Tarp Vilniaus ir Kaišiadorių. Ar jiems jau skamba varpai?

Sunkokai pastaruoju metu eina korta valstiečiams Lietuvoje. Agrokoncerno vadas, visuomet skelbiantis pergales, šįsyk panarinęs galvą pripažino pralaimėjimą. Ir tuo pačiu pademonstravo, kad valdančiosios daugumos seime jau nėra, o pats jis irgi prarado valdžios alfa patino, kurio visi beatodairiškai klauso, reputaciją.

Cirkas baigėsi, Karbauskio buvęs dėstytojas Viktoras Pranckietis apgynė Lietuvos demokratiją nuo užgimstančio autoritarizmo. Tad spalio 22-ą dieną galima savaip įrašyti į šalies istoriją. Juo labiau, kad ši data jau turi istorinių tęstinumų grandinę. 1544 metų spalio 22-ą dieną Žygimantas Augustas iškilmingai įžengė į į Vilnių kaip Lietuvos Didysis Kunigaikštis. 1988 metais spalio 22-ą Vilniuje prasidėjo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio steigiamasis suvažiavimas, faktiškai sumušęs Sporto rūmų lankomumo rekordą, kurio nesugebėjo viršyti netgi po ketverių metų vykęs „Sepultura“ koncertas. Na o 2019 metų spalio 22-ą Kultūros komiteto pirmininkas kažkelintą kartą nesėkmingai užsimojo išversti iš kėdės Seimo pirmininką.

Ir šis pralaimėjimas, panašu, gali tapti pranašišku ženklu. Kad net ir puikiai organizuotiems žaliesiems valstiečiams bendruose darbuose su kitomis, tradicinėmis politinėmis jėgomis, ateityje nepaeis. Tiksliau, korta neina jau dabar. Ir tai matoma ne tik LR Seime. Puikiausiai tai iliustruoja ir žaliųjų valstiečių situacija regionuose. Štai kad ir Kaišiadoryse. Mūsų rajoną valdo savita konservatorių ir žaliųjų valstierčių koalicija. Tačiau valstiečių flangas joje realiai atlieka tik formalių statistų rolę.

Ką veikia valstiečiai Kaišiadorių valdyme? Na, jie turi vicemero postą. Vicemeras Darius Vilimas – puikus, kompetetingas profesionalas. Tačiau jis jau senokai paguldytas ant žemės jaunojo mero didybės ir svarbos šešėlio. Vienintelė valstiečių rolė šiame krašte – LR Seimo narės L. Matkevičienės ir mero aplinkos įtakos dalybos dėl būsimų investicijų. Tuo tarpu žemesnioji grandis – tik vargani statistai. Ir jei Seime valstiečiai pralaimi, kadangi ten laimi demokratijos principai, tai mūsų krašte koalicijos partneriai išstumiami į užribį, kad liktų mažiau demokratijos ir ūkinio skaidrumo prievaizdų. Bet kuriuo atveju, ir Vilniuje ir Kaišiadoryse, tai simbolizuoja valstiečių eros pabaigos pradžią.

5 thoughts on “Tarp Vilniaus ir Kaišiadorių. Ar jiems jau skamba varpai?

 • 2019 spalio 30 at 7:19
  Permalink

  Žalų gandragalvių kolūkiečių partijos pagrabas, į pakasynas skuba ir konservatoriai.

  Reply
 • 2019 spalio 30 at 7:08
  Permalink

  Valstiečių eros ant Kaišiadorių krašto nebuvo ir nebus, nes nėra čia jokių valstiečių. Matkevičienė ar Vilimas valstiečiai? Nešpasykit, manom, kad jie net ožio nuo vištos neatskirtų, tad iš jų valstiečiai kaip iš varpų patrankos. O, va, ar kas galėtų paneigti, kad Tomkus, Matkevičienė ir Radvila nėra įsteigę nusikalstamos grupuotės, kuri užsiima pinigų skalbimu, oi, tai yra plovimu? Kažin kodėl visos renovacijos rajone daromos už astronomines sumas, o tas renovacijas atlieka adgrubnagiai?
  https://www.youtube.com/watch?v=C_zrWNoZ8NI&fbclid=IwAR1hxC8kDLFbyEI6u1zP1TtZ71MEOwv7faF6EPj7-n62MIepkmhajg2rM4k

  Reply
 • 2019 spalio 30 at 7:04
  Permalink

  Greičiau jau tie rinkimai ir melskimės, kad tauta nebetikėtų visokiais karbauskiais ir jų pakalikais, nebeatiduotų senųjų žmonių likimo į sveikatos reikalų neišmanančių ministrų rankas .

  Reply
 • 2019 spalio 30 at 7:03
  Permalink

  Valio Pranskiečiui, sugebėjusiam pasipriešinti žaliaskūrių klikai ir neleidusių galutinai uzurpuoti valdžios. daugiau tokių politikų ir žaliųjų tironijai ateis galais.

  Reply
 • 2019 spalio 30 at 7:00
  Permalink

  Kiek tie pseudo žalieji, prisidengę gražiais idealais, dar plėš ir niokios mūsų gimtąjį kraštą? Dar porą metų tokių valdančiųjų ir iš Lietuvos liks išvogta, išgrobstyta plynė su keliais atvertais dvarponių rūmais ir krūva alkanų baudžiauninkų.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *