Savivaldybės taryba: naujasis sezonas, pirmoji serija

Jau rytoj, balandžio 30-ą dieną, Kaišiadorių rajono savivaldybėje vyks pirmasis naujosios koalicijos Savivaldybės tarybos posėdis. Tad naudojant TV serialų mėgėjų leksiką galima sakyti, prasideda naujas sezonas, kuriame atsiranda ir naujų vaidmenų. Tiesa, kaišiadoriečiams čia svarbiausia, ar vietos politinio gyvenimo siužete čia atsiras naujų vingių.

Naujosios koalicijos esmė – po konservatorių sparnu buvo priglausti „valstiečiai“ ir Č. Nevieros komitetas. Ir tai galima pavadinti konservatorių strategine pergale, nes abi šios politinės jėgos dabar gali tapti tik kukliais konservatorių ginklanešiais. Keistame konservatorių ir valstiečių darinyje pastariesiems bus labai sunku išlaikyti politinį stuburą. Žinoma, jei jis dar nesulaužytas išankstiniais susitarimais formuojant koaliciją, kai tarpusavyje tarėsi ir galimas interesų kryptis dalinosi perrinktas Kaišiadorių meras bei LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė. Pastarosios parodytas stropumas buvo itin keistas – pagal subordinacinius principus ji negalėjo kištis į saviavaldos žaidimus.  Ir prasilenkia su politiniu padorumu. Tačiau tai tik pasvarstymai būtuoju laiku – koalicija sudaryta, tad bendruomenei bus svarbūs jos darbai ir veiksnumas.

Tuo tarpu merui antroje kadencijoje dirbti gali būti sunkiau – dabar jam jau neišeis priskirti sau nuopelnų už ankstesnių kadencijų politikų padarytus darbus. Nors perrinktas meras yra puikiai įvaldęs viešojo kalbėjimo gudrybes ir be skrupulų užčiaupia oponentus, tačiau užmaskuoti savo kompetencijų spragas ar tiesiog galimus interesus dabar bus gerokai sunkiau.

Ankstesnėje kadencijoje V. Tomkaus pagyros dėl investicinių projektų sulaukė kritikos ir netgi užuominų dėl galimos nusikalstamos veiklos – prieš rinkimus buvo primintas ir aplinkosauginis projektas, kur išvakarėse buvo pasirašyta sutartis, o kitą dieną darbai už milijonus jau buvo atlikti. Bent jau pagal dokumentus. Kitus vykdytus projektus prisiminę specialistai pastebėjo, kad juos vykdant kaina gerokai išaugo – Kaišiadorių rajone jie vidutiniškai 30 proc. brangesni, nei analogiškos apimties projektai gretimuose rajonuose.

Dar viena detalė – ankstesnėje kadencijoje drastiškai išaugo Kaišiadorių rajono savivaldybės skolos. Dar prieš V. Tomkui stojant prie rajono vairo, Kaišiadorių rajono savivaldybės skola buvo tik 87 tūkst. Eur. Šių metų sausio 1-ai dienai visa Kaišiadorių rajono savivaldybės skola siekė 5,5 mln. Eur.

Pavojinga tendencija būdinga ne tik Kaišiadorims, bet dar ir keliems kitiems Lietuvos regionams (Kaunui, Druskininkams) – čia irgi galima įžvelgti pirmojo rajono asmens norą uzurpuoti valdžią, Jis čia mokosi iš amžinojo Druskininkų caro ir verslaus, bet itin valdingo Kauno vadovo. Kaišiadorių merui valdžios uzurpavimas vienose rankose parankus dėl naudos ateityje prižiūrint galimas milžiniškas investicijas.

Tad konstruktyvaus darbo galimybė prasidedant naujam politiniam sezonui priklausys nuo to, kokia bus šios kadencijos opozicija. Savivaldai reikalinga opozicija, tam kad ši galėtų kontroliuoti valdančiųjų sprendimus, kuri neleistų praslysti pro akis net menkiausiems politikų ar valdininkų darbeliams. Tik tokiu atveju valdžia, valdantieji ir opozicija, gali tinkamai atstovauti viešąjį interesą. Ko verti mūsų išrinktieji, koks jų požiūris į valdžią ir Kaišiadorių kraštui reikalingus darbus, pamatysime jau balandžio 30-ą deną, kai išgirsime pirmus pasisakymus ir naujai išrinktų politikų nuomones.

23 thoughts on “Savivaldybės taryba: naujasis sezonas, pirmoji serija

 • 2019 gegužės 2 at 22:46
  Permalink

  Už tokį konservatorių ir valstiečių sukryžminimą meras V.Tomkus turėtų pasirūpinti garbės pilietė vardu L.Matkevičienei.

  Reply
  • 2019 gegužės 3 at 13:57
   Permalink

   Taryba yra protingesnė už liberalsocdemų junginį, kuris apdovanojo Brudauską rajono garbės piliečio regalijomis. Dabar jis gali nemokamai nuo rajono ribos (beveik nuo Bačkonių) iki Radziwilos karčemų visuomeniniu transportu važinėti.

   Reply
  • 2019 gegužės 4 at 1:12
   Permalink

   o gal ir deivydėli ir tu kazko nori iš vytenio? nebūtinai materalaus. pvz. gal gero žodžio ar gero ….

   Reply
 • 2019 gegužės 2 at 22:32
  Permalink

  Labai džiaugiuosi dėl naujos valdančiosios daugumos, gal gi pagaliau iš Brudausko bus atimtas nepelnytai gautas garbės piliečio vardas.

  Reply
 • 2019 gegužės 2 at 21:54
  Permalink

  Ką rinkėjai išrinko tie ir sudarė koaliciją. Tai džiaukimės, kad į rajono valdžią neatėjo bradauskininkų komuna vedama raudonojo kunigaikščio Radvilos. Kunigaikštis Radvila net patapo LSDP Kaišiadorių skyriaus pirminyku. Kaip manote ko taip žulikai į politiką ir valdžią veržiasi, ar tik ne dėl savo asmeninių interesų?

  Reply
  • 2019 gegužės 2 at 22:25
   Permalink

   Radžis tapo Kaišiadorių socdemų vadu? Netikiu. O tai kur B.Bradauską nukišo, gal į šrotą pridavė?

   Reply
 • 2019 gegužės 2 at 21:33
  Permalink

  Nesuprantu kaip per 4 metus V.Tomkus sugebėjo savivaldybę praskolinti 5413000 eu? Tai dar po 4 metų bus savivaldybės skola virš 10 milijonų eurų. Kas sustabdys šitą žuliką?

  Reply
  • 2019 gegužės 4 at 1:10
   Permalink

   Pažiurėk seną gerą kiną – ten merą sustabdė tik moters geras užpakalis. Pripažink tu to nepadarysi – tu lūzeris ir neturi šansų.

   Reply
 • 2019 gegužės 2 at 9:28
  Permalink

  Derginijau valkatavičiau – Virginijau Valentinavičiau, gal gali paaiškint kokias čia sapaliones girtas rašinėji? Jau tu 4 metus dergei ant mero V.Tomkaus, tikėdamasis, kad valstiečiai bus valdžioj.

  Reply
 • 2019 gegužės 2 at 9:21
  Permalink

  O V.Tomkus su A.Janavičium gal gi apsigyvens pagaliau Kaišiadorių rajone, ar vis dar liks Vilniaus ir Elektrėnų gyventojais?

  Reply
  • 2019 gegužės 4 at 1:13
   Permalink

   dėl skaistės gal ir apsigyvens. tik reik suktis

   Reply
 • 2019 balandžio 30 at 21:24
  Permalink

  Iš tokios seimo narės kaip Laimutė Matkevičienė rajonui naudos kaip iš bergdžios karvės. Va kada rajoną seime atstovavo Bronius Bradauskas tai tikrai visi jautėme, kad turime savo atstovą. B.Bradauskas ne tik rajonui davė milžinišką naudą, bet kiekvienam Lietuvos piliečiui ištiesdavo pagalbos ranką.

  Reply
 • 2019 balandžio 30 at 21:22
  Permalink

  P. Matkeviciene daug ”gero” nuveike, budama Elektrenu ligonines vadove.
  Kartu su Niparu (dabartiniu) ligonines direktoriu dare fiktyvius pirkinius (medicinines irangos) ir kitas machinacijas. Del to nukentejo saziningi ligonines darbuotojai, kurie buvo atleisti. Sita “nusipelniusi” gydytoja daugeliui sugadino gyvenima ir as stebiuosi, kaip ji prisiploje prie valstieciu, tiek kartu keisdama partijas.

  Reply
 • 2019 balandžio 30 at 11:09
  Permalink

  Kaži ką rajono valdančioji dauguma rems prezidento rinkimuose, ar nesubyrės ta koalicija kai reiks remt kažkurį iš kandidatų į prezidentus? Situacija juk sudėtinga – konservatoriai kaip ir turėtų remti I.Šimonytę, valstiečiai S.Skvernelį, bet meras V.Tomkus juk palaiko „nepriklausomą“ kandidatą G.Nausėdą, o L.Matkevičienė socdemų V.Andriukaitį.

  Reply
  • 2019 balandžio 30 at 17:09
   Permalink

   Mindaugeli, koalicijos uzpakaliui prezidento rinkimai per toli, kad dirgintu ka nors.

   Reply
   • 2019 balandžio 30 at 21:26
    Permalink

    Derginijus Valkatavičius – Virginijus Valentinavičius?

    Reply
    • 2019 gegužės 1 at 15:01
     Permalink

     Pusbrolis. O naujai koalicijai palinkėsiu sutaupyti ant vazelino ir muilo.

     Reply
 • 2019 balandžio 30 at 11:04
  Permalink

  Gal kas nors galite pasakyti ką gero ir naudingo nuveikė L.Matkevičienė seime?

  Reply
  • 2019 gegužės 1 at 15:02
   Permalink

   ta prasme kas tau rūpi? lovos reikalai?

   Reply
 • 2019 balandžio 30 at 11:02
  Permalink

  Jau pristatant koaliciją ir kandidatus į vicemerus, administracijos direktorius ir t.t. buvo aišku, kad iš rajono valdžios tikėtis naudos rajonui būtų naivu.

  Reply
 • 2019 balandžio 30 at 11:01
  Permalink

  O ko čia po Kaišiadoris trinasi Kauno Kupčinskas, gal meras V.Tomkus ir jam kokią šiltą vietelę mūsų rajone parūpins? Kaunas atsikratė Kupčinsko, Kaišiadorys priglaus.

  Reply
 • 2019 balandžio 30 at 6:24
  Permalink

  Jei jau praeitą kadenciją V.Tomkus savo pasakomis užliūliuodavo opoziciją, tai šią kadenciją tuo labiau užliūliuos.

  Reply
  • 2019 gegužės 1 at 15:03
   Permalink

   visi pabuvo valdzioj ir visi opozicijoj. tai kuriuos cia liuliavo. liberklynius ar socpampersinius?

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *