Romantiškas pasivaikščiojimas po kopas

Pirmadienį, vasario 11-ą dieną, Kaišiadorių kultūros centre vyko politikų ir verslo bendruomenės diskusija, kurią organizavo Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras. Dalyvauti renginyje buvo pakviesti Kaišiadorių rajono verslininkai, verslo įmonių vadovai, kandidatai į merus, tarybos narius, rajono politinių partijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, valstybinių, savivaldybės įstaigų bei įmonių vadovai. Šios diskusijos tikslas – aktyviai krašto verslo bendruomenei sudaryti galimybę pažinti politinės raidos tendencijas, politinėje arenoje esančių ir į šią erdvę ateinančių lyderių vizijas bei vertybes. Tiesa, ar susirinkusieji tai pamatė?

Panašu, kad šioje diskusijoje mosikuoti kardais (atskleisti savo tikrojo veido) dar niekas nepanoro. Renginį moderavo ir vedė iš Kaišiadorių kilęs žurnalistas Aurimas Perednis, „Žinių radijo“ laidų vedėjas, 16 metų vedantis tiesiogines aktualijų laidas ir nacionalinius politikų debatus. Prieš mūsų žemietį Aurimą norisi nukelti skrybėlę dėl jo subtilumo ir takto moderuojant pokalbį. Tiesa, aukšto lygio pilotažas tarpininkaujant priešingų stovyklų politikos žaidėjams turėjo ir kitą medalio pusę – išvengę griežtesnių klausimų esami ir naujieji provincialių politinių žaidimų kavaleristai turėjo galimybę tiesiog patogiai paskelbti savo lozungus. Kalbant literatūriškai, tai labiau panašėjo į organizuotą porelių pasivaikščiojimą po pajūrio kopas, kur prie poetiškų pokalbių pilstomas „Laurent Perrier Brut“, o ne į mosikavimą kardais prasidedant kavalerijos mūšiui. Tiesa, tai tikrai nėra blogai.

Pirmosios tokių diskusijų kregždės simbolizuoja demokratinės visuomenės tendencijas, kur partijų kandidatai į merus ar tarybos narius ne tik pompastiškai pristato savo programas, bet ir apgina, pagrindžia savo nuomone diskusijoje su vietos bendruomene. Pirmadienį Kaišiadorių kultūros centre buvo dar tik mandagus „apsišpilkiavimas“, tačiau jie jau supranta, kad dėl rinkėjų balsų jie turės kovoti ir viešose diskusijose. Nes to jau reikalauja bręstanti bendruomenė.

One thought on “Romantiškas pasivaikščiojimas po kopas

  • 2019 vasario 19 at 11:14
    Permalink

    Nereikia būti dideliu regiono politikos ekspertu, kad suprastum, jog V. Valentinavičius šiame kontekste kažkieno užsakymu užsiima destrukcine veikla. Praregėkite – jis skleidžia sumaištį vien tam, kad susilpnintų atsigavusį ir konstruktyviai dirbantį dešiniųjų jėgų flangą. Pažiūrėkit, jis tik marionetė. Tai iliustruoja jo darbai. Kam jis atstovavo skleisdamas erezijas tarybos posėdžiuose? Ko siekė žengdamas su kažkokiu judėjimu? Retorika visur buvo vienoda. Nukreipta prieš konstruktyvias ir dirbančias jėgas. Tad V. Valentinavičių reikia vertinti tik kaip kažkieno marionetę. Tikslingai keliančią sumaištį kažkieno užsakymu. Manau, kad tai kairiųjų flango įrankis. Teistas pusžulikis imantis pinigus už juodus darbus iš įtakingo Gudienos verslininko. Tad mere, nepasiduokite manipuliacijoms, o tiesiog dirbkite.

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *