Socialinių būstų kaina vis dar neduoda ramybės

„Kaišiadorių žinios“ prieš kurį laiką jau rašė, apie savivaldybės pirkimus, kur užkliuvo iš gyventojų perkami būstai. Tuomet atsirado vieša abejonė, ar ne per brangiai savivaldybė moka už iš gyventojų perkamus butus, kure bus panaudoti kaip socialinis būstas.

Tuometinėje publikacijoje užkliuvo, kad sandorio suma, labai tikėtina, viršija rinkos kainą. Žiežmariuose, Melioratorių g. 3 name esantį butą savivaldybė pirko už ganėtinai solidžią 43,5 tūkst. Eur sumą. Tuo tarpu analogiški kiti butai, tuo pačiu laikotarpiu ir toje pačioje gatvėje, buvo pardavinėjami už 33 tūkstančius, dar su derėjimosi galimybe. Visą publikaciją galite perskaityti paspaudę šią nuorodą.

Panašu, ši tema nepaliko abejingų. Netrukus ją gvildeno ir mūsų kolegos iš laikraščio „Atspindžiai“, būsto kainas mūsų rajone pradėjo įdėmiai nagrinėti ir Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos nariai. Tuo tarpu savivaldybės atstovai pasiaiškino, kad tuo metu būsto pirkimo pasiūlymas buvo tik vienas, tad savivaldybė neturėjo iš ko rinktis. Tad ir nebuvo jokios konkurencijos, butą pirkti teko už užprašytą-suderėtą kainą.

Paaiškinimas logiškas. Tiesa, nėr visiškai racionalus vertinant iš mokesčių mokėtojų pusės. Tai kvepia turtingos valstybės sindromu. Kai reikia išleisti tam skirtus pinigus, ir jie leidžiami veik bet kaip (nepažeidžiant įstatymo) ir kokiais nori kiekiais (nes jų yra daug). Bet racionalumo ir ūkiškumo tokiu atveju jau stringa. Gal dėl šios priežasties, gal dėl viešoje erdvėje kilusio triukšmo išaugusios abejonės lėmė analogiško sprendimo fiasko birželio 11-os dienos neeiliniame tarybos posėdyje – tuomet nebuvo pritarta sprendimo projektui savivaldybei iš gyventojo įsigyti butą Gudienoje. Taigi, šioje srityje reikia daugiau aiškumo, skaidrumo ir diskusijos su vietos bendruomene.  

2 thoughts on “Socialinių būstų kaina vis dar neduoda ramybės

 • 2019 23 liepos at 23:06
  Permalink

  O kodėl niekas iš tarybos narių nesikreipia į teisėsaugą? Gal nėra opozicijos?

  Reply
 • 2019 23 liepos at 23:02
  Permalink

  O kodėl nepaminėjote iš ko tie butai brangiai buvo perkami? O gi vienas butas nupirktas iš Žiežmarių seniūnės konservatorės Editos Kerdokienės, kitas butas iš savivaldybės darbuotojos Vidita Jonaitė. Praėjusiame tarybos posėdyje buvo svarstoma ir buto pirkimas Gudienoje. Jie butus brangiai perka tik iš savų.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *