O man ne „dzin“

„Kaišiadorių žinios“ gavo viešą laišką iš krašto visuomenininko Algimanto Armono. Tremtinys, savanoris, kuris mūsų valstybės atkūrimo metu su ginklu saugojo Seimą, kariškis ir aktyvus kaišiadorietis išplatino savo pastebėjimus dėl neeilinio rugpjūčio 30-osios Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdžio. Tvirtų dešiniųjų pažiūrų vyras teigia, kad nusivylė dabartinių valdančiųjų politinės kultūros lygiu. Dalinamės šiuo  visuomenininko laišku ir su „Kaišiadorių žinių“ skaitytojais.

_____________________________________________________________________________

 

O man ne „dzin“

Internete perskaičiau Kaišiadorių rajono mero žinutę apie administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo ir mero pavaduotojo atleidimą iš pareigų. Ir nesugebėjau ištylėti. Nors esu tas žmogus, kuris balsavo už Vytenį Tomkų, ir už Tėvynės sąjungos sąrašą. Gal kažkas man pasakys, kad aš politikoje nieko nesuprantu, o Kaišiadorių miesto ir krašto žmonėms yra „dzin“ dėl to, kas vyksta savivaldybės tarybos posėdžiuose, bet manau, kad daugeliui mūsų turi rūpėti išrinktųjų darbai, planai ir ateities vizijos. Tad nusprendžiau išsakyti savo nuomonę.

Aš dalyvavau rugpjūčio 30-os dienos Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos neeiliniame posėdyje, tad mačiau ir girdėjau, kas ten vyko. Įsivaizduokite, ponas meras perskaitęs pareiškimą atsikėlė ir išėjo  iš posėdžių salės, išsivedė visus Tėvynės sąjungos tarybos narius. Dabar jis priekaištauja keliems socdemams, darbiečiams, liberalams ir valstiečiams dėl susidariusios situacijos Kaišiadorių savivaldybėje.

Aš manau, kad pats ponas meras išėjęs iš salės ir išsivedęs savuosius pademonstravo žemą politinės kultūros lygį (Apie mero pavaduotojo kultūros lygį net nekalbėsiu), negebėjimą valdyti situaciją ir bejėgiškumą, situacijoje, kai opozicija pareiškė kaltinimus administracijos direktoriui, jo pavaduotojui ir mero pavaduotojui.

Meras mažiausiai prieš parą žinojo, kad keli socdemai atskils, kad koalicijos vienybė žlugs, kad Tėvynės sąjungos nariai liks mažumoje.  Jis galėjo pasiruošti. Tačiau jis pasirinko paprasčiausią variantą – išėjimą iš salės. Ir tuo pačiu paliko savo pavaldinius kapstytis iš duobės savarankiškai. Jis pasielgė, it generolas , kuris mūšyje palieka savo karius likimo valiai. Džiugu bent tai, kai sutriuškinimą Č. Neviera ir T. Vaicekauskas priėmė, perkeltine prasme sakant, iškėlę galvas ir stovėdami ant kojų.

Mere, po mūšio nėra jokio reikalo ieškoti kaltų ir mojuoti kardu. Nes koaliciją suskaldėte pats jūs, išeidamas iš salės. Na o opozicijos nariams galima tik paploti ir paspausti rankas, nes turėdami net ir nedaug šansų, savo darbą ir pilietinę pareigą jie įvykdė visais 100-u procentų.

10 thoughts on “O man ne „dzin“

 • 2018 rugsėjo 11 at 14:42
  Permalink

  Gerb. mere, mums tapo žinoma, kad Jūs šiandien paskyrėt savo patarėju Tomą Vaicekauską, kuriam taryba yra neseniai pareiškusi nepasitikėjimą ir kurio pagrindu jis buvo atleistas iš savo buvusių pareigų. Ar pasirinkdamas tokias dis-kredituotas kandidatūras, Jūs tikitės pasiekti konstruktyvaus darbo su taryba ar sąmoningai gilinat prarają tarp jos ir savęs bei darot derybinę situaciją praktiškai neįmanoma? Ko Jūs iš tikrųjų siekiat, jei čia iš tikrųjų esate Jūs, o ne tie, kurie yra tikrieji Jūsų atstovaujamo politinio cirko tikrieji akcininkai, kurie Jums vadovauja ir Jumis manipuliuoja?

  Reply
 • 2018 rugsėjo 10 at 21:38
  Permalink

  Apie situaciją LSDP Kaišiadorių skyriuje parašiau G.Paluckui.
  Gerbiamas Gintautai,
  Noriu su jumis pasidalinti savo pastebėjimais apie situaciją Kaišiadorių politiniame gyvenime, o tiksliau, apie praktiškai destrukcinę veiklą Kaišiadorių rajono socialdemokratų bendruomenėje. Man, kaip visuomenininkei susidarė įspūdis, kad Kaišiadorių soceldemokratams vadovaujate ne jūs, o vietos kuopelės vadovas Bronius Bradauskas. Skamba grubiai, bet tokia mano krašto realybė.
  Glaustai supažindinsiu jus su susiklosčiusia situacija. Po neeilinio Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdžio pasitikėjimą praradę administracijos direktorius, jo pavaduotojas ir mero pavaduotojas neeiliniame tarybos posėdyje pagaliau buvo atleisti iš pareigų. Iškart po šio posėdžio vyko socialdemokratų susirinkimas, kurio metu trys jūsų partijos nariai buvo pašalinti iš partijos. Už tai, kad išreiškė savo pilietinę bei politinę nuomonę ir balsavo už susitepusių savivaldybės valdininkų, kurie dirbo prieštaringai vertinamo konservatorių mero Vytenio Tomkaus komandoje, pašalinimą.
  Socialdemokratų susirinkimas ir balsavimas dėl žmonių pašalinimo iš partijos Kaišiadoryse įvyko nesant kvorumo, o vietinio skyriaus pirmininkas Bronius Bradauskas tuo metu išvis buvo Turkijoje. Ar tai nėra panašu į akivaizdų susidorojimą dėl išsakytos nuomonės bei tvirtos pozicijos? Ir dar vertybiniai klausimai. Kodėl išvarydami tvirtą politinį stuburą turinčius bendrapartiečius senojo raugo Kaišiadorių socialdemokratai pataikauja konservatorių merui? Aš manau, kad taip elgdamiesi vietos socialdemokratai gali prarasti rinkėjų pasitikėjimą Kaišiadorių regione, kur kairiasias vertybes deklaruojantis politikai visuomet buvo stiprūs.

  Danutė Alionienė
  Kaišiadorių krašto visuomenininkė

  Reply
 • 2018 rugsėjo 8 at 12:29
  Permalink

  Keisti komentarai: arba visai nesigaudanciu, arba liberastu ir zodzio nesilaikanciu draugeliu.Dar keistesnis pats laisko turinys. Matosi,kad sis kariskis buvo aauklejamas stalinistiniu sovietiniu karo vadu. Tik sovietiniai generolai neisvesdavo is karo lauko savo kariu taktiniais sumetimais- isakydavo kautis iki paskutinio kraujo laso, taip prazudydami milijonus. Nezinantiems primenu, jog liberastu ir socdemu deka Braduskis patapo garbes pilieciu.Vieninteliai konservai balsavo pries. Keistas samprotavimas, jog meras zinojo ,kad socdemu padugnes atskils.Gal ir zinojo, bet ne jis izdave koalicijos partnerius.Isdaviku niekas nemegsta, bet siam kariskiui jie tarsi sviesuoliai, padarysiantys tvarka, spresdami ne tik rajono, bet ir savo asmeninius klausimus ir, ko gera, jis jiems pades. Tieskime kelius visiems, bet pirmiausia sau !

  Reply
 • 2018 rugsėjo 6 at 8:19
  Permalink

  Reikia dar vienos konservu kadencijos, kad uzsikonservavusius masiulistus toliau bandyti mėžti lauk is įvairių įstaigų. Pagarba Lakštauskui kuris yra vienintelis doras žmogus, dėl to nedalyvavo šiame farse bei pralaimėjo rinkimuose macho orkūnaitei.

  Reply
  • 2018 rugsėjo 6 at 21:52
   Permalink

   Konservų ir bolševikų, kurie save vadina socdemais, negalima visai prileist prie valdžios, juk jie kenksmingi kaip ir visi kiti parazitai.

   Reply
   • 2018 rugsėjo 8 at 14:36
    Permalink

    Dabar aktualiau valymasis nuo m.asiulistu

    Reply
 • 2018 rugsėjo 5 at 21:10
  Permalink

  Būtų įdomu sužinoti gerb.savanorio nuomonę apie Kaišiadorių krašto garbės piliečius. Kiek girdėjau, kad vienas garbės piliečių yra ir sovietinės santvarkos politikas, net ir dabar skelbiantis, kad jis yra komunistas B.Bradauskas. Berods laikraštyje „Atspindžiai“ skaičiau apie vieno gyventojo nuomonę, kad B.Bradauskui būtų atimtas garbės piliečio vardas. Pritariu tokiai nuomonei, nes aš ir kaip buvęs vienas pirmųjų LT savanorių, apdovanotas trimis ordinais, esu pasibaisėjęs, kad buvusiems okupantų klerkams suteikiami garbės piliečių vardai. Manau, kad tai pasityčiojimas iš Lietuvos nepriklausomybės, pažeminimas tų, kas tikrai aukojosi dėl Lietuvos.

  Reply
  • 2018 rugsėjo 5 at 22:57
   Permalink

   Naivuoli, o gi ko tu tikiesi? Taigi Kaišiadoris valdo KGB-mero V.Tomkaus patarėjas buvęs kgbistas R.Kubiakas, konservatoriams Kaišiadoryse vadovauja įtariamas KGB agentu K.Jakelis. Tad tylėk ir valdžią „mylėk“, nes pakiš po velėna.

   Reply
 • 2018 rugsėjo 5 at 21:01
  Permalink

  Merui buvo naudinga atsikratyti socdemo Č.Nevieros tam, kad į jo pareigas ateitų konservatorius M.Nasevičius. Tas išėjimas iš posėdžio tai gražiai surežisuotas V.Tomkaus spektaklis.

  Reply
 • 2018 rugsėjo 5 at 18:20
  Permalink

  Jei koalicijos parneriai butu neiseje is posedzio, Neviera butu likes – 12 tarybos nariu buvo uz Nevieros atleidima, bet 2 tarybos nariai buvo pries, o isejo 10 tarybos nariu kartu su meru, kurie butu buve taip pat pries Nevieros atleidima. Jei jie butu like, tai rezultatas butu buves lygus (nebuvo liberalo Lakstausko) 12 pries 12 ir lygiuju atveju mero balsas butu buves lemiamas… Issidure molis Tomkus :DDDDDD

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *