Politikai formuoja viešąją nuomonę nusižengdami įstatymui?

Viešoji nuomonė – rimtas ginklas politiniuose ar bendruomenės ginčuose. Ne veltui, politikams taip svarbūs visokiausi reitingai, o viešųjų ryšių agentūrų burtininkai, ieškodami kelių į paprastų piliečių širdis, tampa vos ne svarbesniais žaidėjais, nei partijų lyderiai. Tai supranta net ir regionų politikai, kurie siekdami savų tikslų naudoja viešųjų ryšių agentūrų taktiką. Ir naudoja šią taktiką prasilenkdami su įstatymo nuostatomis.

Visi Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos mokytojai į savo elektroninio pašto dėžutes gavo šios progimnazijos Tėvų komiteto vardu pasirašytą laišką. Tiesa, jame nebuvo jokios dalykinės informacijos, reikalingos mokyklos bendruomenės darbui, o tik nuoroda į  2016 metais „Verslo žiniose“ publikuotą straipsnį, kurio pagrindinė mintis – šiuolaikiniai vadovai negali būti pernelyg griežti. Tad šį laisvalaikio skaitinį galima suprasti, kaip tiesioginę aliuziją į minėtos mokyklos direktorės asmenines savybes ir požiūrį į darbą. Šia nuoroda mokytojams formuojama nuomonė, kad tokie vadovai, kaip V. Giržado progimnazijos direktorė, kenkia bendram mokymo įstaigos mikroklimatui.

Visų šių rekomendacijų „vakaro skaitiniams“ kontekstas – jau neslepiamas Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos nusiteikimas V. Giržado progimnazijos direktorės atžvilgiu. Ši efektyviai dirbanti ir aiškia poziciją turinti mokymo įstaigos vadovė pastaruoju metu tapo neparanki rajono vadovams. Tad ieškant galimybių ją nušalinti pasitelkiamas ir progimnazijos Tėvų komitetas. Kokiu būdu? Schema ganėtinai paprasta – V. Giržado progimnazijos Tėvų komiteto pirmininko pareigas dabar laikinai eina Gediminas Janonis. Jis – ne tik tėvas, bet ir Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narys. Tad Tėvų komitetas jam – puikus įnagis formuoti vietos valdantiesiems palankią nuomonę supriešinant mokytojų bendruomenę. Pagal auksini principą „Skaldyk ir valdyk“. Taip išeitų, kad Kaišiadorių rajono savivaldybės narys Tėvų komitetą padarė viešosios nuomonės formavimo kontora. Ir tai prasilenkia ne tik  su elementaria etika, bet ir mūsų valstybės įstatymais.

LR Švietimo įstatymo 60 str. 4 dalyje teigiama: „Mokyklos tarybos nariu gali būti asmuo, turintis žinių ir gebėjimų, padedančių siekti švietimo įstaigos strateginių tikslų ir įgyvendinti švietimo įstaigos misiją. Mokyklos tarybos nariu negali būti tos pačios švietimo įstaigos vadovas, valstybės politikai, politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai.“. Taigi šiuo atveju Tarybos narys G. Janonis ne tik neturi moralinės teisės manipuliuoti pedagogų kolektyvo nuomone, bet ir pagal mūsų šalies įstatymus išvis negali būti laikinai einančiu Tėvų komiteto pirmininko pareigas. Beje, Tėvų komitete G. Janonis atsirado ne kaip laikinai einantis pareigas dabar, Tėvų komiteto sudėtyje, kaip sekretorius, jis dirba nuo pat šios savivaldybės tarybos kadencijos pradžios. Koks jo interesas? Viena iš prielaidų – G. Janonis galimai daro viską, kad savo žmonai išvalytų kelią į minėtos mokymo įstaigos vadovo postą. Tai jis akivaizdžiai pademonstravo ir savo agresyvia retorika Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdžiuose. Kodėl tokį akivaizdų pažeidimą toleruoja meras Vytenis Tomkus? Nejau dėl politinių machinacijų galima paminti net ir įstatymą?

11 thoughts on “Politikai formuoja viešąją nuomonę nusižengdami įstatymui?

 • Pingback:Pykstate? Tuomet mes žengiame teisinga kryptimi! – Kaišiadorių žinios

 • 2020 sausio 9 at 12:58
  Permalink

  Reikia “ padėkoti “ 6D kl. 18- ai tėvų, kurie G.Janonį renka metai iš metų. Gerai, kad nevisi tėvai jam pritaria. Bet mūsų tik mažytė mažuma. Skaldo mokyklos bendruomenę, skaldo klasės bendruomenę . Kišasi į mokytojų ir direktorės darbą, o kad taip dėl mūsų vaikų kovotų?! Mokyklos tarybos nariu negali būti valstybės politikai, tai nieks jo sutvarkyti negali? Kiek dar jis su savo Janone kels sumaištį mokyklos bendruomenėje? Gal ką nors dėl vaikų, išskyrus pusiau švedišką stalą Gedimino g. korpuse, nuveiktų?

  Reply
 • 2020 sausio 8 at 23:02
  Permalink

  Esu pati tėvų komiteto narė, atstovauju 4A klasę ir tikrai sunku dirbti su žmonėmis, kurie tik sumaištis kelia, turiu galvoje 2D GiedrĘ Genevičiūtę-Janonę ir 1C Raimondą Augustį.

  Reply
 • 2020 sausio 7 at 22:22
  Permalink

  O giržadinės mokytojai turi savo nuomonę? Kodėl jų nuomonės nesimato komentaruose? O gal tie mokytojai prisiplakę prie valdžios, neturi savo nuomonės ir nėra verti mokytojo vardo?

  Reply
  • 2020 sausio 7 at 22:24
   Permalink

   Domina Giržado mokyklos mokytojai? Geriausias pavizdys koks neturi būti mokytojas tai D.Nasevičienė ir G.Genevičiūtė -Janonė.

   Reply
 • 2020 sausio 7 at 22:13
  Permalink

  Konservatorius administracijos direktorius M.Nasevičius ir žalias gandragalvis valstietis tarybos narys G.Janonis iškasė karo kirvį, o tarp konservatorių ir valstiečių koalicijos pakibo Damoklo kardas.
  Kaip teigia istorija, tai visi karai kilo dėl moters, tad ir Kaišiadorys ne išimtis – kumščius ir visus kitus ginklus vienas prieš kitą nukreipė M.Nasevičius ir G.Janonis dėl to, kad jų bobikų šiknos užsėstų V.Giržado progimnazijos direktorės kėdę. Šiknos tai dvi, o kėdė tai viena, beje joje vis dar sėdi nuostabi, bet laikina, direktorė J.Morkūnaitė. Pradžioj tiek žali valstiečiai, tiek konservai draugiškai sutarė, kad gerai dirbanti J.Morkūnaitė nėra jiems finansiškai naudinga, tad draugiškai priėmė jos nuvertimo planą. Na o kada J.Morkūnaitės nuvertimo planas kaip ir patvirtintas, kilo pilietinis karas tarp dviejų apgailėtinų partijų ir dar labiau apgailėtinų šių partijų politikų M.Nasevičiaus ir G.Janonio. Kad sąžiningai dirbanti J.Morkūnaitė bus nuversta nuo pareigų mums abejonių nekyla, bet va smalsu kieno šikna užsės V.Giržado progimnazijos direktorės kėdę – riebi G.Genevičiūtės-Janonės, ar labai riebi davatkos D.Nasevičienės. Kadangi iš dviejų blogybių reiks rinktis vieną, tai Kaišiadorys Charlie linktų prie ne tiek riebios Giedrės vien todėl, kad Daivai reiktų užsakinėti naują gerokai didesnį krėslą, o tai papildomos išlaidos iš mokesčių mokėtojų pinigų. Nasevičiaus Daivute, nepyk, mes prieš tave nieko prieš neturim, bet, taupydami mokesčių mokėtojų pinigus, palaikome gerokai mažesnę Giedrės šikną.

  Reply
 • 2020 sausio 7 at 19:41
  Permalink

  J.Morkūnaitės kova už V.Giržado progimnazijos gerovę primena Don Kichoto kovą prieš vėjo malūnus. Laikiau J.Morkūnaitę protinga asmenybe. Negi ji nesupranta, kad rajono valdžia, spaudžiama M.Nasevičiaus, darys bet ką, kad direktore taptų D.Nasevičienė? Gal vertėtų J.Morkūnienei gražiuoju, be nervų gadinimo, užleisti direktorės vietą kad ir abejotinos reputacijos, bet už tai konservatorei ir administracijos direktoriaus žmonai? Juk šioje kovoje labai nelygios jėgos.

  Reply
 • 2020 sausio 7 at 19:34
  Permalink

  Mokytojai gavo el.laišką tėvų komiteto ar to pridurko karininko, kuris kažkokiu stebuklingu būdu atsiduria tėvų komitete?

  Reply
 • 2020 sausio 7 at 19:23
  Permalink

  Taip, V.Giržado progimnazijos direktorė net labai labai „griežta“, kad iš darbo vis dar neatleidžia tikybos mokytojos D.Nasevičienės už tai, kad pastaroji darbo metu ir naudodama mokyklos kompiuperinę įranga užsiima agitacija už konservatorius. Manau, kad V.Giržado progimnazijos direktorė yra per daug nuolaidi, kad D.Nasevičienė vis dar ten dirba.

  Reply
 • 2020 sausio 7 at 14:24
  Permalink

  Tai kad mokytojai neaišku ar palaiko direktorę. Arba bailiai paskutiniai. Nes jokios jokios pozicijos neišsako. Tad ir minko juos kaip plastiliną kokį.

  Greičiau čia kaimo bajeris. Kišam galvas į smėlį kaip stručiai. Tada mūsų nelis. Naivūs tie mūsų pedagogai 😀

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *