Savivaldybėje – duoklė sovietinėms tradicijoms

Praėjusią savaitę Kaišiadorių savivaldybėje buvo paminėtas admininistracijos direktoriaus Česlovo Nevieros gimtadienis. Tiesa, minint šią sukaktį vietos valdžia įrodė, kad sovietinės tradicijos čia vis dar yra gajos – pikti liežuviai šneka, kad socialdemokratas Česlovas Neviera buvo sveikinamas darbo metu, o šventės metu būta ir alkoholinių gėrimų.

Degtinės butelis kadaise buvo sovietinės sistemos esmė ir simbolis, kaip raudona vėliava ar pjautuvas ir kūjis. Proga gėrimui būtinai buvo reikalinga, kad ūžautojai turėtų moralinį pasiteisinimą prieš artimuosius ar darbovietės vadovus. Tad kiekviename darbo kolektyve buvo „aplaistomas“ pirmasis atlyginimas, išėjimas į atostogas, sugrįžimas iš atostogų, gimtadieniai, vardadieniai, premijos, jau nekalbant apie metų ir tarybines šventes. Tiesa, pasikeitus laikmečiui šios tradicijos po truputėl nugrimzdo užmarštin. Tačiau panašu, kad Kaišiadorių socialdemokratams tokie prisiminimai yra itin brangūs, nes jie vis dar laikosi tokių senųjų tradicijų. Sako, kad susidaužti čerkelės su mūsų administracijos direktoriumi praėjusią savaitę buvo atskubėjęs net senas medžioklis ir gyvas sovietinių tradicijų simbolis Bronius Bradauskas. Na, gal ir neveltui sakoma, kad tikrų komunistų vertybių keisdamas partijos pavadinimą tikrai nepakeisi.

6 komentarai temoje “Savivaldybėje – duoklė sovietinėms tradicijoms

 • 2018 birželio 6 at 10:58
  Permalink

  Aš visą savo gyvenimą, iki pat pensijos, dirbau savivaldybės pastate. Menu dar ir partijos sekretorių laikus. Taip, būdavo tai laikais vykdomajame ir balių, ir jubiliejų. Važiuodavo ir svečiai iš Vilniaus. Bet viskas vykdavo kitaip – darbo dienos pabaigoje ir tikrai rimtomis progomis. Ir pagarbiai. O tai ką padarė dabartiniai – tai tik mužikiška anų laikų parodija, tai pasityčiojimas ir iš savivaldybės darbuotojų, ir iš visų rajono žmonių.

  Atsakyti
  • 2018 birželio 6 at 11:15
   Permalink

   Ir tada ir dabar diedas iš Siesikų B.Bradauskas girdė valdžią. Kol bus Bronius tol bus ir pjankės.

   Atsakyti
 • 2018 birželio 6 at 10:27
  Permalink

  O tai ką negalima jau jubiliejaus proga ir išgert? Tai gi tas Neviera ne kaliūzėje sėdi.

  Atsakyti
 • 2018 birželio 6 at 8:45
  Permalink

  Štai taip atrodo dvigubi standartai – mužikėlį užtampytų, jei kokiam parke susemtų su alaus skarbe rankoje, o jei jei paslapčia leikuoji savivaldybėje, tai suprask, kad čia nieko tokio. Ir tai yra valdžios vyro pozicija, jis taip parodo, kad yra dėjęs ant savo rinkėju. Tai ką, kaip dabar man juo reikės tikėti rinkimuose?

  Atsakyti
 • 2018 birželio 6 at 8:36
  Permalink

  Stebėjau šį procesą su nuostaba. Susirinkusi padlaižių gauja rikiavosi į eilę, kad įsiteiktų bosui. O visi tie, kas pasivadinę opozicija, tebuvo aklais ir nekaltais ėriukais. Taip, pasijaučiau it gūdžiu sovietmečiu.

  Atsakyti
 • 2018 birželio 6 at 8:31
  Permalink

  Man koktu tai skaityti. Kiek metų mes gyvename nepriklausomoje Lietuvoje? Jei darbo metu vyksta baliai, jei valstybės tarnautojai darbo metu laksto su puokštėmis ir buteliais. Pabuskite, nusipurtykite – ne Brežnevo laikais gyvenate!

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *