„The Unflushables“: naujas sezonas

Leisime sau skirti šiek tiek laiko įžvalgoms apie didžiąją politiką. Juolab, pastaruoju metu aistrų čia buvo it kokiame teatre. Ne veltui politikos apžvalgininkas R. Valatka stebėdamas meksikoniško serialo scenarijaus vertą Lietuvos socialdemokratų dramą krizeno į kumštį ir juokavo, kad nors ilgiausius spektaklius Lietuvoje iki šiol statė režisierius E. Nekrošius, socdemai jį perspjovė pristatydami ilgesnį performansą.

Taip, to ir reikėjo tikėtis. Kad kairiųjų „separatistai-atskalūnai“ paskutinę akimirką pasitrauks ar bus iššveisti. Išstumti „separatistai“ skundėsi, kad jie aukojosi, nes norėjo Lietuvą išgelbėti nuo konservatorių valdžios. (Lokalus intarpas. O Kaišiadoryse socdemai su konservatoriais tuo tarpu ramiausiai bendrus darbus/reikalus tvarko). Ką jie veiks dabar? Galima būtų braižyti įvairius scenarijus. Tačiau pats tikėtiniausias, artimiausias lietuviškosios socialdemokratijos vertybėms „rask lesyklėlę“, būtų pakeitus įžadus prisišlieti prie kokių nors kitų jėgų vardan įtakingų postų. Juk blaškymasis tarp politinės korupcijos ir politinės prostitucijos – ūsuotų bebrų klasika.

Tuo tarpu Gintautas Paluckas skelbia, kad prasideda nauja era. Lai atleidžia jam Karlo Markso dvasia, jaunėlis nežino ką sako. Kokia yra ta „tikroji“ socialdemokratija, kas gali atsakyti šiais laikais? Gal tikroji yra praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio socialdemokratija, kai ji dar laikėsi marksizmo dogmų, o studentai Europos universitetų koridoriuose statė barikadas? O gal graikų „Syriza“? Bet Lietuvai dabar jau nereikia tos tikros socialdemokratijos su „atimk ir padalyk“ principu, kuri veda į praeitį dar stipriau nei bebrų prigimtinė korupcijos nuodėmė.

Ši nuodėmė, panašu amžina. Šis munduras jau neišplaunamas. Kas iš to kad užsidėsi naują, hipsteriškai jaunatvišką švarką, tačiau dvokia pusę amžiaus nekeisti apatiniai. Tai neišgydoma lietuviškos kairės bėda. Ne veltui vienas garbus lietuvių publicistas ir eruditas socdemų skandalo įkarštyje, tikėtina, šovęs į lubas šeštadieninio „Krug“ butelaičio kamštį, mūsų socdemams sugalvojo kultinio serialo vertą pavadinimą – „The Unflushables“. Suprask, nenuplaunamieji. Gal jis tiktų ir naujos frakcijos pavadinimui?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *