POLITIKAI SPJOVĖ RINKĖJAMS Į VEIDĄ?

Kaišiadorių politikai parodė savo požiūrį į bendražmogiškas vertybes. Tai lyg ir maža detalė, paprastas posėdis, tačiau jame buvo nusispjauta rinkėjui į veidą, o priedo dar ir gardžiai pasijuokta. Ir tai vyko ginant ne vienos ar kitos partijos menamas vertybes, o provincijos politikierių pseudoambicijas, kur pirmu punktu įrašyta tezė, kad jų rinkėjai – visiškai intelekto nesužaloti ir nieko nesuprantantys piliečiai.

Tokią išvadą galimą daryti po Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos posėdžio. Trumpai supažindinsime jus su viso šio skandalo priešistore. Pernai spalio 26-os dienos Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas projektas „Paparčių dominikonų vienuolyno statinių tvarkyba“. Projektas kažkodėl buvo patikėtas ne Paparčių krašto bendruomenei, o kaimų bendruomenei „Viltija“.  Kuo ši bendruome konkurencingesnė? O tik tuo, kad jai vadovauja bendruomenės pirmininkė Audronė Nėniškienė – tuometinio laikinojo administracijos direktoriaus Mindaugo Nasevičiaus sesuo. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdyje M. Nasevičius nenusišalino, balsavo ir jo žmona Daiva. Tad pagal „geriausias“ provincijos tradicijas čia neapseita be giminių ir artimųjų žaidimų.

Po tokių akibrokštų skundų gavo ir VTEK. Tad išnagrinėjusi situaciją Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija, pagal galiojančius LR įstatymus ir teisinę praktiką, buvo įpareigota atlikti tyrimą. VTEK pavedė Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos etikos komisijai „pagal įstatymo nuostatas įvertinti D. Nasevičienės ir M. Nasevičiaus elgesį, t. y. konkrečiai ir aiškiai konstatuoti, ar jie pažeidė (nepažeidė) įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkto bei 11 str. 1 ir 2 dalies nuostatas, spręsdami klausimus, susijusius su jiems artimu asmeniu.“.

Minėtas Kaišiadorių rajono savivaldybės Etikos komisijos posėdis įvyko šių metų sausio 3-ą dieną. Čia vietos politikai įjungė „neeilinį durnių“. K. Jakelis posėdyje pasiūlė pripažinti, kad D. Nasevičienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo. Na o komisija už tai prabalsavo! Etikos komisijos posėdyje dalyvavo 8-i nariai. „Už“ balsavo 5-i, „prieš“ – 1-as, o kukliai ar paprašyti susilaikė – 2-u etikos komisijos nariai. Įsivaizduokite, prieš prieštaringai vertinamo konservatoriaus K. Jakelio siūlymą išteisiti D. Nasevičienės ir jos giminės „nuodėmes“ balsavo tik iš savo biznio, o ne prekybos sąžine pinigus užsidirbantis verslininkas K. Moroza. Tuo tarpu priešingoje stovykloje sužibėjo tokie vietinės politikos korifėjai, kaip K. Jakelis, R. Kubiakas ir A. Anužis.

Dėl K. Jakelio viskas lyg ir aišku – jis aklai vykdo mero valią, jam pačiam nesvetima arogancija ir panieka rinkėjams. Paklusnumas jam buvo įskiepytas dar gūdžiu sovietmečiu, kai šis vyrukas tarnybų parėdymų buvo siunčiamas į komandiruotes Sirijoje. Įdomiausia čia yra kitų dviejų dabar jau nežinomos idėjinės pakraipos vietos politikų rolė. Štai Romualdas Kubiakas, mero patarėjas, oficialiai įvardijamas kaip buvęs (o sako, kad ten buvusių nebūna) KGB agentas. Šalia šio biografijos punkto nublanksta net anekdotai apie dešimtmečiai besitesusį šio politiko girtavimą. Kaip kažkada vykdęs tarnybų nurodymus, dabar R. Kubiakas dirba už pinigus, kurios jam numeta meras. Nes tarnystė aukštesniam hierarchijoje šiam vyrui jau įskiepyta. Neteiskime, jį jau nuteisė Aukščiausiasis. Bet kas aptemdė protą savivaldybės žemaičiui?

Tolimame Darbėnų valsčiuje gimęs Albinas Anužis į Kaišiadoris atkeliavo ne tik kaip sovietmečio laikų funkcionierius, bet kaip ir vietinės spaudos prievaizdas. Amžininkai kalba, kad jis kuravo ir vietinio rajoninio laikraščio turinį, ir kūrybingą jaunimą. Kad idėjiškai nepasiklystų. Net ir pasikeitus santvarkoms A. Anužis nekrito nuo pjedestalo it Leninas Lukiškių aikštėje – jis rado savo vietą ir prie naujos valdžios. Čia jam pravertė puikus protas, darbštumas ir analitinio proto duotybė. Bet panašu, kad poltinio munduro dėmės ir senas raugas politikoje veikia it pigūs opiatai gyvenime – jie nužudo net ir vaiskiausią protą. Tarybos ir etikos komiteto narys, garbaus amžiaus vyras, tėvas, senelis ir kažkada bendraminčių gerbtas žmogus vieną dieną pamina visus savo principus, pačią elementariausią logiką, ir suvaidina, kad neįžvelgia nieko blogo, kai šaudoma į kelio girnelę Padorumui ir Tikėjimui valdžia. Ir tai vyksta ne kokiuose nusmurgusiuose Vidurinės Azijos hašišo namuose, o Kaišiadorių savivaldybėje, su buvusio stratego palaiminimu.

Gerai, palikime politikų moralę jų pačių ir Dievo teismui atpirkimo dieną. Tačiau gyvendami dabar ir šią akimirką matome, kad šie žmonės net nežada trauktis, o bando vedžioti rinkėjus už nosies eidami į būsimus rinkimus kažkokių komitetų sudėtyje. Nejau kaišiadoriečiai vis dar linkę džiaugtis, kad kažkas jiems spjaudo į veidą ir atvirai iš jų tyčiojasi? Jiems patinka, kai situaciją bando valdyti sovietinių jėgos struktūrų žmonės? Tai it BDSM porno žaidimai, kur malonumas pasiekiamas naudojant botagą ir antrankius. Bet, mieli kaišiadoriečiai, ar šį žaidimą jūs žaidžiate savo noru?

 

26 thoughts on “POLITIKAI SPJOVĖ RINKĖJAMS Į VEIDĄ?

 • Pingback: Šeima ir politika pagal mafijos modelį – Kaišiadorių žinios

 • 2019 15 sausio at 12:55
  Permalink

  Pinigų dviem projektams numatyta – parašyti du projektai. Kame problema?

  Reply
 • 2019 14 sausio at 11:15
  Permalink

  gal jau kazkas paskaiciavo kiek is to isedes i kisenele „kaisiadoriu konservu amziaus nusikalteliai“ pagal asiuliniu metodika

  Reply
 • 2019 13 sausio at 23:06
  Permalink

  Kada pagaliau aferistas Zelvys bus isvestas su antrankiais?

  Reply
  • 2019 14 sausio at 11:12
   Permalink

   antrankiukus taupo didesnio kalibro asiuliniams

   Reply
 • 2019 12 sausio at 18:22
  Permalink

  Gerbiami verslininkai, užknisote. Jei norite rimto žaidimo, aš jį Jums galiu užsukti paprastuoju būdu. Darom? Jei finansavimas šiam projektui nuplauks, Paparčių koplyčią balinsit savo rankomis, ir kalkes gesinsit, ir šufelius pirksit už savo babkes. Netikit? Juokiatės, matau… Per anksti ! Pradžiai trumpa motyvacija, mažaraščiai. Laisvos šalies metų jau, bemaž, skaičiuojame tiek pat, kiek kentėjome ruso okupacijos. Su istorinės atminties, tapatybės trynimu ir naikinimu visko kas kerziniais čebatas nedvokia. Dabar, per trisdešimt metų, nerandame kelių eurų padoriai nudažyti to kas per stebuklą išliko. Esate absoliutūs kompleksuoti menkystos, nepaisant prisivogto turto ir skambių direktoriškų pareigų. Tai žiauriau laikina ir trapu, patikėkit. Žmonių gebėjimas atskirti tiesą bei padorumą, niekur nedingo. Dabar kišat koją tiems, kurie dar kažką daro ne sau, o mums visiems. Pakvėpuokit giliai, prie praverto lango šalto oro…

  Reply
 • 2019 11 sausio at 21:48
  Permalink

  Nesijauciu, kad man spjove sitie politikai, nes jauciu smarve, kuria kvepia buvusieji-esamieji

  Reply
  • 2019 14 sausio at 9:55
   Permalink

   Rinkėjau, tau konservatoriaus skreplys ant mordos yra tarsi medalis? 😀
   O kad konservai skleidžia smarvę ne tik Kaišiadoryse, bet ir visoje Lietuvoje žino vis.

   Reply
   • 2019 14 sausio at 10:13
    Permalink

    Spjaudymo čempione, naudok konservus, kuriems nesibaigęs vartojimo laikas. Gali vartoti dar nuo sovietinių laikų populiarius teftelius pomidorų padaže, kuriuos labai mėgsta TSKP-LKP-LDDP-LSDP veikėjai užgerdami brendžiu,o dėžutę nuo jo dovanoja liberastams, kad šie turėtų kur Eur už žulikystes laikyti. Sėkmės.

    Reply
    • 2019 14 sausio at 11:07
     Permalink

     čia aprašytas Kaišiadorių konservų amžiaus nusikaltimas

     Reply
 • 2019 10 sausio at 16:18
  Permalink

  Nesuprantu, kuo čia dėti Nasevičiai? Juk projekto, kurį paruošė A. Neniškienė lėšos ne jai asmeniškai atiteks, o bus restauruoti kultūros paveldo objektai Paparčių kaime. Jie nėra Audronės Neniškienės ar Nasevičių nuosavybė!!! O projektų niekas bendruomenėms nepatiki, neprimeta, neįperša, pačios bendruomenės nusprendžia kokį projektą jie nori, gali ruošti, teikti. Niekas niekam nieko neprimetinėja.

  Reply
  • 2019 11 sausio at 11:38
   Permalink

   VVG narį, į vietos veiklos grupes priimama nemaža dalis ir asocialių, neišsilavinusių žmonių, kurie net nenutuokia kokie yra įstatymai, kas yra vieši ir privatūs interesai ir t.t. Manau, kad ir jūs esate vienas iš mano paminėtų VVG narių. Na gal net asilui būtų lengviau įrodyt, kad M.ir D.Nasevičiai kaip politikai neturėjo kištis į savo giminaitės vadovaujamos bendruomenės projektus, jie turėjo nusišalinti. Likę politikai gal būt ir būtų patvirtinę tą projektą, bet M. ir D.Nasevičiai, pažeizdami įstatymus, tą projektą prastum. Suprantu, kad M. ir D.Nasevičiai yra konservatoriai, todėl jiems į įstatymus ir etiką nusispjaut. Juk šiedu net automobilius stato draudžiamose vietose ir dėl to nieko blogo nemato.

   Reply
 • 2019 10 sausio at 12:27
  Permalink

  Nu pizd-c. Per savo netrumpą gyvenimą visokių šūdinų nesąmonių teko matyti, bet tokių sumautų rašinėlių dar neskaiciau.Besmegenis autorius teigia, kad taryba patikėjo projektą ne tai bendruomenei. Tai gal kita benruomenė net projekto nebuvo parašiusi? Ne veltui sakoma: nori išlošt, tai bent bilietą nusipirk.Komentatorius (tas pats autorius) matosi puikiai įvaldęs KGB metodus ir valdomas iš to pačio srutų saugojimo centro, esančio vienos gatvės gale ir prižiūrimo etatinių KGB (FSB) darbuotojų.

  Reply
  • 2019 10 sausio at 14:13
   Permalink

   Petrai, tai gi tie KGB agentai R.Kubiakas, K.Jakelis ir A.Anužis ir išsuko Nasevičius nuo atsakomybės.

   Reply
   • 2019 10 sausio at 17:24
    Permalink

    Laima (netikiu, jog tu Laima) , iš kur tu ištraukei, kad tavo išvardyti veikėjai yra KGB agentai. Ne bent tau sakė Pačkauskas, kurį saugo etatiniai KGB-istai. Kokion atsakomybėn turėjo būti patrauktas Nasevičius ir už ką? Už prisidėjimą prie projekto balsavo tarybos dauguma, o ji dabar kitų rankose.Taryba balsuoja už visas prie bendruomenių projektų prisidėti reikalingas sumas.Taip tie projektai ir geriau vertinami ir sėkmingiau įgyvendinami.

    Reply
 • 2019 10 sausio at 11:19
  Permalink

  Bet gi yra gerai, kad rūpinamasi giminaičiais, savo rato žmonėmis, draugais, tad nenuostabu, kad ir konservatoriai rūpinasi tik savais, jiems kaip ir LSDP svarbiausia tik savas žmogus.

  Reply
  • 2019 14 sausio at 11:08
   Permalink

   savų asiulitų partiniai daugiausia turi. konservai juos krutina, tai pradeda negeras kavapas sklisti, kai kieno nors uzpakali pajudina

   Reply
 • 2019 10 sausio at 9:56
  Permalink

  Po galais, aš senas žmogus, visko mačiau, bet tik ne tokių cirkų. Man kartais pasidaro gėda, kad aš esu užkietėjęs dešinysis. Gėda dėl naglo mero. Gėda dėl konservatoriaus-išdaviko, kur Sirijoje patarėju dirbo. Jo lūpomis buvo išsakyta, kad davai dabar balsuojam, kad Nasevičiai čia ne prie ko. Gėda!

  Brolis teikia sesės projektą, o jo žmona balsuoja. Ir viskas čia gerai????!!!!!!! Kaišiadorių politikai, susiimkite. Padarykite bent vieną blaivų sprendimą – išvaikykite tą nevykusį teatrą, pavadintą Kaišiadorių rajono savivaldybės Etikos komisija. Tai KGB-istų lizdas, kuris jei nelaužo rankų rūsiuose, kaip kadaise, tai dabar žaloja protą ir tyčiojasi iš mūsų visų. Išvaikykite juos velniop!

  Reply
 • 2019 10 sausio at 9:21
  Permalink

  Smalsu kodėl tokių korupcinių atvejų nepastebi nei „Atspindžiai“, nei „Kaišiadorių aidai“, o gal specialiai tai nutyli?

  Reply
  • 2019 14 sausio at 11:11
   Permalink

   atspindziai perspausdino, o kaisiadoriuaidai turejo savigarbos ir nenusirasinejo nesamoniu

   Reply
 • 2019 10 sausio at 1:05
  Permalink

  O tai kodėl ta etikmat komisija svarstė tik davatką Daivą Nasevičienę, kodėl nesvarstė Mindaugo Nasevičiaus? Kiek žinau, tai Valstybinė Etikos Komisija įpareigojo svarstyti šių abiejų sutuoktinių sukčių etiką?

  Reply
 • 2019 10 sausio at 0:17
  Permalink

  Kas gali paneigti, kad rajoną valdo ne KGB?

  Reply
 • 2019 10 sausio at 0:04
  Permalink

  Nors ir pavėluotai, bet vis tiek rajono valdžia sveikina gyventojus su kiaulės metais. Kaip supratau, tai tiek konservai, tiek socdemai dėjo ant rajono gyventojų. Tai gal per rinkimus ir mes padėkime by… ant tų konservų ir socdemų?

  Reply
 • 2019 9 sausio at 23:49
  Permalink

  Bet kokie debilai į tą etikos komisiją išrinko KGB-istus K.Jakelį, R.Kubiaką ir A.Anužį? Juk etikos komisijoje gali būti ir nevyriausybinių organizacijų nariai. Manau, kad etikos komisijoje neturėtų būt nė vieno tarybos nario, tada ji dirbtų skaidriai.

  Reply
 • 2019 9 sausio at 23:44
  Permalink

  Rajono valdžia, kiaulės ar paršo metų proga, savo rinkėjams parodė kuilio kunkolus. Tikimės, kad rinkėjai, atsilygindami, balsuos už TS-LKD ir LSDP tik tuo atveju, jei iš kuilio kiaušinių išsiris viščiukai.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *