Saugi kaimynystė

Saugi kaimynystė – viena populiariausių ir sėkmingiausių nusikalstamumo prevencijos priemonių. Ji grįsta paprastomis idėjomis ir vertybėmis, bendromis daugeliui žmonių. Susibūrę su kaimynais ir bendradarbiaudami su policija, gyventojai gali kurti savo aplinką saugesne ir geresne vieta gyventi, dirbti, pramogauti, ilsėtis.

Šiais žodžiais 2015-02-11 Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Kaišiadorių r. PK) bendruomenės pareigūnė Irena Budrikienė pradėjo susitikimą ir pristatė svečius. Susitikime dalyvavo Kauno apskr. VPK Kaišiadorių r. PK viršininkas Ramūnas Grigonis, Vilniaus apskr. VPK Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintaras Mažintas, Kauno apskr. VPK Kauno rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Darius Joneikis, Kaišiadorių savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Gružauskas, seniūnai, seniūnaičiai, bendruomenių bei „Saugios kaimynystės“ grupių pirmininkai, koordinatoriai.

Įžanginį žodį tardamas Kauno apskr. VPK Kaišiadorių r. PK viršininkas Ramūnas Grigonis pasidžiaugė, kad Kaišiadorių rajone netik policijos pareigūnams rūpi saugumas, gyventojai patys domisi saugių kaimynysčių veikla. Jis toliau priminė, kad būtina skatinti žmones burtis į „Saugias kaimynystes“, kvietė gyventojus aktyviai bendrauti su bendruomenės pareigūnais ir taip, bendrais veiksmais, mažinti nusikalstamumą bei didinti visuomenės saugumo jausmą.

Prieš pradėdamas pranešimą, Vilniaus apskr. VPK atstovas parodė filmuką, kaip skirtingai JAV ir Rusijoje aplinkiniai reaguoja į nelaimės ištiktą žmogų. Vėliau pareigūnas skaitė pranešimus apie saugią kaimynystę, pristatė gerosios praktikos užsienio šalių ir Lietuvos pavyzdžius. „Kas tai yra saugi kaimynystė? Kai kiekvieną rytą pamatai kaimyną, pasilabini, nusišypsai jam ir žinai, kad vakare jis tau neįsmeigs peilio į nugarą“, – sakė G. Mažintas.

Susirinkusiesiems jis aiškino, koks svarbus saugių kaimynysčių grupių vaidmuo ir kad kiekvienai bendruomenei ji reikalinga ir naudinga.

G. Mažintas akcentavo, kad, kuriant saugią aplinką, labai svarbus tampa bendruomenės pareigūnų vaidmuo: „Jie privalo nustatyti kiekvienoje bendruomenėje esančias problemas, informuoti bendruomenių centrus apie nusikalstamumą ir nuolat rūpintis, kad tarp žmonių ir policijos būtų grįžtamasis ryšys“. Susitikimo metu buvo pristatyta „Saugios kaimynystės“ grupių asociacijos paskyra socialiniame tinklalapyje www.facebook.com, pateikti kiti kontaktiniai duomenys.

Kauno rajono bendruomenės pareigūnas savo pranešime su kaišiadoriečiais pasidalino gerąją patirtimi kuriant saugias kaimynystes Kauno apskr. VPK Kauno r. PK prižiūrimoje teritorijoje, pateikė pavyzdžių.

Po pranešimų vyko aktyvi diskusija, susirinkusieji domėjosi, kur galėtų gauti daugiau informacijos apie saugią kaimynystę, kokios yra saugios kaimynystės steigimo procedūros, kaip tapti „Saugios kaimynystės“ asociacijos nariais ir kt.

Kaišiadorių PK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *