pagrindinių vertybių yra garbė. O tai jau tam tikra manipuliacija.

Tačiau mano kuklia nuomone, tai demonstruoja visišką nepagarbą. Ir pilietine, ir profesine prasme. Juk pedagogų bendruomenė neaptarinėja kariškių efektyvumo specialiosiose misijose. Tačiau mano laiške minimas kariškis tarsi sakralizuoja savo profesiją, ir joje užkoduotas pamatines vertybes panaudoja savo asmeninių ambicijų įgyvendinimui. Tad prašau jūsų sustabdyti šią savivalę. Juo labiau, kad ji nėra garbinga – toks elgesys teršia kariškio mundurą ir garbės supratimą.

######

21 thoughts on “Nuo konstruktyvumo link asmeniškumų

 • 2019 liepos 10 at 23:42
  Permalink

  negirdėjau kaip vyko rinkimai, papasakokit, įdomu

  Reply
 • 2019 liepos 9 at 9:07
  Permalink

  Šį laišką – skundą , manau, parašė pati m-los vadovė, arba jis buvo sukurptas jai vadovaujant.

  Reply
  • 2019 liepos 9 at 14:52
   Permalink

   Zinant, kokie laiskai buvo tamo.lt – visiskai tiketina.

   Reply
 • 2019 liepos 9 at 9:01
  Permalink

  Šis laiškas akivaizdžiai rodo, jog šioje mokykloje ne viskas tvarkoje. Matosi nesutarimai tarp direktorės ir tėvų atstovų (žr.tekste). Šiame laiške ginama m-los vadovės pozicija. Tai daugiau ne laiškas,o šmeižikiškas skundas darbdaviui ant tėvo, kuris atstovauja moksleiviu ir jų tėvų interesus. Jo tikslas, nekeičiant slogių santykių kolektyve (m-los bendruomenėje), atsikratyti nepatogiu kritiku, kuris, manau, ne savo noru tapo tėvų savivaldos vadovu. Šios m-los vadovei visuomet trūko savikritikos.Jos vadovavimo stilius būdingas principas ,,kalti visi, tik ne aš“. Jei ši ,,napoleonė“ nesikeis rajono valdžia turėtų ieškoti naujo vadovo ir kuo greičiau tuo geriau visai mokyklos bendruomenei.

  Reply
  • 2019 liepos 9 at 14:55
   Permalink

   O kaip rinkimai vyko i progimnazijos taryba? Girdejot? Pvz. Nuo mokytoju?

   Reply
 • 2019 liepos 8 at 12:20
  Permalink

  jei šitas laiškas nepadės, belieka, Gitanas Nausėda, popiežius Pranciškus, Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas.

  Reply
  • 2019 liepos 8 at 12:26
   Permalink

   Šitą reikalą geriausiai būtų sutvarkęs Barakas Obama, bet kadjam reikėjo rašyti prieš 4-5 metus, kai jis buvo aukštumoje.

   Reply
 • 2019 liepos 4 at 10:16
  Permalink

  Tai gal mokyklos bendruomenei reikia “ verst “ šitą visą tėvų komitetą ? Man, kaip mamai, atsibodo toks jų valdymas – skaldau ir valdau.

  Reply
  • 2019 liepos 8 at 11:31
   Permalink

   Tas ir buvo daromas ir spėkit kas tam vadodavo.

   Reply
 • 2019 liepos 3 at 8:37
  Permalink

  Bjauriausia, kad mokykla dabar negali normaliai dirbti. Ot rado vietą savo razborkėms…. Nors Nasevičius šiaip geras chamas – ir vyskupijoj dėl savo interesų prišikt galėtų (nebuvo kadaise ten juo labai patenkinti), o ką jau kalbėt apie mokyklą.

  Reply
  • 2019 liepos 3 at 21:06
   Permalink

   Reto įžūlumo bičai ten.Čia berods tas pats Mindaugas, kur kažkada Kaišiadorių
   vyskupijoje buvo pricisirkinęs su kompais. Tuomet tyliai užglaistė skandalą.
   Naglas, naglas vyrukas čia papuolė.

   Reply
  • 2019 liepos 8 at 11:32
   Permalink

   Jei negali normaliai dirbti , taidėl kitų priežasčių. Audrone, gal gali pateikti teisiškai svarių argumentų?

   Reply
 • 2019 liepos 2 at 22:31
  Permalink

  Ar tik ne davatka D.Nasevičienė nupušusio kareivio R.Augusčio dėka V.Giržado progimnazijoje bando įvesti komendanto valandą?

  Reply
  • 2019 liepos 8 at 11:37
   Permalink

   komedianto valandos manau nenori įvesti, nes komediantas yra keturių vaikų tėvas sugebėjęs tai padaryti santuokiniu ir nesantuokiniu būdais.

   Reply
 • 2019 liepos 2 at 22:26
  Permalink

  Ar tik šio laiško kariuomenės vadui V.J.Žukui autorė nėra V.Giržado progimnazijos tikybos mokytoja D.Nasevičienė? Labai jau matytas braižas ir girdėtos mintys.

  Reply
  • 2019 liepos 8 at 11:47
   Permalink

   laiškas anoniminis. bet kalba žmonės, kad buvo tokia mamytė, kuriai tevu komiteto mikroklimatas buvo ant tiek blogas, kad ji ten negalejo dalyvaut. Bet kadangi laiškas anonym – tai ir liks anonim

   Reply
 • 2019 liepos 2 at 22:13
  Permalink

  Gal dėl to R.Augusčio reikėjo kreiptis į psichiatrus, o ne į kariuomenę, nes tokio žmogaus LT kariuomenėje nėra. Gal tam R.Augusčiui kokia psichinė liga ir jis įsivaizduoja esantis kareiviu ar net generolu, iš laiško autorės galima susidaryti nuomonę, kad tam žmogeliui tikrai negerai su galva.

  Reply
  • 2019 liepos 8 at 11:43
   Permalink

   Napoleono sindromą paprastai turi napoleono ūgio įvairiš lyčių žmonės

   Reply
 • 2019 liepos 2 at 13:35
  Permalink

  Nieko keisto, kad karinykam ant senatvės stogas pavažiuoja ir smegenai susisuka, mes turime juos suprast ir gerbt, kad aukojasi dėl mūsų saugumo, bet tai nereiškia, kad turime juos prileisti prie vaikų ugdymo ir švietimo.

  Reply
  • 2019 liepos 8 at 11:44
   Permalink

   girdit balsus, kad jis nori ugdyti tavo vaikus?

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *