Redakcijos skiltis: misija, etika ir komentarai

Žiniasklaidos misija yra viena iš svarbiausių šiuolaikiniame pasaulyje, – sakė popiežius Pranciškus: – informuoti korektiškai, visiems pasiūlyti kiek įmanoma arčiau tiesos esančią faktų versiją, skiepyti vertybes ir ugdyti pilietiškos bendruomenės stuburą.

Na o regioninė žiniasklaida – tai tam tikra rišančioji vietos bendruomenės dalis. Regioninė žiniasklaida būdama arčiau visuomenės neša ir ypatingą atsakomybę: ji atsakinga už vietos valdžios kontrolę, bendruomenės problemų viešinimą, galimybę pasisakyti. Regioninė žiniasklaida tarsi atskiros aplinkos, savito regiono „sarginis šuo“, viešoji sfera, atsakinga už vietos bendruomenės interesų saugojimą. Tokią misiją savo darbe mato ir „Kaišiadorių žinios“. Ir veiklos Kaišiadoryse mes turime į valias, kadangi mūsų plunksnos, skirtingai nei kitų šiame krašte dirbančių mūsų kolegų, nėra supančiotos įsipareigojimais ar bendrais interesais su vietos politikais ar valdžios institucijomis. Mūsų leidiniais neprekiauja savivaldybės tarybos nario parduotuvių tinklas, mes negauname užsakomųjų straipsnių iš rajono savivaldybės. Tad esame laisvi ir neįtakojami jokių finansinių svertų. O kadangi Kaišiadorių rajono politiniame gyvenime matome daug nešvarių žaidimų, apie tai mes rašome ir plėtojame bendruomenės diskusiją. T.y., mes paprasčiausiai dirbame savo darbą – ne tik informuojame, bet ir atliekame vadinamojo „sarginio šuns“ funkciją. Laikydamiesi pilietiškos pozicijos, liesdami jautrias temas, tačiau nežengdami į etikos užribį.

Kadangi mes liečiame temas, kurių kiti privengia, natūralu, kad esame skaitomi ir laukiami – nuoširdžiai džiaugiamės matydami tūkstantines mūsų publikuojamų medžiagų peržiūras ir komentaruose įsisukančias audringas diskusijas. Tiesa, juos neretai gadina ir šaukštas deguto. Be konstruktyvių komentarų, mūsų skaitytojai neretai patalpina ir užgaulių, žmogaus orumą įžeidžiančių žinučių. Galima sakyti, kad tai laikmečio bėda – prie klaviatūros sėdinčiam žmogui anonimiškumas suteikia daug pagundų. Viena iš jų – vadovautis ne konstruktyvumu, o paprasčiausia pagieža. Štai neperseniausiai „Kaišiadorių žinios“ gavo prašymą pašalinti įžeidžius komentarus, kurie lietė mūsų straipsniuose aprašytų žmonių aplinką. Taip, mūsų aprašomi herojai dažniausiai tikrai būna toli gražu ne šventi, tačiau šiuo konkrečiu atveju mes keletą komentatorių replikų tikrai ištrynėme. Nes tokio pobūdžio žinutės mums įtaigos svorio neprideda. Mes visuomet sveikiname skaitytojų diskusijas, komentaruose išsakomas logines prielaidas, kritiką valdžiai. Tačiau tikrai nenorime juose matyti elementaraus įžeidinėjimo, prasilenkimo su elementariausia bendravimo etika. Kritika tikrai reikalinga. O diskusijose gimsta tiesa. Bet nepaskandinkime šio kelio purve. Todėl nors ir prisidengę interneto dovanojamu anonimiškumu, nepasiduokite pagundai – komentarą rašykite taip, kaip galėtumėte pasakyti ir žvelgdami žmogui į akis. Taip mūsų bendras darbas visos mūsų Kaišiadorių krašto bendruomenės labui bus konstruktyvesnis ir veiksmingesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *