Romualdas Urmilevičius: apie sąžinę ir vertybes politikoje

„Kaišiadorių žinios“ gavo Liberalų sąjūdžio Kaišiadorių skyriaus išplatintą viešą laišką, kuriame Liberalų sąjūdžio Kaišiadorių skyriaus garbės pirmininkas Romualdas Urmilevičius dalinasi savo mintimis apie Kaišiadorių rajone susiklosčiusią politinę situaciją, kai Liberalų sąjūdį paliko jauni politikai Karolis Petkevičius ir Šarūnas Čėsna. Publikuojame šį Kaišiadorių politiko laišką ir situacijos vertinimą.

______________________________________________________________________________

Gerbiami kaišiadoriečiai ir Liberalų sąjūdžio Kaišiadorių skyriaus žmonės,

 

Aš politiniame gyvenime esu jau daugiau nei 20 metų ir kaip Liberalų sąjūdžio Kaišiadorių skyriaus garbės pirmininkas norėčiau tarti kelis žodžius apie naujausius mūsų rajono politinius įvykius.

Aš niekada nebėgiojau per partijas. Tikiu liberaliosios politinės minties vertybėmis. Tikėjau ir anksčiau, taip pat tikiu ir dabar. Pagrindiniai dalykai, kuriais vadovaujuosi politikoje – tai garbė ir vertybės. Visada maniau, kad vertybės politikoje yra kertinis pagrindas mano partijos bičiuliams, Kaišiadorių skyriaus žmonėms. Aš tikėjau jaunaisiais savo partiečiais, maniau, kad jaunatviškas maksimalizmas tikrai neleis išsižadėti pasirinkto kelio bei principų. Tikėjau ir pasitikėjau nuoširdžiai. Kaip tikėjo ir visas Liberalų sąjūdžio Kaišiadorių skyrius, pasiūlęs jaunajam liberalui Karoliui Petkevičiui kandidatuoti į mero postą. Bet, pasirodo, tuo metu jis jau žinojo, kad pasirinks lengvesnį ir, galimai, patogesnį kelią, kaip žinojo ir jo bičiulis Šarūnas Čėsna.

Taip jau yra, kad daugėja politikų, kurių vertybės yra bet kokiomis priemonėmis įgyjama nuosavybė. Daugelis vertybe laiko neatsakingą laisvę, leidžiančią elgtis pagal savo susikurtos moralės modelį. Panašiai, kaip sovietai į visame normaliame pasaulyje vartojamas sąvokas įdėdavo naują turinį, taip ir šiandien į sąvoką „vertybės“ kartais įdedamas toks turinys, kuris politiką padaro labai nesimpatišką, iš kurios rinkėjai jau nieko nesitiki, – taip kažkada sakė arkivyskupas Sigitas Tamkevičius viename iš savo viešų pareiškimų.

Aš sutinku, kad Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdis šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Nuo savo munduro mes turime nusiplauti labai rimtą dėmę, darbais parodyti savo tarnystę žmonėms. Žinoma, daug paprasčiau yra trenkti durimis, išeiti ir, sukūrus naują vardą bei vėliavą, pasakyti “Mes esame kitokie, švarūs ir nesutepti”. Bet tai paprasčiausias sprendimas, kuriuo savaip pasityčiojama ir iš rinkėjo, ir iš savęs, ir iš buvusių partijos bičiulių.

Šarūnai ir Karoli, kreipiuosi į Jus – būkite, kaip jūs deklaruojate, 100 procentų sąžiningi sau ir kitiems – atsisakykite savivaldybės tarybos nario mandato, nes rinkėjai balsavo už jus, kaip už Liberalų sąjūdžio atstovus.

 

Pagarbiai

 

Romualdas Urmilevičius

Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio

Kaišiadorių skyriaus garbės pirmininkas

 

47 thoughts on “Romualdas Urmilevičius: apie sąžinę ir vertybes politikoje

 • 2019 4 birželio at 14:20
  Permalink

  Labai gerai, kad ir mūsų rajone atsirado politikų ir partija, kuri atstovaus ir seksualines mažumas.

  Reply
 • 2019 3 birželio at 19:25
  Permalink

  Gal ir ne į temą, bet galvoju, kaip atrodytų Lietuva, jei nebūtų buvę „tarybinio profesorius“ nevykusio muzikanto V. Landsbergio?

  Reply
 • 2019 3 birželio at 10:45
  Permalink

  Pasiskyrė Karolis ir Šarūnas save liberalių idėjų sargais. Nieko naujo: Lietuvoje jeigu nepatenki į partinio sąrašo viršutinį penketuką kad gautum garantuotai rezervuotą vietą prie lovio, steigi naują partiją. Jeigu nebūtų seime ir savivaldos taryboje rezervuotų vietų partijoms, Lietuvoje susiformuotų normali demokratiška visuomenė kurioje būtų tik trys ar daugiausiai keturios partijos, ir kiekvienas seimo ar savivaldos tarybos narys jaustų atsakomybę rinkėjams. Deja, taip nėra ir atrodo greitai nebus.

  Reply
 • 2019 3 birželio at 10:26
  Permalink

  Jie tuoj susijungs su Simonko gauja ir pasivadins “visu galu partija“

  Reply
 • 2019 3 birželio at 10:21
  Permalink

  O kokiu pakraipų reikia turėti norint įstoti į Laisvės partiją?

  Reply
  • 2019 3 birželio at 10:22
   Permalink

   Priimsime visas pakraipas.

   Reply
 • 2019 3 birželio at 10:15
  Permalink

  Karolis su Šarūnu abu tokie švarutėliai ir švinti, kap tas šv, Jūzups su šv, Marija. Daba žūrėsma, kas če gims iš ta liberlališka nekalta prasidejima.

  Reply
  • 2019 3 birželio at 10:17
   Permalink

   Du tautos išdavikai kuriantys dar viena modifikuota gaują piliečiams mulkinti

   Reply
 • 2019 3 birželio at 10:11
  Permalink

  Ačiū Šimašiui už gejų paradą, pagaliau sulaukėme taip lauktos birželio 8 dienos. Gal Karlolio ir Šarūno dėka sulauksime šios nuostabios šventės ir Kaišiadoryse?

  Reply
 • 2019 3 birželio at 10:06
  Permalink

  Smagu matyt kaip jums putos iš nasrų drimba. Juk laisvė jums svetima, suprantat tik kolchozo (kuriuos Landsbergis sugriovė) pirmininko rimbą. Šiaip Šita partija ne jums, galėsite toliau rinkti savo Tomaševski ar Juozaitį.

  Reply
 • 2019 3 birželio at 10:02
  Permalink

  Karoli Petkevičiau, laisvės partija nauja bet veidai tiek visiems įgrisę ir apsimelavę. Kaip į viešnamį neateina klientai ,tai ne lovas reik perstumdyti ,o mergas pakeisti ,o čia lovas stumdo .

  Reply
 • 2019 3 birželio at 9:57
  Permalink

  Jei jų „laisvė” nebūtų tokia BRUTALI ir NEPAGARBI, NETOLERANTIŠKA tradicinėms vertybėms. „Partija”, pripažįstanti tik savo vertybes, tik savo laisvę elgtis be pagarbos kitiems, SMURTU BRUKANTI savo supratimą kitiems, neturi nieko bendro su liberalumu!

  Reply
 • 2019 3 birželio at 9:48
  Permalink

  Greit du Šimašius turėsime, du Kirkilus, na kas daugiau, kad tik koncervai nepradėtų daugintis, gink dieve jei atsiras dar vienas kuprius Landzbergis:):):)

  Reply
  • 2019 3 birželio at 9:53
   Permalink

   Man tai juokinga kaip konservatoriai ir socdemų troliai visokie bando sumyzt nauja politini judejima kuris bus palaikomas jaunimo ir siaip nepragertom smegenim zmoniu 😀

   Reply
 • 2019 3 birželio at 9:43
  Permalink

  Svieto pabaiga turbūt ne už kalnų, kad piderastai partiją įkūrė, prie kurios prisišliejo ir keletas kaišiadoriečių. Visą laiką maniau, kad gėjų ir lezbiečių yra liga, o ne lyga, maniau, kad tai žmonių savotiškas seksualinis iškrypimas ir ištvirkimas, bet pasirodo, kad tai yra politinės pažiūros. Gal atsiras ir onanistų partija „Kairė + dešinė“?

  Reply
 • 2019 3 birželio at 9:31
  Permalink

  O kaip dėl žiežmariečio Aivaro Jonykos, kuris išvarytas iš savivaldybės kaip nepareigingas? Aivaras Jonyka buvo žaliųjų partijoj, tada Paškausko komitete „Už Kaišiadoris“, dabar jau naujos Laisvės partijos narys, beje jis ir kažkokios religinės sektos, plaunančios smegenis, narys. Kas tas Aivaras Jonyka – eilinis dundukas, ar bedarbis ieškantis pragyvenimo šaltinio partijose?

  Reply
 • 2019 3 birželio at 9:22
  Permalink

  Nuo ko šitie išlaisvins? Nuo Dievo ir lyties jau išlaisvino.. Nuo tautos ir savigarbos irgi? Keista man ta feministės A.Armonaitės ir žmogelio su kvailio veidu R.Šimašiaus sąjunga – laisvės partija.

  Reply
 • 2019 3 birželio at 9:18
  Permalink

  Karolis pabėgo į partiją, kuriai vadovauja Armonaitė. Pakeisim Armonaitei lytį ir padarysim ją gėjumi. Taip bus įvykdyti visi jos reikalavimai

  Reply
 • 2019 3 birželio at 9:13
  Permalink

  ko realiai sieks „nauja“ Liberalų partija (iš senų veikėjų), pakeitusi pavadinimą, bet ne vertybes ? Galime liberaliai paprognozuoti: 1. Kad turtuoliai taptų dar turtingesni (aišku „apačių“ sąskaita, juk tai liberalai!). Liaudiškai sakant, kad dvigubas turtuolių pagurklis taptų trigubu. 2. Jei bus įvesti nauji mokesčiai, tai juos sieks užkrauti neturtingiems, nes turčiai tipo „nusipelnė“ gyventi geriau, riebiau. 3. Ankstesni liberalai buvo UŽ diskriminaciją: „apačioms“ trumpesnės atostogos, o „vierchams“ (ponams) – ilgesnės. Galime spėti, kad „nauji“ liberalai piliečių diskriminacijos politiką tęs ir toliau (nes negirdėjome jų nuostatos: stop piliečių diskriminacijai ir LR Konstitucijos pažeidimui, žr. Konstitucijos 29 straipsnis: „Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, …..“)

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/isteigta-nauja-partija-jai-vadovaus-armonaite.d?id=81344972

  Reply
 • 2019 3 birželio at 8:52
  Permalink

  Aš daugelį metų dirbau savivaldybėje, tvarkiau tarybos posėdžių dokumentus ir niekam nė menkiausios minties nekilo suabejoti mero R.Urmiliavičiaus sąžiningumu ir korupcijos ryšiais su oligarchais. R.Urmiliavičius juk žmogus, tad turi teisę turėti draugų, bičiulių ir t.t. Beje, sveikintina, kad R.Urmiliavičius būdamas meru bendraudavo su rajono žmonėmis tame tarpe ir su verslininkais, bet niekada neperžengė padorumo ribų. Deja to negaliu pasakyti apie esamą merą V.Tomkų.

  Reply
 • 2019 30 gegužės at 10:43
  Permalink

  Laisvės partija? Tai čia pavadinimą iš Tapino nupypino?

  Reply
  • 2019 30 gegužės at 20:51
   Permalink

   Ai čia į tą laisvės partiją visi nechytri buriasi, kurie normaliose partijose it hemorojais jaučiasi.

   Reply
   • 2019 31 gegužės at 5:08
    Permalink

    Jei buvo kokia normalesne kaisiadoriuose tai tik konservu. Bet kadangi ji valdzioj- tai po truputi vis labiau krypsta

    Reply
  • 2019 31 gegužės at 5:12
   Permalink

   Cia terlecko ir sustausko partiju pavadinimai

   Reply
 • 2019 30 gegužės at 7:26
  Permalink

  Karolis Petkevičius gal ir kažkada taps geru politiku, bet kol kas jis politikoje it kūdikis su pampersu. Tikiuos, kad Karolis išaugs pagaliau iš to pamperso, nesiblaškys po svietą ieškodamas kur šilčiau ir gins savo rinkėjų interesus.

  Reply
  • 2019 30 gegužės at 8:41
   Permalink

   Įdomu, kaip Karolis Petkevičius atsirado Kaišiadorių šiluma ,kas jį pasiuntė? Gal liberalai.Kodėl partijos vadovai nematė tada ,kad tas pilietis bet ką parduos už savo karjerą, vaikščiojo ,kaip gaidys pasipūtęs ir tvarkė kažkokius paslaptingus reikalus, žinant jį tai kelia daug įtarimų.

   Reply
   • 2019 31 gegužės at 5:11
    Permalink

    Matė, bet kadangi ten 90 proc tik del naudos- tai jiems atrodė normalu. Be to buvo uzsisvajoje, kad kaisiadoriai labai pasiilgo liberastu sunybiu ir juos vel grazins valdzion. Deja ne- zmones liberastams nedave net vazelino

    Reply
 • 2019 30 gegužės at 7:07
  Permalink

  „Aš nebėgioju per partijas“. Išties, nedaug politikų šiais laikais gali taip pasakyti. Ir toks elgesys jau tampa retenybe. Vat dėl to Romą žmonės ir gerbia. Ir mieste, ir kaime. Gal ir nėra jis madingaa bičas, kur skambiomis frazėmis barstosi. Per kuklus net politikai. Bet žodžio žmogus jis.

  Reply
  • 2019 31 gegužės at 5:13
   Permalink

   Pasakė kad bus tau pypiec- ir tau bus pypiec

   Reply
 • 2019 29 gegužės at 21:13
  Permalink

  O ko čia R.Urmiliavičius dėl kažkokių lochų stradalina? Tegu džiaugias, kad liberalai nuo anonistų išsivalė.

  Reply
  • 2019 31 gegužės at 5:15
   Permalink

   O todel kad ten dar tokiu pat daug liko. Bijo bangos po kurios gali likti skyriuj vienas kaip..

   Reply
 • 2019 29 gegužės at 17:06
  Permalink

  Romutis Paškauskas
  Tel nr. 8 37 568490
  Marius sektorius, psichiatrine, Žiegždriai.
  Pasikosultuokit!

  Reply
  • 2019 29 gegužės at 19:38
   Permalink

   Karolio ir Saruno negaliu suprasti,kiek jie turi padorumo sitaip elgtis,visas lib. skyrius dirbo kelis men.,kad jie patektu i Taryba,o jie dabar ka parode,kas jums netiko pas mus? viska turejot uzsimanet laisves gerai paziuresit,kaip ta laisve ateis

   Reply
   • 2019 31 gegužės at 5:17
    Permalink

    Kazkam saunu yra eit per bobas, kazkam- per partijas, o kazkam per viska

    Reply
 • 2019 29 gegužės at 16:28
  Permalink

  Basanaviiaus gatvės gale tikriausiai koks partijų fabrikėlis yra – liberalus ten pagamino, po to komitetą „Už Kaišiadoris“, dabar Laisvės partija. K.Petkevičius ir tame Basanavičiaus partijų fabrikėlyje irgi uoliai plušo kad pamatytų naktinių klubų gyvenimėlį.

  Reply
 • 2019 29 gegužės at 15:35
  Permalink

  O kas čia ta per Laisvės partiją į kurią perėjo K.Petkevičius, Š.Čėsna ir A.Lakštauskas? Kieno jie čia tą laisvę atstovaus, gal gėjų ir lesbiečių? Ar tik ne LGBT šitos Laisvės partijos steigėjai?

  Reply
 • 2019 29 gegužės at 15:35
  Permalink

  Tai, kad jie tai jau atvirai kalbėjo prieš kelis metus. Romai, nejaugi vienas kurčias buvai. Dabar lauk kol Orka dės bilietą.

  Reply
  • 2019 29 gegužės at 15:37
   Permalink

   Derginijau Valkatavičiau, tai kokio by… jie prieš rinkimus nepaliko liberastų partijos?

   Reply
   • 2019 31 gegužės at 5:20
    Permalink

    Na jie pabande ant liberalu xxxxx..isjoti, bet nepavyko, tai nuo jo nulipo ir ant kito uzlipo

    Reply
 • 2019 29 gegužės at 15:13
  Permalink

  Kiek liberalų tiek partijų – masiulininkai, zuokininkai dabar dar ir šimašininkai. Karoli, eik iš karto tiesiai pas konservatorius, juk akivaizdu, kad pagal mero V.Tomkaus dūdelę šoksi, kadais Basanavičiaus gatvėje pagal R.Pačkausko dūdelę gi šokai. Kad šoki pagal kažkieno dūdelę nėra gerai, bet būtų dar didesnė blogybė jei tom dūdelėm ir grot pradėsi 😀

  Reply
 • 2019 29 gegužės at 14:59
  Permalink

  Tiek Lanzberginė TS-LKD plius Šimašinė Laisvs partija lygu Užingridų partija. Va per tokius Ingrida ir prapylė rinkimus, o šitų partijų dainius A.Ramanauskas – Greitai net dainušką parašė. Manom, kad ta dainuška apie Ingridą ir tokias politines prostitutkas kaip Karolukas su Šaru.
  https://bukimevieningi.lt/2019/05/29/uzingridai-per-kuriuos-ingrida-simonyte-prapyle-rinkimus-video/?fbclid=IwAR22moeNbMYuzVzVzoFPDL7FeuvEB6iKQe62_veWf1oGOv1mkLv6KNhcfsQ

  Reply
 • 2019 29 gegužės at 14:39
  Permalink

  Ne tik ant Kaišiadorių, bet ir ant visos Lietuvos jau tiek tų partijų priviso, kad by… neversi ir vis kuriasi dar, vis dar jų mažai dykaduoniam tinginiam, kurie dirbt tingi ir nori mist iš valdiško lovio. Kad ir kaip apgailėtina, bet mano sūnėnas Karolis pasirodo yra išverstaskūris karjeristas.

  Reply
 • 2019 29 gegužės at 14:33
  Permalink

  Jei Karolis ir Šarūnas turi bent kiek sąžinės tai tikrai atsisakys tarybos nario mandato. Tarkim aš balsavau už Liberalų sąjūdį ir likau apgauta, nes pasirodo, kad tiek Karolis, tiek Šarūnas atstovauja kažkokiai kitai neaiškios kilmės ir neaiškių politinių pažiūrų partijai, kurios susirinkime dalyvauja ir konservatorius V.Tomkus, žalias valstietis M.Mitkus. K.Petkevičiau ir Š.Čėsna, kam jūs čia tą Laisvės partiją Kaišiadoryse įkūrėte, gal kad sustiprinti mero V.Tomkaus valdžią? Prieš mero rinkimus K.Petkevičius V.Tomkų vos ne vagimi, sukčiu, aferistu vadino, o dabar pats į tokią kompaniją įsivėlė.

  Reply
 • 2019 29 gegužės at 13:57
  Permalink

  Juokingi pamąstymai. Dar juokingesnis siūlymas atsisakyti tarybos mandato. Tai siūlo žmogus, kuris savo politiko kelią nuėjo vedamas ne noru atstovauti liberalioms idėjoms, o vedamas tarnystės vienam rajoninės reikšmės ,,verslininkui“, kurio veikla kelia abejones dėl šio veikėjo veiklos sąžiningumo, skaidrumo.

  Reply
  • 2019 29 gegužės at 14:24
   Permalink

   Sauliau, tu čia apie Karolį Petkevičių? Taip, jis tikrai buvo, o gal dar ir yra, verslininko iš Basanavičiaus gatvės tarnas ar bičiulis. Juk abu kartu po naktinius klubus lakstė. Nemanau, kad Karoliui nepatiko toks gyvenimas.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *