Seime – skandalas dėl maisto

Kol valdantieji iš margaspalvės mozaikos lipdo koaliciją ir vyriausybę, Seime plieskiasi naujas skandalas. Šįkart – dėl pačios Seimo kanceliarijos  galimo nesugebėjimo skaidriai organizuoti maitinimo paslaugų pirkimų.

Uždaroji akcinė bendrovė „Pontem“, maitinusi Tautos atstovybę ir jos svečius bent dešimtį metų, oficialiai kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją, prašydama išsiaiškinti galimas manipuliacijas įvykusių konkursų metu.

Bendrovės pranešime spaudai nurodoma,  kad organizuojant du konkursus skirtingiems maitinimo taškams Seime abu kartus laimėjo kandidatai, kurių atplėšti pasiūlymai nebuvo surišti ir sunumeruoti „Vienu atveju buvo surengtas papildomas posėdis, kurio metu  paskelbta, jog paslaptingai atsirado trūkstamas dokumentas, dėl kurio nepateikimo būsimasis nugalėtojas buvo pradžioje pašalintas iš konkurso. Kitu atveju, komisija posėdžio metu ėmėsi tai numeruoti ir siūti būsimo nugalėtojo į voką sudėtus pabirus lapus,“ – tai prieštarauja įprastai viešųjų pirkimų praktikai ir kelia abejonių dėl procedūrų skaidrumo,“ – teigia UAB „Pontem“ direktorius Donatas Garbauskas.

Pasak D. Garbausko, nedidina pasitikėjimo procesų skaidrumo ir pats konkursų organizavimas. Perkančioji organizacija nepirko maitinimo paslaugų, o tiesiog nuomojo patalpas. Nors logiškai suprantama, kad kalbame iš esmės apie tą patį, tačiau viskas suorganizuota lyg tyčia tai, kad būtų galima labai jau įtartinai lanksčiai vertinti pasiūlymų pateikimo ir vertinimo procesą. Tarsi būtų ieškota landos, kaip apeiti įprastus viešųjų pirkimų organizavimo principus,“ – stebisi įmonės vadovas.

Bendrovės nuomone, ypač skandalinga, kad tai vyksta ne kur kitur, o Seime, kuris turėtų rodyti skaidrumo ir teisinio preciziškumo pavyzdį.

Seimo Antikorupcijos komisija žiniasklaidai jau patvirtino gavusi raštą  „Dėl LR Seimo kanceliarijos patikėjimo teise valdomo turto nuomos konkursų“.  Skundas, pasak komisijos sekretoriato, gautas tik vakar. „Jeigu bus nuspręsta skundą nagrinėti komisijos posėdyje, pirmiausia bus sprendžiama dėl papildomos informacijos gavimo iš Seimo kanceliarijos ir Viešųjų  (VPT) tarnybos,“ – sakoma parlamento valdininkų komentare.

Vėliau komisijos pirmininkas Ričardas Juška patikino, kad procesas juda. „Pagal skunde nurodytas aplinkybes šiandien kreipiausi į LR Seimo kanceliariją ir VPT. Gavę atsakymus dėl skunde nurodytų faktų spręsime dėl poreikio atlikti tyrimą,“ – teigia politikas.

Kaip jau rašė žiniasklaida, dešimt metų galiojusios sutartys su UAB „Pontem“ buvo nutrauktos pavasarį, pradžioje išvejant šią bendrovę ir uždarant visus maitinimo taškus neva „porai dienų“. Tai padaryta dar net nepradėjus viešųjų pirkimų procedūrų, o tiksliau jas sustabdžius neva dėl Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijų. Realiai maitinimo nebuvo bemaž mėnesį, kol atsirado laikinas tiekėjas II-uosiuose parlamento rūmuose. Birželio-liepos mėnesiais, sutarties pabaigą pramiegojusi kanceliarija pagaliau surengė du konkursus maitinimo patalpų nuomai. Kitų konkurso dalyvių įtarimus sustiprino tai, kad Seimo kanceliarija net savo oficialiuose paaiškinimuose pripažino, jog konkursuose vadovavosi ne Viešųjų pirkimų įstatymo, o seno vyriausybės nutarimo, reglamentuojančio patalpų nuomą, reikalavimais.

Dabar Seimo Antikorupcijos komisija ir turės spręsti ar konkursų organizavimo ypatybės tikrai gali slėpti piktą valią arba aplaidumą.

Autorius: Tomas Čyvas

www.kaisiadoriuzinios.lt informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *