Rinkimų technologijos: Vytenis perka dangų?

Vasario 23 d., šeštadienį, Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje, 10 val. Šv.Mišiose vyskupas Jonas Ivanauskas nuoširdžiai padėkojo merui V.Tomkui už paramą Kaišiadorių vyskupijai. Panašu, kad šv. Mišių metu buvo kalbama apie Kaišiadorių vyskupijoje  keičiamus langus. Tačiau šioje nuoširdžioje padėkoje buvo užkuoduotas ir rinkiminis palaikymas Kaišiadorių konservatoriams. O tai jau, gal ir ne bažnyčios, bet pilietinė nuodėmė.

Tragikomedijos pavadinimą „Kunigo naudą velniai gaudo“ nesunku pritaikyti artėjant savivaldos rinkimams, kurie Lietuvoje įvyks kovo 3 d. Tik dvasininkų luomą suvilioti bando ne velniai, o politikai. Vis dėlto kalbėti apie dvasininkų įsitraukimą į politiką, panašu, nepatogu visoms pusėms. Nors klaidų artėjant rinkimams išvengti nepavyksta.

Štai prieš kelias savaites vieno kandidato į Radviliškio rajono merus socialinio tinklo paskyroje sušmėžavo politinė reklama su Radviliškio parapijos klebono Tado Rudžio veidu – kunigas dėkojo kandidatui  už rūpestingumą tarnyboje. Tuomet Šiaulių vyskupijos kurija nurodė, kad klebonas pasielgė neapgalvotai. Tačiau kas gali paprotinti šventikus, kai neapgalvotai pasielgia pats vyskupas? Tuomet nedaug trūksta, kad vyskupas palaimintų konservatorius rinkiminėje kovoje? Kaip jis pakomentuotų esamą situaciją savo studentams? Bet juk pagal LR Konstituciją, bažnyčia yra atskirta nuo valstybės.

 

23 thoughts on “Rinkimų technologijos: Vytenis perka dangų?

 • 2019 27 vasario at 16:32
  Permalink

  Atėjo mesijas V.Tomkus gelbėti rajono nuo A.Radvilos, B.Bradausko ir liberalų, todėl ir garbina jį kunigai, dabar ateis kitas mesijas A.Radvila gelbėti rajoną nuo V.Tomkaus ir Lanzbergių.

  Reply
 • 2019 27 vasario at 14:26
  Permalink

  Ar žinote posakį, kad vienas gyvulys įleistas į bažnyčią gali net ir ant altoriaus užlipti?

  Reply
  • 2019 27 vasario at 15:37
   Permalink

   ar žinote filmą „xxx padaro visus“?
   Vytenis jau laimėjo, kad tokia ašarų srovė prasidėjo? Vyskupas, matai, pasveikino – didelė problema. Eliniam rinkėjui jis yra nulis – tik labai mažai žmonių jį atpažintų gatvėj. Va klebonas tai žmogus matomas, žinomas. Kažin kur dar tas vyskupas gyvena? Kaune ar ne Kaune?

   Reply
 • 2019 27 vasario at 14:24
  Permalink

  Įleisk kiaulę į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užlips, tas pats ir su politikais.

  Reply
  • 2019 27 vasario at 15:38
   Permalink

   Kiaulė ant altoriaus, o va kandidatai į merus tai dar neaišku ant ko.

   Reply
 • 2019 27 vasario at 14:12
  Permalink

  Prie bažnyčios išlaikymo ganėtinai daug yra prisidėjęs ir verslininkas A.Radvila, net gerokai daugiau nei meras V.Tomkus, bet kažkodėl kunigai nereklamuoja socialdemokratų ir nedėkoja A.Radvilai. Beje, V.Tomkus bažnyčią kukliai parėmė ne savais, bet valdiškais pinigais, o A.Radvila remia savais pinigais ir be kuklumo.

  Reply
  • 2019 12 kovo at 21:48
   Permalink

   Nes radvila su bobom duodas uz tai kunigai jo nemegsta.

   Reply
 • 2019 27 vasario at 10:59
  Permalink

  dėkojo tai dėkojo. 69 žmonės ten buvo ir už ką jie nori tą jie balsuos. Jei bažnyčia būtų tokia įtakinga, tai žmonės netipltų į bažnyčia o stovėtų lauke ir aikštėje ir klausytų mišių kiekvieną dieną. Rašinėlio autorius atodo niekada nebuvo bažnyčioj ir nepažįsta ten einančių žmonių, kad taip stresuoja dėl vyskupėlio padėkos. Nusiramink rašinėlio autoriau. Beje kieno vežimėly sėdi?

  Reply
  • 2019 27 vasario at 12:36
   Permalink

   Bažnyčia buvo ir yra įtakinga. Nuo pat kardinolo Bordžijos laikų. Tai gerai – ji viena iš mūsų atramų. Tik ta atrama negali būti politizuota. P.S. O sėdžiu aš supamame krėsle, bet ne neįgaliojo vežimėlyjė.

   Reply
   • 2019 27 vasario at 16:08
    Permalink

    bažnyčia net su savo kunigėliais nesusitvarko. o kiek jų ten tėra. Nulis jos įtaka. Tikintieji pradeda nuo 18 metų lytis ant lyties lipti, skiriasi, svetimauja, abortai, neaugina vaikų. Ką nuveikia bažnyčios autoritetas šioj srity

    Reply
 • 2019 27 vasario at 10:45
  Permalink

  Martynai, tau tikrai negerai kažkas. Žurnalistas raso ta ka girdejo,tai paaiskinti galetu tik vyskupo kanceliarijos atstovas o tu aiskini bet ka. Tai nesolidu. Klebonui per ispazinti gali pasakyti, bet ne komentaruose

  Reply
  • 2019 27 vasario at 11:02
   Permalink

   Viktore, tu manai rašinėlio autorius yra žurnalistas?

   Reply
 • 2019 27 vasario at 10:41
  Permalink

  Viskas čia tiksliai ir į vietą. Žodžiai Dėkui, Ačiū ir panašūs nežudo. Dėkingumas yra puiki emocija. Dėkingumą išreikšti gebantis žmogus yra vertas pagarbos. Ir ne tik Dievo namuose. Tikiu, kad ir vyskupas rajono valdžiai dėkojo kuo nuoširdžiausiai. Tik būdamas ne Lietuvos, o Vatikano jurisdikcijoje, jis pamiršo, kad šiomis savaitėmis net Dievo vietininkas gali tapti manipuliacijų objektu. Meras juo pasinaudojo. Tai maža detalė, bet ji parodo ganėtinai daug. Kad Vyteniui nėra nieko švento.

  Reply
 • 2019 27 vasario at 8:25
  Permalink

  Labai gaila, kad straipsnio autorius matosi į bažnyčią užeina tik prieš rinkimus (ko gero ruošiasi rinkimams :)), nes jeigu pastoviai eitų į bažnyčią, tai Vyskupo dėkojimus girdėtų ištisus metus. Vyskupas be dėkojimų nėra pasakęs nei vienos kalbos.
  Taip pat komentatorius Marijonas: iš jo komentaro galiu suprasti, kad bažnyčiose retas svečias. Aš galiu asmeniškai paliudyti, kad V.Tomkus, M.Adomėnas, M. ir D.Nasevičiai pastoviai, kiekvieną sekmadienį, švenčių dienomis ir kitomis progomis dalyvauja pamaldose.
  Tik aš vieno nesuprantu, kam tas priešrinkiminis melas: ar galvojama suklaidinti žmones, bet žmonės ne tokie kvaili.
  Aš gal būt ir palaikyčiau liberalus, bet po tokio juodo akyvaizdaus melo ir šmeižto tikrai pakeisiu nuomonę.

  Reply
  • 2019 27 vasario at 14:07
   Permalink

   Martynai, nieko keisto, kad V.Tomkus, M.Adomėnas, M. ir D.Nasevičiai dažni bažnyčių lankytojai, juk tiek nuodėmių pridaro, tad turi gauti išrišimą. Bet gal geriau rečiau lankytis bažnyčiose ir nedaryti nuodėmių?

   Reply
 • 2019 27 vasario at 7:55
  Permalink

  Absoliutus nusišnekėjimas straipsnyje. Priekabiavimas tiesiog. Katalikų Bažnyčia rinkimų kovose ir reklamose nedalyvauja. Kaip reaguotumėte į padėką, jei tai būtų Kalėdos?

  Reply
 • 2019 26 vasario at 14:30
  Permalink

  Tokie politikai kaip V.Tomkus, M.Adomėnas, M. ir D.Nasevičiai į bažnyčią eina tik prieš rinkimus dėl politinės reklamos. Negi kunigams tik tokie lankytojai bažnyčioje reikalingi, o ne tikrieji tikintys.

  Reply
  • 2019 27 vasario at 11:04
   Permalink

   tai rašinėlio autorius eina šnipinėt į bažnyčią? Įdomu, kas jį ten siuntė?

   Reply
  • 2019 27 vasario at 11:22
   Permalink

   Tomkus yra lietuvis. Paprasčiausiai jis vaikystėje leisdavo daug laiko Žiežmariuose ir dėl vaikystės prisiminimų nutarė sutvarkyt paveldą

   Reply
 • 2019 26 vasario at 12:24
  Permalink

  Kaip JAV D.Trumpui prezidento rinkimuose įtakojo rusijos troliai, taip V.Tomkui įtakoja vietiniai troliai.

  Reply
 • 2019 26 vasario at 11:49
  Permalink

  O tai V.Tomkus ne žydas, katalikas? Tai gi kišdamas valdiškus į Žiežmarių sinagogą į rabinus pretendavo, o apsipjaustymo darytis vyko net į Izraelį.

  Reply
  • 2019 27 vasario at 11:06
   Permalink

   Tomkus yra lietuvis. Paprasčiausiai jis vaikystėje leisdavo daug laiko Žiežmariuose ir dėl vaikystės prisiminimų nutarė sutvarkyt paveldą

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *