Seimo narės vizija – savivalda, kaip marionečių teatras

Praėjusią savaitę LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė atsiuntė laišką Kaišiadorių merui Vyteniui Tomkui. Už ką tokia garbė? O gi ponia L. Matkevičienė tokiu būdu, nors  įtakoti savivaldybių tarybų sprendimus ir formuoti jų nuomonę nėra Seimo nario pareigybių dalis, išreiškė savo palaikymą Kaišiadorių savivaldybės administracijos direktoriui Česlovui Nevierai. Gal tai buvo švelnus į situaciją neįsigilinusios daktarės motiniškas protinimas, bet nuskambėjo jis, kaip akivaizdus  politinis spaudimas. Jūsų dėmesiui dalinamės šiuo LR Seimos narės laišku su jumis:

 

 

Ilgai laukti atsakymo į šį laišką nereikėjo. Poniai Seimo nariai Kaišiadorių liberalų vardu atsakė savivaldybės tarybos narys Karolis Petkevičius. Pastaruoju laišku taipogi dalinamės su savo skaitytojais:

 

Dėl LR Seimo narės Laimutės Matkevičienės kreipimosi

LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė Kaišiadorių rajono savivaldybės merui Vyteniui Tomkui atsiuntė pareiškimą, kuriame išsakė savo poziciją dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narių pareikšto nepasitikėjimo administracijos Direktoriumi Česlovu Neviera. Jame Seimo narė išsako palaikymą Kaišiadorių savivaldybės  administracijos direktoriui.

Ponia L. Matkevičienė teigia, kad Kaišiadorių savivaldybė įgyvendina savalaikius strateginius ir politinius sprendimus susijusius su rajono plėtra ir gyventojų gerovės gerinimu. Todėl mano, kad administracijos direktoriaus keitimas dabar būtų netikslingas. Papildomai Seimo narė mini sąžiningumo ir protingumo principus, kaip argumentą kažkodėl prisimena ir Lietuvos atkūrimo šimtmetį.

Šiame p. L. Matkevičienės kreipimesi nematome absoliučiai jokios logikos, o tik demagogiją . Pagal tokią logiką konservatoriams pastaruoju metu nederėjo išsiskirti su susitepusiu Mantu Adomėnu (suprask, Lietuvos atkūrimo šimtmetis, be to jis irgi stengėsi įgyvendinti ilgalaikius strateginius sprendimus, tad palaukime iki kitų rinkimų).  Pagal tokią logiką kadaise nederėjo net suimti Henriko Daktaro – jis užtikrino stabilumą Kaune, na ir kas, kad jo veikla buvo nusikalstama. Nejau sąžiningumo ir protingumo principai, pasak Seimo narės, pateisina galimai nusikalstamą veiklą, leidžia švaistyti valstybės pinigus ir tyčiotis iš rinkėjų lūkesčių? Be viso to, p. L Matkevičienė tokiu savo sprendimu daro neteisėtą spaudimą Kaišiadorių savivaldai ir tarybos nariams. Juk įtakoti savivaldybių tarybų sprendimus ir formuoti jų nuomonę – nėra Seimo nario pareigybių dalis.

Taip, kaip teigia savo rašte p. L. Matkevičienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba įgyvendina strateginius sprendimus rajono gerovės labui. Todėl mums rūpi, kaip dirba mūsų administracijos mechanizmas. Mes pateikėme net 7-is labai konkrečius motyvus, dėl ko reiškiame nepasitikėjimą administracijos direktoriui. Ir mums ne vis vien. Ar jūs išnagrinėjote šiuos motyvus, ar tiesiog puolėtės ginti administracijos direktorių neįsigilinusi? Ar jūs pripažįstate, kad kišatės į savivaldybės darbą? Juk tai nėra LR Seimo nario pareigos. Nejau jūs darote spaudimą? O gal turite kažkokių bendrų interesų su dabartinio administracijos direktoriaus vykdoma veikla, gal esate kažkuo suinteresuota, kad jį atvirai proteguojate?  Net nesitiki, kad šį su elementaria logika prasilenkiantį pareiškimą jūs rašėte pati. Gal tai nevykęs jūsų patarėjų darbas, gal paskubomis sukurpėte šį pareiškimą kažko paprašyta? Gerbiama LR Seimo nare, įsigilinkite į situaciją. Jei jums brangūs sąžiningumo ir protingumo principai ir krašto, kur esate išrinkta gerovė – teisinga ir sąžininga jūsų vietoje būtų pripažinti savo klaidą ir išsižadėti šio skuboto rašto.

Su pagarba,

Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narys

Karolis Petkevičius

7 thoughts on “Seimo narės vizija – savivalda, kaip marionečių teatras

 • 2018 4 liepos at 18:48
  Permalink

  Stebėjome 2018-07-04 tarybos posėdžio vaizdo įrašą. Iškilo keletas klausimų: 1. Ar konservams ir socdemams pasisakymus rašo vienas ir tas pats asmuo? Nes KGB-isto G.Jakelio ir nusikaltėlio A.Radvilos pasisakymai surašyti žodis žodin. 2. Už ką tarybos nariams ir merui mokami atlyginimai jeigu jie nedalyvauja tarybos posėdžiuose, gal palikusius tarybos posėdį reiktų atleisti iš pareigų už pravaikštą? 3. Ar TS-LKD Kaišiadorių skyrius nepasitiki savo nariu T.Vaicekausku, kad nesutiko Č.Nevieros pareigas perleisti jam?
  https://www.youtube.com/watch?v=a6chXS7cUJY

  Reply
 • 2018 3 liepos at 9:46
  Permalink

  Didžiausia rajono valdžios klaida buvo Nevierą paskirti administracijos direktoriumi, nesuprantu kaip meras V.Tomkus tokį dalyką daleido? Bet klaidas niekada nevėlu ištaisyti ir vyt Nevierą kuo toliau nuo savivaldybės administravimo, juk yra kaip ir meras V.Tomkus puikus, jaunas, energingas, išsilavinęs, sąžiningas pavaduotojas T.Vaicekauskas. Labai tikiuosi, kad meras V.Tomkus ir visa konservatorių komanda elgsis protingai ir balsuos už nepasitikėjimą bolševiku Č.Neviera, duodami šansą įgyvendinti savo gabumus jaunam konservatoriui T.Vaicekauskui. O gal meras V.Tomkus yra parsidavęs Č.Nevierai ir palaikys jį, atimdamas galimybę iš savo bendrapartiečio T.Vaicekausko? Tai būtų spjūvis į veida visiems konservatoriam. Na o kas liečia seimūnės L.Matkevičienės raštą, tai gal ji vis dar gyvena auforijoje, kad pateko į seimą, tad nesuvokia ką rašo?

  Reply
 • 2018 3 liepos at 9:33
  Permalink

  Na toks jausmas, kad kažkas Č.Nevierai kaišo pagalius į ratus būsimuose mero rinkimuose, juk Česlovas realiausias V.Tomkaus konkurentas. Č.Neviera yra geras žmogus ir meras galbūt būtų neblogas, bet kaip administracijos direktorius tai apgailėtinas. Todėl manau, kad jei Č.Neviera nenori nukentėt mero rinkimuose, jei turi sąžinės ir proto, tai nelauks tarybos balsavimo dėl nepasitikėjimo ir pats atsistatydins iš administracijos direktoriaus pareigų, tokiu būdu išsaugos švarų mundurą būsimuose mero rinkimuose, sudarydamas rimtą konkurenciją V.Tomkui. Taip pat tikiuosi, kad pasmerks tokį seimo narės L.Matkevičienės pareiškimą, kuris nedaro garbės nei pačiai seimūnei, nei Kaišiadorių rajono valdžiai.

  Reply
 • 2018 2 liepos at 10:03
  Permalink

  Turėjom mes šį džiaugsmą Elektrėnuose kažkada. Kokia intrigas ji čia darė. Apsaugok Viešpatie nuo tokių politikų ir daktarų. Pažiūrėkite, ji net oficialaus laiško surašyti nemoka.

  Reply
 • 2018 2 liepos at 10:02
  Permalink

  Gandragalvė seimūnė tesugeba tik tautinius rūbus parodijuot 😀

  Reply
 • 2018 2 liepos at 10:01
  Permalink

  Štai kas gaunasi, kai Seimo narys nesuvokia savo pareigybių ribų, kai politikoje bando tvarkytis it savame versle ar kaip įstaigos vadovo kabinete. Man gėda, kad politikė (ar tikrai politikė?) neturi neturi jokio suvokimo apie pareigybinę subordinaciją ir elgesi it turgaus bobelė.

  Reply
 • 2018 2 liepos at 9:55
  Permalink

  Nieko keisto, juk seimo narė Laimutė Matkevičienė buvusi socialdemokratė, gal širdyje ji lig šiol yra bolševikė.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *