Paparčių vienuolyno tvarkymo projekte – giminių interesų konfliktas

Spalio 26-os dienos Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas projektas „Paparčių dominikonų vienuolyno statinių tvarkyba“ pagal priemonę „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“.

Projektą teikė kaimų bendruomenė „Viltija“, na o siekiamo įgyvendinti projekto vertė siekia 119 216 Eur. Finansavimo šaltiniai: EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos. Savivaldybė prie projekto pasižadėjo prisidėti 20-čia procentų.

Projektas vertas dėmesio, tačiau viską sugadino ne šaukštas, o geras kibiras deguto. Pagal „geriausias“ provincijos tradicijas čia neapseita be giminių ir artimųjų žaidimų. Projektas kažkodėl buvo patikėtas ne Paparčių krašto bendruomenei, o kaimų bendruomenei „Viltija“.  Kuo ši bendruome konkurencingesnė? O tik tuo, kad jai vadovauja bendruomenės pirmininkė Audronė Nėniškienė – M. Nasevičiaus sesuo. Krašto žmonės net kalba, kad faktiškai minėtai bendruomenei gali vadovauti ne ponia Audronė, o jos brolis. Tolimesnė prielaidų grandinė labai paprasta – kai esi projekto už daugiau nei 100-ą tūkstančių pinigų vykdytojas, oficialiomis ir neoficialiomis formomis gali turėti kuklių pajamų, atsiriekti labai kuklią riekelę iš didelio torto. Paprastai sakant, yra asmeninis interesas. Ir viešųjų interesų konfliktas.

Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje M. Nasevičius nenusišalino, balsavo ir jo žmona Daiva. Tuo tarpu pagal Lietuvos respublikos vietos savivaldos įstatymą ir laikinasis administracijos direktorius, ir jo žmona, šio klausimo svarstymo metu turėjo nusišalinti. Pagal šį įstatymą Tarybos narys savivaldybės tarybos posėdyje prieš pradedant svarstyti klausimą, kuris jam sukelia interesų konfliktą, privalo informuoti savivaldybės tarybą apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu savivaldybės taryba nusišalinimą priima, jokia forma nedalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Savivaldybės taryba gali motyvuotu sprendimu, vadovaudamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos patvirtintais kriterijais, pareikšto nusišalinimo nepriimti ir įpareigoti tarybos narį dalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Duomenys apie sprendimą nepriimti pareikšto nusišalinimo kartu su svarstyto klausimo balsavimo rezultatais skelbiami savivaldybės interneto svetainėje ir per penkias darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis pateikiami Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jos nustatyta tvarka. Tačiau Kaišiadorių valdininkai nuėjo pačiu paprasčiausiu keliu – padarė savo, tikiedamiesi, kad valdžią jiems patikėję rinkėjai bus akli it tik ką gimę kačiukai.

Brolis teikia projektą seseriai? Čia konservatorių vertybės? Sako, kad Mindaugas Nasevičius semiasi įkvėpimo iš Landsbergių šeimos. Bet ten buvo tikrieji Lietuvos patriotai, kurie net ir sunkmečiuose neišsižadėjo kertinių vertybių. O šiuo atveju vėl lenda provincialus asmeninės naudos ieškojimo pradas. Ir prasilenkimas su deklaruojamomis vertybėmis. Šlykštoka, kad laikinai paskelbtas administracijos direktoriumi žmogus šį trumpą gyvenimo tarpsnį išnaudoja tam, kad įgyvendintų vietos konservatorių priešrinkiminius ir individualius siekius. Nes bevei 120 tūkstančių naudos M. Nasevičiaus giminės ir draugai, tad su tam tikromis išlygomis galima teigti, kad tai bus veik rinkimams skirtos lėšos. Kaip pasakytų mūsų Žečpospolitos kaimynai – jaki hardcor.

64 thoughts on “Paparčių vienuolyno tvarkymo projekte – giminių interesų konfliktas

 • Pingback: Paparčių vienuolyno istorija, etika ir sarginiai šunys – Kaišiadorių žinios

 • Pingback: Atgarsiai: kai taikliai pajudini širšių lizdą – Kaišiadorių žinios

  • 2018 11 gruodžio at 10:02
   Permalink

   Jei tu tikrai Silvanavičius, tai geriau patylėk. Didesnio populisto ir komunistuojančio profsąjungiečio nemačiau.

   Reply
 • 2018 13 lapkričio at 7:37
  Permalink

  Gal žinot kur bendruomene,,Viltyje “ savo gaisrine prastume su visa komanda? Nes jau UAB ,,Baumistos“ kieme nera, ar 5 metai praejo? Projektas isavintas vadinasi 🙂 Ar gaisrus holivudo žvaigždems isvažiavus gesina? 🙂
  Tikriausiai pinigu is kaimieciu si karteli pradiniam inasui nesurinko,tvenkiniams valyti, tai i metalynan gal pridave? Dabar nieks nezino, galejau nupirkt?
  Bet niekis,Audrone savo komandai kibiru pripirks,ir prudu daug privalys apie Paparcius, dar Genciauskas gesintuva dovanu gavo, tai nereik ir tos gaisrineses. 🙂

  Reply
  • 2018 14 lapkričio at 21:44
   Permalink

   Koks tavo reikalas kotuk?ziurek saves o ne baumistos kiemo.skundi pykdai kaima.“obuolys nuo obels toli nerieda“

   Reply
   • 2018 14 lapkričio at 21:51
    Permalink

    Bet kai paparciu kaime tiek kaliu ,loja vieni uz kitus garsiau.atrodo kad jus ten gyvensit amzinai.tikri kaimieciai.nieko daugiau ir nematot.

    Reply
  • 2018 19 lapkričio at 12:23
   Permalink

   Aš tai supratau, kad gaisrinimo darbus perėmė krašto bendruomenė, nes jiems nepatiko, kad „Viltijai“ savivaldybė neveikiančią gaisrinės mašiną davė. Tai dabar jų klauskit kur ir kas gaisrus gesint žada.

   Reply
   • 2018 20 lapkričio at 9:41
    Permalink

    tai, kad jei šachta dega, nereikia su gaisrine lėkti

    Reply
 • 2018 11 lapkričio at 18:14
  Permalink

  Susikibo inteligentija su darbininkija bus revoliucija

  Reply
  • 2018 11 lapkričio at 21:51
   Permalink

   apačios dabar viršuj

   Reply
   • 2018 12 lapkričio at 16:26
    Permalink

    Jei pasikeitė sexo poza, tai dar nereiškia, kad antibiotikas ir radziwilas atsidūrė apačioje.

    Reply
    • 2018 12 lapkričio at 17:30
     Permalink

     Kas kietas ir apacioj budams tvarką padaro

     Reply
 • 2018 9 lapkričio at 10:54
  Permalink

  geriau apsidomėkit kodėl bus kaišiadorių aštuometėj straikas

  Reply
  • 2018 9 lapkričio at 10:55
   Permalink

   juk ten nevaldo konserviniai

   Reply
   • 2018 9 lapkričio at 11:01
    Permalink

    kažkaip pedagogai ruošaisi kirsti lyberalų vadovaujamiems uabams

    Reply
 • 2018 6 lapkričio at 15:36
  Permalink

  Džiugu, kad STT pradėjo dirbti savivaldose Lietuvoje. Raseiniu istorija jau baigė narplioti, jau matomi rezultatai. Dabar Kaišiadorių savivaldos projektams atejo eilė. Tuoj išgirsim ir apie Paparčių projektą ant Lietuvos.

  Reply
 • 2018 6 lapkričio at 12:59
  Permalink

  Labai daug zinantis papartiski.maziau kisk nosi i nesavo darza.nes gali tekt greit kraustytis arciau neries.

  Reply
  • 2018 6 lapkričio at 15:06
   Permalink

   Kad aš ir ne vietinis, iš kito Lietuvos kampo, ale mano savų čia gyvena. kas naujo šičia, man rūpi, jau neištveriu ir aš neįsikišęs tokius dalykus skaitydamas. politiką taip dabar šone palikim, kam reik, išsispręs. na ar jūs nemokat kaip žmonės vietoj gyvendami, ką reikia susirinkus pasikalbėt ar pasiūlyt, galgi ir pasiginčyt kitą kartą, išspręst kartu, ale kaimyniškai, o ne viešai kaip svetimi ant kaimyno spjaudyt?
   gėda, sakau, mieli žmonės, neterškit savo krašto vardo. ar negi jūs galvojat, kad su kaimynais susipjovę savo vaikus čia išlaikysit – maus jie iš čia kuo toliau, jei nebus nei kaimynystės, nei draugystės. o jug geri žmonės čia gyvenat, aplink Paparčius, šitiek gražaus girdžiu visko vykstant. tai ar čia koks pavydas kiša koją, ar kas, nesuprantu, gi tegu dirba žmonės. kas tuos tvenkinius ar ką valo, na ir gerai, kas šventes ruošia, tegu ruošia, gi visko žmogui reikia. kad tik dirba kas. aš girdžiu, kad ir jūs, tie rašytojai, gerą bruožą turit – jum svarbu, rūpi. Rūpi – gi imkit ir nueikit – pas katruos nesvarbu – ar pas tuos, ar pas tuos, bet tik ne su tyčiojimaisis žinoma.dar va – sakykit, mano viena širdis dvi rankos, galiu tuo tuo padėt. tai šitaip nuo seno lietuviai gi gyveno, ir viskuo dalinosi, ir dirbdavo sunkiai, ale ir švęsdavo smagiai.
   Nespjaudykit tų ugnų, palaikyt reik, kad tik daro kas ką, pasidžiaugt. ar jau tik nesuprantat – kad ir dėl jūsų jug čia daro. ar žinot, pasidomit, kiek Lietuvoj kampelių, kur taip tuščia, nėr jokių ten aktyvių žmonių. nėr nė kur suaugusiam, nė tam vaikui kur nueit. gi labai gerai, kad yr ir tie šokiai, ir tos šventės, jau ir taip vyrai keturiasdešimtiniai krinta kaip lapai persidirbę, reik žmogui sustot, pailsėt, pasibūt.
   o jūs katrie tuos gerus darbus dirbat, tai ir dirbkit,paraginkit ir kitus, ir draugaukit, visi savi jug esat. ir neimkit jūs į dūšią, tie, katrie čia gražumą kuriat, aš jum pasakysiu. „ką girtas išvems, tai nė kiaulė nesuės“ – sako mūsų sena patarlė gera. o piktas žmogus taigi aršiau girto – neišein jam savo protu vadovautis. ką padarysi, vis atsipeikės kada. kai ateis bloga diena, tai ir to paties apterlioto negražiai kaimyno prireikės. tai geriau jau gražumu visada, protingiau, kad nereiktų paskui akių degyt. ir patiem bus smagiau, jug tikrai, ar popieriaus, skarbonkių ar žodžių piktų, koks skirtumas, visviena šiukšlės. o to gražumo kožnas savo dūšioj jug tikrai turit. geriau jau to paieškokit. ir dėkui viens kitam pasakykit

   Reply
 • 2018 4 lapkričio at 17:04
  Permalink

  Gerb. mere, iki ko jūs nusileidote, kad jau nesugebate vykdyti jums pavestų funkcijų. Interesų konfliktai , kylantys dėl vienokių ar kitokių rengiamų projektų savivaldybėje turi būti eliminuoti iš kasdieninės darbo praktikos. Prieš teikiant bet kokį projektą jūsų pareiga yra iš anksto numatyti galinčias iškilti problemas su konkretaus klausimo priėmimu. Ypač tai svarbu, jei tai susiję su aukščiausiais savivaldybės tarnautojais. Ėjimas lengviausiu keliu, ignoruojant teisės aktuose nustatytas klausimų priėmimo ir įgyvendinimo tvarkas, yra nedovanotinas. Tuo labiau dabar, kai kiekvienas jūsų veiksmas yra analizuojamas per padidinamąjį stiklą.
  Aišku , tai gali būti jums nesvarbu, jei jūsų yra tokios vertybės ir jos nesikerta su jūsų partijos deklaruojamomis vertybėmis.

  Reply
  • 2018 4 lapkričio at 20:39
   Permalink

   Ar jūs suprantate, kad čia fake news? čia apšmeižti žmonės, kurie net nedarė tų nuodėmių, kurios jiems bandomos prikabinti.. Čia ne žiniasklaida, o purvasklaida tokie straipsniai ir tokie portalai.

   Reply
  • 2018 4 lapkričio at 20:55
   Permalink

   Keista, kad daug kas mano, jog sprendimą prisidėti prie Paparčių vienos iš dviejų bendruomenių paruošto projekto įgyvendinimo lėmė asmeniškai meras. Tai eilinis standartinis sprendimas, padedantis bendruomenėms įgyvendinti ruošiamus projektus, sprendžiančius visų gyventojų klausimus, net ir tų, kurie priklauso kitai bendruomenei. Ypač svarbu, kad tie projekto pinigai būtų naudojami skaidriai ir būtų naudingi visiems Paparčių gyventojams. Už prisidėjimą (!) prie projekto balsavo dauguma tarybos narių, tame tarpe ir naujos daugumos atstovai, todėl kaltinti merą ar konservatorius už atliekamus gerus darbus-kvaila ir neatsakinga. Jei finansavimas iš VVG projektams skirtų lėšų bus skirtas ,,Viltijos“ bendruomenės parengtam projektui dėl kultūros objekto priežiūros bus skirtas, tai kita bendruomenė turės galimybę per padidinamąjį stiklą analizuoti finansų panaudojimo skaidrumą.

   Reply
 • 2018 4 lapkričio at 14:03
  Permalink

  Ką galiu padaryti aš, tu to negali, ką gali tu-aš to negaliu, bet kartu mes galime padaryti kažką labai gražaus…“Viltija“ daro vienus projektus, Paparčių krašto bendruomenė užsiima kita veikla, bet viskas daroma dėl Paparčių. Tai kam dabar pyktis ir vieni ant kitų pamazgas pilti? Dabar kaime vieni į kitus įtariai žiūrės. Kam to reikia?!.Klausimas straipsnio autoriui:“Ar , norėdamas „įkasti“ Žaslių seniūnui, tikėjotės, kad dabar papartiškiai pradės įtariai vienas į kitą žiūrėti ir vienas kito nuodėmes skaičiuoti, bei apkalbinėti?“

  Reply
 • 2018 3 lapkričio at 23:25
  Permalink

  Bandau palyginti buvusį ir esamą rajono merus, tai yra R.Urmiliavičių ir V.Tomkų. Būnant meru R.Urmiliavičiui o man aktyviam profsąjungiečiui, turiu kuo pasidžiaugti, kad buvo puikiai vykdomas socialinis dialogas, surengtas ne vienas seminaras darbo teisės klausimais. Deja tam socialiniam dialogui buvo kaišomi pagaliai kažkokių, į amžinąjį poilsį besiruošiančių diedukų, kurie save pristatė kaip socialdemokratai, nors man tada jie labiau priminė socialdemonus. Na bet tada, būnant meru R.Urmiliavičiui, tikrai vyko gana geras socialinis dialogas, buvo paisoma profsąjungų nuomonės, ko negaliu pasakyti apie esamą rajono valdžią ir merą V.Tomkų. Manau, kad nei meras V.Tomkus, nei politinian saulėlydin traukianti ta pati socialdemokratų,man primenanti socialdemonus, tik su konservatorių priemaišom, valdžia, manau, nevykdo visiškai socialinio dialogo ir, manau, jaučiasi rajono monarchai. Gal aš ir klystu, bet kai paskaitau, kad rajono valdžia milžiniškas europinių pinigų tratina by… žino kam, tai naivu tikėtis, kad gali kilti algos švietimo, kultūros, socialiniams ar kitiems savivaldybės įmonių darbuotojams. Manau, kad lėšas, skirtas šių sričių darbuotojams, rajono valdžia ištratyja by… žino kam.

  Reply
  • 2018 4 lapkričio at 9:49
   Permalink

   p.Edvinai Girša, nepažįstu, bet girdėjau, jog esate geras radziwilos draugas, o jis, kaip žinia, nėra senas socialdemonas. Tai šio veikėjo dėka ir buvo sugriauta buvusi koalicija, nes nebuvo tenkinami jo asmeniniai norai. Matosi, jog pats sergate patologiška neapykantos liga konservatoriams, arba nesiorentuojate situacijoje. Primenu pačiam, jog europos sąjunga pinigų darbo užmokesčiui nedalina. Tam, kad gauti ES lėšų reikia dalyvauti tam tikrose programose ir rašyti projektus, o ten yra nustatytos tam tikros sąlygos, kurių turi laikytis visos šalys. Todėl pačiam siūlyčiau ne by–o klausti apie ES lėšų racionalų naudojimą, o aktyviai dalyvauti bendruomeninėje ar visuomeninėje veikloje, bei pasidomėti ES lėšų naudojimo tvarka.

   Reply
 • 2018 3 lapkričio at 18:33
  Permalink

  Su p. D. Kmelnicku noriu geriu, noriu dainuoju, tik nuo p. Audrones skundu niekaip neissivaduoju 🙂
  Nuo mazu dienu esam pazistami su Dariu,darbstus zmogus, galiu pasakyt Zodzio zmogus ,valdantis versla ir nemaza sukures uki, daug dirba zemes,padeda sunus, sukures darbo vietas ir kitiems vietos gyventojams.
  Todel tik pavyduoliai ir tinginiai gali mineti Dariu blogu zodziu. Dariaus deka ir prie baznycios ir baznycioje tvarka.
  Nebukit pavydus geriau daugiau dirbkit 🙂

  Reply
  • 2018 3 lapkričio at 20:40
   Permalink

   Pletkininkas pijokas apgavikas pavyduolis intrigantas tas Darius tik liezuviu malt moka

   Reply
  • 2018 3 lapkričio at 22:32
   Permalink

   Jau kad tvarka, tai tvarka bažnyčioj. Pirmas butelį ant šventoriaus išsitraukia, net nesidairo, kad vaikų aplink yra. Beje, vargonus ir tuos tvarkė ir restauravo „Viltija“ parašius projektą, nes mat iš zakristijono surenkamų aukų vis neatlikdavo.. 😀
   O sūnus irgi pagalbininkas didelis. Be teisių su traktoriais nuo keliolikos metų važinėja? O kaip darbininkai nelegalūs? O mokesčių mokėjimas už laidojimo sales, o kaip sąskaitų išrašymas? Taip kad tikrai labai jau šaunus, toks tikras sovietmečio kūrinys… 🙁

   Reply
 • 2018 2 lapkričio at 23:10
  Permalink

  Kada Zelvys is savivaldybes bus isvestas su antrankiais?

  Reply
 • 2018 2 lapkričio at 20:58
  Permalink

  Kur Mindaugas ir Daiva Nasevičiai, ten visur „primalta šūdo“ 😀

  Reply
 • 2018 2 lapkričio at 20:44
  Permalink

  Dar vienas faktas koks apsukrus žulikėlis Žaslių seniūnas M.Nasevičius ir jo žmona davatka Daiva. Gerai pinigus plauti kai dar ir meras savas žulikas.

  Reply
 • 2018 2 lapkričio at 20:30
  Permalink

  Nu, nu, ta pati bendruomene,, Viltyje“ gerai cia ir tvenkini isvale pries kelis metus vidury kaimo, kad net 6800 e kainavo.
  Kiek pamenu net laikrastyje rase ,,Kaisiadoriu aidai“ ir tvenkinukas tik 20 a, pigiau butu buve kita salia iskasti.
  Rezultate:
  Jokios naudos galit visi pasiziuret ateje, zoles kaip augo, taip ir auga, ta pati dumbla patepliojo ant krantu, lietui palijus vel viskas suplauke i tvenkini.
  Apzvalgos taka ,,grazu“ padare parke,pjuvenu pripyle, suoliukai, tiesiog grazu ta ,, Viltyje“ su ta pirmininke sviesulys Paparciu. Tikriausiai parke dar ir siandien nupjauti medziai guli?, tiesiog grazu
  Finansavimas buvo skirtas vel del 3 tvenkiniu valymo salia mokyklos, nors tvenkiniai tik yra 2, ???, gal trecias pas pirmininke kieme? Terminas projekto jau pasibaiges, bet darbai dar net nepradeti, tiesiog grazu
  Liaudiskai, Papartietiskai sakant – S U K A per akis

  Reply
 • 2018 2 lapkričio at 20:21
  Permalink

  Kiek žinau tai Žasliuose yra moterų vienuolynas. Manau, kad ten rajono konservai su vietinio itin prastos reaputacijos verslininku, turinčiu ryšių kalėjimuose ir teisėsaugoje, Radvilu galimai gali įsteigti pogrindinį viešnamį ir narkotikų fabrikėlį.

  Reply
 • 2018 2 lapkričio at 20:05
  Permalink

  Kokie „sąžiningi“ Kaišiadorių konservatoriai. Akivaizdu, kad jie pardavė sielas velniui. Tik ar tas velnias ne Kaišiadorių gale pramogų ir konferencijų centre „Pas Atjautą“ tūno?

  Reply
 • 2018 2 lapkričio at 19:47
  Permalink

  Sklinda kalbos, kad Žaslių vienuolyne, kaip ir Žiežmarių sinagogoje vietinis verslinykas Radvila žada steigti laidojimo namus ir krematoriumą, net palaikų deginimo krosnis jau užsakyta per darbo biržos subsidijas. Na o V.Tomkus, atsidėkodamas A.Radvilai už paramą mero rinkimuose, „kloja pamatus“ iš valdiškų pinigų privačiam verslui.

  Reply
 • 2018 2 lapkričio at 19:43
  Permalink

  Paparčių vienuolynas, kaip ir Žiežmarių sinagoga, merui V.Tomkui ir konservatoriams yra tik produktyvi pinigų plovimo mašina.

  Reply
 • 2018 2 lapkričio at 10:00
  Permalink

  Kiek mums zinoma, tai sitie projektai perduoti strukturoms, kurios tikrai patikrins. Tad laukiam tesinio…

  Reply
  • 2018 2 lapkričio at 14:45
   Permalink

   Nejuokink, kokioms struktūroms? Ar bent žinai, ką reiškia žodis struktūra? Tikrai lauksim tęsinio, nes kol kas panašu, kad Paparčių krašto bendruomenė nieko doro nepajėgia padaryti apart purvo pylimo ant žmonių, kurie dirba dėl savo krašto.

   Reply
  • 2018 2 lapkričio at 17:10
   Permalink

   Aš, kaip tovariščius-draugui, kaip milicininkas-milicininkui, pareiškiu baikit gąsdinti slibiniškais pareiškimais, o tai ištrauksim tokius dalykus, kad blogai nepasirody

   Reply
 • 2018 2 lapkričio at 0:30
  Permalink

  daba asiulistu valdzia — jie padaris tvarka

  Reply
 • 2018 1 lapkričio at 20:28
  Permalink

  Foto jau pakeitėte. Ačiū. Bet parašykit kokį projektą parengė Paparčių krašto veiklos grupė ir ar kreipėsi del finansavimo ir kodėl jo negavo?

  Reply
  • 2018 2 lapkričio at 0:01
   Permalink

   Paparčių krašto bendruomenė jokio projekto neparengė ir neteikė. Todėl ir finansavimo jokio nėra. Jie nelabai įsivaizduoja kaip tuos projektus rašyti, nes kol kas nėra nė vieno parengę. Užtat ir galvoja, kad kažkas pinigus dalina vien todėl, kad įkuri bendruomenę.

   Reply
   • 2018 4 lapkričio at 14:15
    Permalink

    O aš noriu pasidžiaugti, kad tokia jauna Paparčių krašto bendruomenė (tik antrus metus gyvuojanti) daug padarė ir daro, nepaisant, kad pavyduoliams arba tiems, kurie labai jau nori projektinių pinigėlių, garas rūgsta. Juk pirmininkė, bendruomenės nariai ir visi, kurie nori, kad Paparčių krašte gyventi būtų gera, neskaičiuodami savo sugaišto laiko organizuoja šventes ir, noriu pabrėžti, ne už europinius pinigus. Jiems niekas tų EUR neatneša ant lėkštutės. Kitą vertus, projektinių pinigų šaltinis išseks ir ką, mes nustosime kurti aplinką, kuriuoje gyvename? Kiek kiekvienas iš mūsų prisidedam prie jos puoselėjimo? Juk tai reikalauja tęstinio ir pastovaus mūsų indėlio. Ar Paparčių kraštas vertas tų pinigų? Ne vienes asmuo, o bendruomenė? Ar mes tik sugebam daužyti pašto langus, drabstytis purvais ir skųstis, kad mūsų vaikų nieks nemokina? Juk tik mes, tėvai, esam atsakingi už vaiko motyvavimą mokytis. Ir visai nesvarbu kaip ta vieta, kur mokinasi atžalos, vadinasi (ar mokykla, ar MDC). Prisiminkime senolių išmintį :“Nemoki švęsti-nemoki dirbti“.O ko mes norim, papartiškiai?

    Reply
 • 2018 1 lapkričio at 12:42
  Permalink

  Vieni giria šią idėją, kiti stumia ant jos. Bet jei ponai Nasevičiai norėjo prasukti projektus, tereikėjo eiti kalbėtis, viešinti šį dalyką ir viskas. Nes pats daromas darbas, pats iš savęs, nėra destrukcinis. Tačiau jie pasirinko slapukavimą. Vyras teikia, žmona balsuoja, o sesuo vykdo. Nu pizdiec, kaip chamiška. Kur mes atsidūrėm? Ir dar Nasevičius komentaruose aiškinasi kaip koks idėjinis šviesuolis. Velnio vaikas su kryželiu.

  Reply
 • 2018 1 lapkričio at 11:02
  Permalink

  Jeigu kalbama apie projektus, tai paanalizuokit plačiau. Pvz apie Vietos bendruomenių projektus ir aferas. Paparčių krašto bendruomenė net nesugeba patys parašyti projekto, nes per kvaili susirinkę. Jiems VBT projektą rašė Dainavos seniūnaitė, kuri, kaip netikėta, dirba ir Paparčių mokykloj. Tarp projekto vertintojų buvo ta pati Dainavos seniūnaitė ir, kaip netikėta, Paparčių krašto bendruomenės narys Paparčių seniūnaitis. Kuris beje, prieš vertinimą oficialiai pareiškė, kad Viltija galial nė nerašyti, nes jis vertins blogai. Ir nesvarbu, kad vertinimas buvo atliekamas pažeidžiant procedūras, nesilaikant tvarkos, bet jie savo pasiėmė. Taip, tie kolūkio metodai niekur nedingo. Ekskursijos metu autobuse čerkelę padarė ir sugalgojo, kad pinigai tai geri, reikia imt. Ir štai, kai Viltija, įdėjus daug nuoseklaus darbo, pastangų gauna galimybę toliau grąžinti Paparčius anie susinervina, nes ant tiek kvaili, kad galvoja, jog visi projektai taip daromi kaip vbt.

  Reply
  • 2018 1 lapkričio at 11:08
   Permalink

   Kaugoniu seniunaite o ne Dainavos

   Reply
   • 2018 1 lapkričio at 11:56
    Permalink

    Atsiprašau, ta beprotiška gyvenimo skuba, kaip liberalai sako. Galvojau apie tris seniūnaičius, vertinusius tą projektą. Galėtų Dainavos seniūnaitė tuomet paviešinti kas ir kaip ten buvo vertinama.

    Reply
 • 2018 1 lapkričio at 10:42
  Permalink

  Šaunu, kad Kaišiadoryse dar yra žmonių, kurie gali pasakyti tiesa į akis. Kur pažvelgsi – vien korupciniai ryšiai aplinkui. Sodinti už grotų valdininkus reikia. Aš net nenoriu leisti savo dukros į mokyklą, kur dirba Daiva. Pasigydyt jai reikia.

  Reply
  • 2018 1 lapkričio at 11:03
   Permalink

   Leiskit į paparčius, čia tai tikrai be korupcinių ryšių. Skaityt ir rašyt gal ir neišmoks ta jūsų dukra, bet ar tai jums rūpi. Vien pagal komentarą matyti, kad kvailumas jums nesvetimas.

   Reply
 • 2018 1 lapkričio at 10:22
  Permalink

  Geriau pasidomėkit paparčių mokyklos direktore ir jos aferomis. Paparčių krašto bendruomenės pirmininkę įdarbino į mokyklą, neformalaus ugdymo krepšelius panaudoja sau užrašydama vaikus į fiktyvius būrelius, vaikai net nežino kad jie kažką lanko. Su švietimo skyriaus vadove sutarus kad neleistų vaikųvl į kitas mokyklas eiti, atseit negalima. O kas savo teisių nežino ir šoks pagal jps dūdelę. Zakristijono sūnaus praleistas pamokas patsisindavo, nors jis ne mokykloj, o už traktoriaus vairo tuo metu būdavo. Mokyklos lygis tragiškas, tik keletos mokytojų dėka vaikai dar kažko išmoksta. Labai jau nori savo kėdę išsaugot tai ir daro visokias nesamones. Nusi*ikt jai ant Paparčių, todėl ir koša pagalius į ratus, kai pati prastai atrodo, tai nori, kad ir kiti nieko nedarytų.

  Reply
  • 2018 2 lapkričio at 0:37
   Permalink

   asiulistai pasidomes

   Reply
 • 2018 1 lapkričio at 9:08
  Permalink

  Esu papartiškė ir tikrai negirdėjau , kad Nasevičius vadovautų Paparčiams. Manau, kad tie, kurie rašo projektus, tai žino, kad juos reikia sugalvoti ir parašyti, daug laiko tam skirti, niekas projektų „nepatiki“, neatneša ant lėkštutės.

  Reply
 • 2018 1 lapkričio at 0:17
  Permalink

  Tuos, kurie pateike si projekta,reikia teisti tai aiski korupcija gyventojai paparciuose turi viska zinoti

  Reply
  • 2018 1 lapkričio at 10:09
   Permalink

   Turbūt iš krašto bendruomenės būsi, iš ryto niekas neįpylė, tai nesupranti pats ką rašai?

   Reply
  • 2018 1 lapkričio at 14:21
   Permalink

   Patikėkit, mes viską žinome. Tiek pamazgų Paparčių krašto bendruomenės šutvė pripylus, tiek apkalbų priskleidus. Čia tik kvaileliai tokiu melagingu straispniu gali patikėti.

   Reply
 • 2018 31 spalio at 21:53
  Permalink

  Labai gerai galima atskirti, kas yra kas. Kuriems rūpi Paparčiai, tie priklauso Viltijai, kuriems rūpi baliai, tie eina į paparčių krašto bendruomenę. Visiems aišku, kad paparčių krašo bendruomenė įkurta tik tam, kad mokykla nebūtų uždaryta, o galėtų persivadinti į daugiafunkcį centrą. Užtat kraštiečiams leidžia mokyklos salėj pagert ir pavemt, o jie turi savo atkarksėt. Kraštiečių bendruomenės pirmininkė fiktyviai įdarbinta daugiafunkciame centre, galėtų žurnalistai šituo pasidomėt. Ir zakrisristijonu, kuris irgi mėgėjas pagert, ne kartą šventoriuj pirmas brendžio butelį traukė, šokiuose padalyvaut. Labai anas vargšelis valdžios trokšta, bet kad nesigauna.. seniūnaitis jis yra, nors faktiškai nieko nedaro, o jo darbus dirba Viltijos pirmininkė. Ji turėtų ir seniūnaitė būti.

  Reply
  • 2018 31 spalio at 23:04
   Permalink

   perskaiciau .nepanasu, kad apie uzkietejusia nusikaltele butu kalbama

   Reply
  • 2018 2 lapkričio at 19:38
   Permalink

   Mindaugai, ar verta skaityti atspindžius, kurie rašo propagandą ir liaupses valdžiai? Ar tik ne už tai karts nuo karto Atspindžius lanko tarbaklynis iš Siesikų Bradauskas? Ir kokiu tikslu Radvila Šimkūnienę po miškus vežioja?

   Reply
 • 2018 31 spalio at 21:05
  Permalink

  Paruosti projekta reikia smegenu ir supratimo turėti, kuo, deja negali pasigirti nei vienas krasto bendruomenes narys. Jie jau kurdamiesi visus informavo kad ju tikslas vien tik baliuskos. Nei vienas net savo nuomones neturi ir bet kokiu klausimu lekia konsultuotis pas savo atamane. O Audrones deka jau ne vienas projektas įgyvendintas, Paparčiai vis gražėja. O Naseviciaus tai visai neteko Paparčiuose matyt.

  Reply
 • 2018 31 spalio at 20:29
  Permalink

  Tik debilai gali nesuvokti to, kaip veikia asociacijos, kurios sugeba paruošti ir pateikti projektą, ta ir gauna finansavimą. Paparčių krašto bendruomenė apart pagėrimų mokyklos salėj nelabai ką pajėgia padaryti, tai va pyksta ir ieško kvailių, kurie patikėtų, kad jiems kažkas turėjo ant lėkštutės padėti parašytą ir parengtą projektą. Dirbt dvasios ubagėliai reikia, dirbt…

  Reply
 • 2018 31 spalio at 18:10
  Permalink

  Oplia… Jei jau mero simpatikai čia komentarus rašinėja, tai reišk, kad tikrai rimtas reikalas, yra dėl ko jiems nerimauti. 😀

  Reply
 • 2018 31 spalio at 16:06
  Permalink

  Nu durnių durniai tie nevykėliai rašinėtojai. Akivaizdi fakenews. Foto visai ne to objekto. Ta bendrija, kuri parašė, ta ir pretenduoja į lėšas. Tie, kurie miega ir laukia, kad kas nors jiems atneš pinigų neruoštiems projektams įgyvendinti-arba lochai, arba morozai.

  Reply
  • 2018 2 lapkričio at 6:02
   Permalink

   Norejo fucknews – gavosi fakenews

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *