Šeimos biznis: Kaišiadorių LSDP skyrius siūlys į Seimą D. Bradauską?

Gal ir ne be reikalo prieš kelias savaites politinės satyros kūrėjas Andrius Tapinas Kaišiadoryse vykusio laidos „Laikykitės ten“ filmavimo metu krizeno, kad Kaišiadoris ateityje galima būti pavadinti Brazausku-Bradausku. Garbiausi vietos raudonieji būtų įamžinti. Šioje politinėje satyroje yra ir krislas teisybės – myli Bradauskų šeimyną šiuose kraštuose. Naujausia žinia – Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Kaišiadorių skyrius siūlo kelti iš pareigų atleisto buvusio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko Dainoro Bradausko kandidatūrą 2020 metų Seimo rinkimuose. Taigi, nuo socdemų į LR Seimą čia bus deleguojamas vyras, kuris net dabartinį visos LSDP lyderį G. Palucką yra išvadinęs „naglu ir šlykščiu tipu“.

Ilgamečio Seimo nario, Kaišiadorių-Elektrėnų vienmandatėje keturis kartus rinkto socialdemokrato Broniaus Bradausko sūnus Dainoras Bradauskas iš VMI vado pareigų buvo atleistas 2017 metais, finansų ministrui gavus teisėsaugos informaciją apie slapta įrašytus jo pokalbius su buvusiu verslo koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimundu Kurlianskiu, tačiau iki šiol savo atstatydinimo teisėtumą ginčijo teismams. Vilniaus apygardos administracinis teismas šiemet spalį paskelbė, kad D. Bradauskas buvo atleistas teisėtai.

Išanalizavus Specialiųjų tyrimų tarnybos įrašytus pokalbius Finansų ministerija konstatavo, kad D. Bradauskas šiurkščiai pažeidė valstybės tarnautojo veiklos etikos principus, buvo labai nemandagus, savo kalboje vartojo daug necenzūrinių žodžių, rodė aiškią nepagarbą politikams ir institucijoms, demonstravo savo galias ir galimybes, nevengė interesų konfliktų, priiminėjo dovanas, piktnaudžiavo įgaliojimais. Beje, vieno iš STT įrašytų pokalbių, kur jaunasis Bradauskas bendravo su R. Kurlianskiu,  buvęs VMI vadovas yra pavadinęs dabartinį LSDP lyderį G. Palucką epitetais, kurie labiau tinkami pigios priestočio aludės lankytojams.

Kaišiadorių socialdemokratų, panašu, visiškai neerzina tas faktas, kad jų pasirinktasis kandidatas į Seimą nėra, švelniai pasakius, dabartinio Lietuvos LSDP lyderio numylėtinis.  G. Paluckas tuo tarpu dar nekomentavo Kaišiadorių skyriaus sprendimo kelti D. Bradausko kandidatūrą. „Aš į traukinio priekį nebėgsiu, aš noriu išgirsti ir Kaišiadorių skyriaus, ir Elektrėnų skyriaus argumentus“, – agentūroms sakė LSDP lyderis. O Kaišiadorių socdemų lyderio A. Radvilos lūpomis išsakyta pozicija paperka naiviu teiginiu, kad joks kitas iš vietos skyriaus politikų kandidatuoti į Seimą nenorėjo.

Dar prie Broniaus Bradausko vietos socialdemokratai išsidraskė, pašalino jiems neparankius idėjinius narius. Turinčius tvirtą idėjinį stuburą. Štai tuomet Kaišiadorių socdemai tapo konservatorių mero Vytenio Tomkaus aplinkos bei interesų vasalais. Ir šiame kontekste darbartiniam vietos socdemų lyderiui A. Radvilai tinka D. Bradausko kandidatūra. Panašu, jis mano, kad su jaunuoju Bradausku priešakyje jie galės tęsti pasirinktą liniją – užsiimti ne politika, o siaurų grupelių interesų protegavimu. Būtų savitas darinys, savita draugija – regiono socdemų vadovas išgarsėjęs ant įstatymo ribos (kol dar neįrodyta) balansuojančiais veiksmais, ir Seimo narys, kuris iš buvusios darbovietės buvo iššveistas STT iniciatyva. Ir kuris bendrą partinį lyderį yra išvadinęs „naglu ir šlykščiu tipu“.  Šios situacijos raida galutinai parodys kas yra kas. Jei Dainoras Bradauskas bent kažkiek brangina savo reputacijos likučius, jis pasidomėtų su kuo jam teks dirbti Kaišiadoryse. Tuomet jam netektų grimzti į dar gilesnį abejotinų ryšių liūną. Laikas parodys, kas laimės – sveikas protas, ar valdžios svaigulio troškimas. Nes tokiose situacijoje, kaip dabar yra atsidūręs Dainoras Bradauskas, sveikas protas reikalautų išlaikyti pauzę. Palikti užmarštyje ankstesnius nuklydimus, persvarstyti savo tikslus bei priemones jų siekiant, ir tik tada nerti į politinį gyvenimą su nauja energija, verčiant jau nesuteptą puslapį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *