Pykstate? Tuomet mes žengiame teisinga kryptimi!

„Kaišiadorių žinių“ redakcija parengė viešą laišką, kuriuo kreipiasi palaikymo į kolegas iš „Lietuvos Žurnalistų Sąjungos“. Dėl siekio suvaržyti laisvą žodį ir kritikos galimybę. Mūsų kritika ir vieši svarstymai neįtinka viešam asmeniui, kuris šito fakto, panašu, nėra linkęs suprasti.

__________________________________________________________________________

Gerbiami kolegos, gerbiamas LŽS Pirmininke

„Kaišiadorių žinios“ yra piliečių žiniasklaidos puslapis, jis visuomet buvo orientuotas į pilietinę žiniasklaidą, problemų viešinimą. Ir niekuomet nebuvo priklausomas nuo finansinės vietos valdžios institucijų paramos ar užsakymų. Tad natūralu, kad nemažai daliai Kaišiadorių krašto oficialių asmenų esame baisiai neparankūs. Pasipiktinimo strėlių sulaukiame nuolatos, dabar vėl neįtikome vieno Kaišiadorių rajono politiko aplinkai. Kad drįstame apie jį kalbėti, dalintis prielaidomis ir modeliuoti situacijas. Kaišiadorių rajono savivaldybės Tarybos narys Gediminas Janonis teigia, kad „Kaišiadorių žinios“ šmeižia bei įžeidinėja jį patį ir jo šeimos narius. Pretekstas – mūsų tinklapyje publikuotas straipsnis „Politikai formuoja viešąją nuomonę nusižengdami įstatymui?“.

Darome prielaidą, kad G. Janonio aplinka, remiama vietos valdančiosios daugumos, ieško būdų daryti spaudimą mūsų leidiniui, bandydama tiesiogiai prisikasti prie autorių ir grūmodama teisinio susidorojimo galimybe – kreipėsi į teisėsaugos institucijas, kad būtų pradėtas patikrinimas dėl šmeižiančio ir įžeidinėjančio pobūdžio informacijos.

Tuo pačiu mūsų kritikos objektas esamoje situacijoje sąmoningai pamiršo, kad yra viešas asmuo.  EŽTT savo praktikoje pabrėždamas pamatinį Žiniasklaidos vaidmenį visuomenėje užtikrinti išskirtinę   saviraiškos laisvės apsaugą, yra nurodęs, kad Žiniasklaida atlieka gyvybiškai svarbų viešojo sarginio šuns (,,public watchdog’) vaidmenį. Ginčo atveju viešojo intereso klausimais prioritetas teiktinas saviraiškos laisvei (teisei skleisti informaciją) arba visuomenės teisei žinoti. Tuo tarpu vietos politikas tokiais veiksmais stengiasi tokią teisę apriboti.

Todėl kreipiamės pagalbos į LŽS prašydami palaikymo bei pagalbos atstovaujant pamatinius žodžio laisvės principus.

Su pagarba,

Romualdas Liutkus

„Kaišiadorių žinių“ redaktorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *