Teikiamas 2016 metų Savivaldybės biudžeto projektas

Kovo 18 dieną Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybai teikiamas svarstyti ir tvirtinti 2016 metų biudžeto projektas. Dokumentą parengė Kaišiadorių rajono savivaldybės Administracija, kuriai vadovauja Česlovas Neviera (LSDP).

Jeigu taryba pritars pateiktam projektui, reiškia šiais metais Kaišiadorių rajonas gyvens pagal tokias schemas:

Planuojama, kad 2016 metais Kaišiadorių savivaldybė gaus 26.698,8 tūkstančius eurų pajamų. Jų struktūrą ir proporcijas sudaro diagramos, vaizduojančios pyrago suraikymą.

Į bendrą pajamų pyragą savivaldybė įneša tik pusę savo surinktų pinigų. Skolinti pinigai sudaro vos mažiau. Šaltinis Kaišiaudorių raj. sav.
Į bendrą pajamų pyragą savivaldybė įneša tik pusę savo surinktų pinigų. Skolinti pinigai sudaro vos mažiau. Šaltinis Kaišiaudorių raj. sav.

Pavyzdžiui, prognozuojama, kad šiais metais į rajono biudžetą bus surinkta gyventojų pajamų mokesčio – 10836,0 tūkst. eurų, o žemės mokesčio – tik 230,0 tūkst. eurų.

Savivaldybės pajamų dalis - pusė viso numatyto biudžeto. Pusė savivaldybės pajamų - iš mokesčių. Šaltinis Kaišiadorių raj. sav.
Savivaldybės pajamų dalis – pusė viso numatyto biudžeto. Šaltinis Kaišiadorių raj. sav.

Visiems svarbios išlaidos

Numatytos savivaldybės pajamų išlaidos – svarbiausias viešojo intereso klausimas. Jei pajamas planuoti yra sudėtinga, tai išlaidos yra ta sritis, kurioje būtini svarstymai, argumentai, skaičiavimas – pagrįstumas bei atsakomybė. Išlaidų eilutes savivaldybės taryba gali keisti ir koreguoti, grąžinti rengėjams tobulinti arba priimti be ypatingų pakeitimų, jei nebus išsakytos nuomonės.

Jei nebus nuspręsta kitaip, numatoma, kad šiemet Kaišiadorių rajono savivaldybė paskirstys  27.098,8 tūkst. eurų asignavimais. Nors palyginus su menkesnėmis pajamomis, išlaidos rodo, kad biudžetas – deficitinis, tačiau yra pozityvumo, kad didžiausią dalį asignavimų gaus švietimas. Pirmiausia  – per padidėjusį mokinio krepšelį.

Švietimui skiriama daugiausiai asignavimų, o teritorijų planavimui beveik nieko. Šaltinis Kaišiadorių raj. sav
Švietimui skiriama daugiausiai asignavimų, o teritorijų planavimui ir aplinkosaugai – beveik nieko. Šaltinis Kaišiadorių raj. sav

Daugiau informacijos ir skaičių galima rasti Kaišiadorių rajono savivaldybės svetainėje esančiose biudžeto projekto dokumentuose: xls ir doc

Pilietinė visuomenė domisi ir kontroliuoja, kur valdžia išleidžia pinigus. Jei dabar siūlomas biudžeto projektas pasirodys tinkamas, jį siūloma čia pat ir patvirtinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *