Valdžiažmogių galvose – idėjų tuštuma?

Didžioji dalis aktyvių ir pilietiškų mūsų rajono gyventojų bent kartą yra aplankę oficialią Kaišiadorių rajono savivaldybės interneto svetainę. Ne, nesikabinėsime prie jos, viskas su ja gerai. Kaip ir dauguma valdiškų interneto svetainių ji yra truputėl archajiška, painoka, tačiau atitinka visus tokio tipo portalams keliamus valdiškus reikalavimus. Beje, iš savivaldybės puslapio galima pasiekti ir  „Kaišiadorių rajono savivaldybės tinklaraštį“. Valioooo! Tai reiškia, kad mūsų savivaldybės tarybos nariai šiuolaikiški, dalinasi savo įžvalgomis internetuose. Rašytinis politiko žodis laisvomis formomis, tokiomis kaip tinklaraščiuose – puikus būdas eiti į tautą, na o liaudžiai tai yra puiki galimybė pažinti ir kontroliuoti savo politikus.

Politikų tinklaraščiai – savitas žanras. Politikų tinklaraščių turinys ir pobūdis labai priklauso nuo jų autorių. Vieni politiniai tinklaraščiai yra labiau panašūs į asmeninius internetinius dienoraščius, kiti primena iš įvairių šaltinių surinkto turinio agregatorius, treti – tarsi politinės tribūnos, iš kurių politikai nori tik kalbėti, bet ne girdėti žmones. Tinklaraščiai suteikia vienodas galimybes visiems politiniams veikėjams skleisti savo politines idėjas plačiajai visuomenei, nepriklausomai nuo jų partinės priklausomybės, ideologijos ar turimų finansinių resursų. Tinklaraščių naudojimas padidina politinės komunikacijos personalizaciją, suasmenina politikos veikėjų ir visuomenės santykį. Čia politikai visuomenei gali parodyti savo „žmogiškąjį veidą“, paprastai ir visiems suprantamai argumentuoti priimamus politinius sprendimus ar veiksmus. Politikai, kurie tinklaraščiuose skelbia informaciją apie savo kasdieninę veiklą ir bendrauja su tinklaraščių skaitytojais, išsiskiria iš bendros politikų masės, kuri dažnai paprastiems žmonėms atrodo sunkiai pasiekiama ir neprieinama. Pavyzdžiu visiems čia gali būti nors ir „trintukas“, bet puikus komunikacijos meistras, Vilniaus ex‘meras Zuokas, blogų svarbą suvokęs dar lietuviškų internetų įsivažiavimo pradžioje. Tad mintyse pasveikinę Kaišiadorių politikų iniciatyvą dalintis mintimis viešoje erdvėje, aplankėme Kaišiadorių savivaldybės tinklaraštį. Na ir ką? O gi visiškas šnipštas. Kaišiadorių rajono savivaldybės tinklaraštyje nėra nė vieno įrašo. Na, figūruoja tik lapkritį padaryta, tuščia, bandomojo „posto“ nuoroda. Kodėl?

Viskas paprasta – nepakanka tik išsipirkti domeną ir sukurpti elementarią svetainę. Norint turėti savo asmeninį blogą, kuris būtų ne tik formalus pavadinimas, bet ir kokybiškas turinys su nuolatiniais lankytojais reikia laiko, reikia savos nuomonės, reikia mokėti rašyti. Savaitę ar mėnesį kasdien įrašyti po tekstą savo bloge galėtų daug galvas turinčių politikų, bet išlaikyti tokį tempą metus ar dvejus – ne kiekvienas sugebėtų. Be to, bloge dar ir savo nuomonę pagrįsti reikia – kai kuriems Kaišiadorių prisiplakėliams prie vienos ar kitos partijos tai tiesiog būtų per sunku. Nes išsakyti mintims reikia košės galvoje. Kaip su ta koše mūsų politikų makaulėse? Kyla labai daug abejonių…

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *