Rinkimai per kaišiadorietišką prizmę

Po ilgos nakties, kai visa Lietuva laukė LR prezidento rinkimų rezultatų ir stebėjosi akivaizdžiai silpnu LVŽS kandidato S. Skvernelio pasirodymu net ir regionuose, galime į rezultatus pažvelgti ir per kaišiadorietišką prizmę – su savo skaitytojais pasidalinsime statistine informacija apie balsavimo tendencijas Kaišiadorių rajone.

Aktyvumas Kaišiadorių rajone siekė 53,8 proc. O tai kukliais 2,67 proc. mažiau, nei bendras šalies vidurkis. Prezidento rinkimų lyderis mūsų rajone buvo Gitanas Nausėda – jis surinko 32,06 proc. (4402 balsai). Ingrida Šimonytė, surinkusi 30,83 proc. balsų (4234 balsai), Kaišiadorių rajone lliko antra. Na o trečioje vietoje liko Saulius Skvernelis, už kurį balsavo tik 22,27 proc. (3058 balsai) Kaišiadorių rajono rinkėjų.

Tad bendros tendencijos čia lietuviškos, net truputėl artimesnės didiesiems miestams – valstiečių kandidatas pas mus liko trejeto gale. Ir tai net nekelia nuostabos. Įdėmiau vertinantys vietines politikos aktualijas matė, kad LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė Kaišiadoryse kažkodėl jau kurį laiką atstovavo ne valstiečių, o vietos konservatorių interesus. O jos pavaldinys ir buvęs kandidatas į merus Darius Vilimas tokių manipuliacijų dėka buvo eliminuotas iš žaidimo kaip potencialus rajono politinis lyderis. Tad natūralu, kad ruošiantis LR Prezidento rinkimams Kaišiadorių rajono valstiečių stovykloje dirbti dėl savo kandidato jau nebuvo kam.

11 thoughts on “Rinkimai per kaišiadorietišką prizmę

 • 2019 gegužės 14 at 12:02
  Permalink

  L.Matkevičienei nesiseka pagauti rojaus paukštės, todėl ir tenkinasi Kaišiadorių šlapia višta.

  Reply
 • 2019 gegužės 14 at 10:16
  Permalink

  Valstiečiai ir Laimutė mums žadėjo rojų, o dabar iš mėšlo neištraukiam kojų 🙁

  Reply
 • 2019 gegužės 14 at 9:45
  Permalink

  Kažkaip pasigedome džiaugsmo mero V.Tomkaus ir TS-LKD Kaišiadorių skyriaus FB anketose, kad jų mergaitė I.Šimonytė surinko daugiausiai balsų pirmame prezidento rinkimų ture. Beje, mergaitei I.Šimonytei 44 metai, tad tapti moterimi šansai mažėja su kiekviena diena 😀

  Reply
 • 2019 gegužės 14 at 9:27
  Permalink

  Saulius mūsų rajone surinko tik 22,27 proc. Ačiū Laimutei Matkevičienei už pasiaukojimą griaunant struktūrą iš vidaus. No pasaran, kaip šaukdavo kadais revoliucinėje Ispanijoje. Mūsų dar laukia deskvernelizacija, iškarbauskinimas ir nuveryginimas.

  Reply
 • 2019 gegužės 13 at 13:00
  Permalink

  Juk akivaizdžiai Karbauskio valdžia silpnėja ir VŽVS partijos pakasynos jau ne už kalnų, tai L. Matkevičienės su savais valstiečiais ir bėga iš tos partijos it žiurkės iš skęstančio laivo. O kur gi daugiau bėgt jei ne pas konservatorius, kurie priima net ir visas padugnės?

  Reply
 • 2019 gegužės 13 at 12:45
  Permalink

  Jeigu L. Matkevičienės ir D. Vilimas yra sąžiningi politikai, tai turėtų viešai prisipažinti kodėl ir už kie pasidavė V. Tomkui ir konservatoriams.

  Reply
 • 2019 gegužės 13 at 12:24
  Permalink

  S. Skvernelis būtų buvęs nuostabus prezidentas, bet va kad jo partijoje yra daug tokių kaip Matkevičienės parsidavėlių kitoms partijoms.

  Reply
 • 2019 gegužės 13 at 12:14
  Permalink

  Na o aš galvoju, kad tiek L. Matkevičienės, tiek D. Vilimas pasielgė gana protingai prezidento rinkimuose palaikydami Ingridą o ne mentą iš po skvernelio.

  Reply
 • 2019 gegužės 13 at 12:11
  Permalink

  Na o gal tiek L. Matkevičienės, tiek D. Vilimas bei likusieji žali valstiečiai suprato, kad jei bus prezidentė I. Šimonytė, tai mero V. Tomkaus ir konservatorių įtaką bus daug stipresnė rajone, na o taptų prezidentu S. Skvernelis ar G. Nausėda, tai trukdytų užsiimti savivalė rajone.

  Reply
 • 2019 gegužės 13 at 12:04
  Permalink

  Manęs nestebina L. Matkevičienės, kuri agitavo palaikyti Į. Šimonytę o ne S. Skvernelį, nes ji atsiduria tik ten, kur gali tikėtis tik sau asmeninės naudos. Juk ji yra perėjūnė per partijas – buvo socdemė, valstietė, dabar konservatorė. Kas ten žino kuo dar taps?

  Reply
 • 2019 gegužės 13 at 11:58
  Permalink

  Atsižvelgiant tiek į L. Matkevičienės veiksmus, tiek į LŽVS koaliciją su TS-LKD yra stebuklas kad aplamai S. Skvernelis gavo balsų Kaišiadorių raj.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *